RÁDI VÁM PORADÍME na tel.:
košík: 0 ks
celková cena: 0 Kč
0
Dokončit objednávku

Magická symbolika spojená s bonsajemi

Magická symbolika spojená s bonsajemi

Význam a symbolika bonsají

Bonsaje jsou silně spojené s Japonskem, věděli jste ale, že umění pěstování miniaturních stromů ve skutečnosti pochází ze starověké Číny? Už v roce 700 př.n.l. Číňané používali speciální techniky pro pěstování zakrslých květin a stromů v květináčích nebo jiných nádobách. Tato technika se stala známou jako „pun-sai“ (nebo „penzai“) a původně ji pěstovala pouze elita ve společnosti. Až v období Kamakura byly do Japonska přivlečeny miniaturní rostoucí stromy právě uvnitř květináče. V dnešní době bonsaje už dávno nejsou otázkou pouze Japonska a Číny, naopak se jejich obliba rozšířila do celého světa a my si jejich krásu můžeme užívat téměř všude po světě. Milovníci bonsají se o ně starají doslova jako o umělecká díla.

Číst celé
Význam a symbolika levandule

Význam a symbolika levandule

Zajímavosti o levanduli

Voňavá a půvabná levandule se stříbřitě zelenými listy a klasy nám provoní dlouhé pole a lány každé letní období. Sledovat dlouhé lineální pole plné voňavé levandule je skutečně balzámem na duši. Nejčastěji levanduli najdeme v jemné fialové barvě, která je uklidňující už jen na pohled. Ve skutečnosti se ale jedná o vytrvalý keř, který patří do čeledi máty a najdeme ho jak v jemné fialové barvě, tak i v bílé, růžové nebo purpurové. Přestože se dnes levandule pěstuje po celém světě, svým původem pochází z oblasti kolem Středozemního moře a zemí na východ od Indie.

Číst celé
Proč květiny voní?

Proč květiny voní?

Zajímavosti o vůních květin

Představte si, že se procházíte tropickým pralesem a vzduchem se line sladká vůně. O kousek dál po cestě se vám zatají dech při hnilobném zápachu masa. Po větším zkoumání ale zjistíte, že oba dva pachy pocházejí z květin. Najednou se zamyslíte a položíte si otázku, proč květiny vůbec voní? Je to vlastně součást životní strategie, která pomáhá kvetoucím rostlinám rozmnožovat se a šířit svůj druh. Určité vůně pomáhají těmto květinám vyřešit velký problém.

Číst celé
Váš udržitelný průvodce při nákupu květin na Valentýna

Váš udržitelný průvodce při nákupu květin na Valentýna

 Jak udělat Valentýna ekologičtějším

Valentýn znamená říct to květinami. Loni Australané dovezli mezi 1. a 14. únorem více než 522 milionu růží, většinou z Keni. Za předpokladu, že typická kytice obsahuje 24 růží, je to 217 500 kytic prodaných za pouhé dva týdny. Problém je v tom, že naše snaha o dobrou vůli a náklonnost k lidstvu prostřednictvím darování řezaných květin ubližuje dámě číslo jedna v životě nás všech: Matce přírodě. Pokud by každá z těchto 217 500 kytic byla zabalena do 75 cm plastového celofánu, znamenalo by to, že se za dva týdny spotřebuje více než 163 km plastových obalů - a to bereme v potaz jen růže v Austrálii. Fakta o celofánu si však vaši drahou polovičku pravděpodobně nezískají. Takže když je Valentýn za rohem, je na čase zvážit chytřejší a udržitelnější nákupy květin.

Číst celé
Bezpečné postřiky pro interiérové rostliny

Bezpečné postřiky pro interiérové rostliny

Jaký použít postřik na rostliny v interiéru

Pokud pěstujete bylinky a jiné jedlé I nejedlé rostliny v interiéru, už asi víte, že pokojové rostliny nejsou odolné vůči mšicím, pavoučkům, bílým muškám a dalším drobným škůdcům. Tito nepřátelští brouci mohou vaše rostliny vážně poškodit, ale to poslední, co byste chtěli, je stříkat jedovaté a nebezpečné chemikálie na bylinky, které hodláte použít do kuchyně a navíc ještě uvnitř vašeho domova. 

Číst celé
Zahradničení v novém roce: Měsíční předsevzetí pro zahradu

Zahradničení v novém roce: Měsíční předsevzetí pro zahradu

Jak na plánování vaší zahrady

Na začátku nového roku si mnoho lidí dává předsevzetí, aby dosáhli klidu, zdraví, rovnováhy v životě nebo naopak aby shodila přebytečná kila, která se za vánoční období najednou promítla na našich tělech. Ať už je vaše novoroční předsevzetí jakékoliv, často je těžké tyto sliby dodržet. Studie ukazují, že pouze osm procent lidí se svých předsevzetí skutečně drží. Proč si to tedy v letošním roce trochu neusnadnit a nezvolit předsevzetí pro zahradu? Tyto úkoly se musí plnit a mohou být dokonce příjemné, proto se dodržují mnohem snadněji než obvyklá předsevzetí.  Navíc se jedná o praktické věci, které ocení nejen vaše duševní zdraví, ale hlavně také vaše zahrada!

Číst celé
Zajímavá fakta o svátku svatého Valentýna

Zajímavá fakta o svátku svatého Valentýna

Co jste nevěděli o svátku svatého Valentýna

 

Všichni většinou slavíme Valentýna s velkou radostí. Napadla vás někdy myšlenka, co ještě tento den naznačuje? Jaká jsou některá zajímavá a zcela neznámá fakta o Valentýnu? Pokud ano, dnešní článek je pro vás doslova stvořený! Pojďme si společně odhalit některá zajímavá fakta o Valentýnu, o kterých jste možná doposud neměli ani tušení.

Číst celé
Nejlepší sukulenty do vaší koupelny

Nejlepší sukulenty do vaší koupelny

Jaké pořídit sukulenty do koupelny

Některé ze sukulentů mohou být skutečně skvělou volbou pro výzdobu koupelny a to počínaje sukulenty z čeledi sansevieria. Většina sukulentů z této čeledi je flexibilních, zejména co se týče potřeby světla a vody. Říká se o nich také, že jsou skvělými pomocníky při čištění vzduchu. Pokud máte navíc v koupelně okna, tím lépe.  A pokud ne, nevadí! Střídejte tyto rostliny během slunečných dnů, kdy je můžete třeba na chvíli během ranních hodin umístit ven, ale pozor, pouze za slunečného počasí!

Umístěte je na ranní slunce, což jsou ideální podmínky. Jelikož nejsou zvyklé na přímé světlo, nebude na ně během ranních a dopoledních hodin dopadat přímé a silné odpolední slunce a vyhnou se tak nadměrné dávce světla. Příliš silné světlo by jim mohlo naopak velmi uškodit. Pokud nejsou rostliny zvyklé na plné sluneční světlo, přivykejte je postupně a opatrně. 

Číst celé
Povánoční péče o pokojové rostliny

Povánoční péče o pokojové rostliny

Jakou péči dát rostinám po vánocích

 

Také vám někdo z rodiny nebo blízký přítel daroval během svátků krásnou rostlinu...  ale co teď? Udržet tyto rostliny šťastné a zdravé během svátečního období je poměrně snadné, ale zajistit, aby vydržely i do nového roku a dokonce znovu vykvetly, je už trochu oříšek. Ale nebojte, není se čeho bát, stačí dát vašim rostlinám trochu péče a půjde to skoro samo!

Číst celé
Zimní květiny: Jak překonat zimní chmury pomocí květin

Zimní květiny: Jak překonat zimní chmury pomocí květin

 Jak překonat zimní chmury květinami

 

Od řezaných květin až po květiny v květináči. V našem seriálu, který se věnuje různorodým druhům květin se dozvíte vše od tipů pro péči o čerstvé květiny až po symboliku a význam květin. V dnešním článku si prozradíme, proč zimní květiny pomáhají povzbudit naši morálku a motivaci, zkrášlit domov během pochmurnějších kalendářních měsíců.

Číst celé
Sedm originálních způsobů, jak oslavit narození miminka

Sedm originálních způsobů, jak oslavit narození miminka

Originální způsoby pro oslavu narození miminka

 

Existuje mnoho způsobů, jak přivítat na svět nové miminko. Ať už vítáte synovce, neteř, dceru nebo syna, oslavit nový život je něco, co mnohé z nás čeká nebo jste s tím dokonce už měli i zkušenosti. Otázkou zůstává, jak velkolepě přivítat miminko na svět? Překvapení pro tento speciální moment mohou být různá. Může to být odvážná kytice květů, balónek se vzkazem nebo dokonce drobnost či jiný šperk, který může dítě nosit, až bude starší.

Číst celé
Zajímavá fakta, která byste měli vědět o květinách

Zajímavá fakta, která byste měli vědět o květinách

Zajímavosti o květinách

 

Květiny jsou odjakživa skvělou volbou, pokud chcete někomu rozzářit den. Umístit kytici do vázy a překvapit lidi kolem sebe, ať už v práci nebo doma, je jeden z nejlepších pocitů, které můžete jak sobě, tak i vašim nejbližším věnovat. A nejen to, díky barevnému květinovému aranžmá zkrášlíte každou místnost. Květiny jsou pro nás poněkud běžnou součástí našich životů - používáme je k dekoraci a k tomu, abychom někomu ukázali, jak moc pro nás znamená. Ale přemýšleli jste někdy o květinách z trochu jiného úhlu? Na základní škole, když jsme se museli učit stavbu těla květin, možná. Ale víme o nich tak málo a přitom jsme květinami obklopeni téměř pořád. Není to trochu škoda?

Číst celé
Jak pečovat o vánoční rostliny

Jak pečovat o vánoční rostliny

Péče o vánoční rostliny

 

Jedním z nejlepších způsobů, jak vytvořit slavnostní atmosféru u vás doma nebo v kanceláři, je vyzdobit si prostor vánočními rostlinami. Jakmile budete obklopeni dalšími vánočními dekoracemi, blikajícími světýlkami a celý prostor doladíte svíčkami s vánoční tématickou vůni, váš prostor se najednou přenese do úplně jiného světa! A kdy jindy si užít pořádnou vánoční atmosféru, než v chaotickém času před Vánocemi.

 

Číst celé
Čtyři bylinky, které vám pomohou k lepšímu spánku

Čtyři bylinky, které vám pomohou k lepšímu spánku

Které bylinky vám pomohou k lepšímu spánku

 

Po stresujícím dni může být těžké se uvolnit a večer usnout. Přitom vypěstovat si vlastní přírodní prostředek na spaní je možná snadnější, než jste si dodnes mysleli. V dnešním článku vám představíme čtyři rostliny, které můžete pěstovat pro lepší spánek. Navíc si také ukážeme čtyři způsoby pro jejich použití, které vám pomohou odejít do říše snů.

 

Číst celé
Průvodce nákupem vánočních květin pro začátečníky

Průvodce nákupem vánočních květin pro začátečníky

Rady začátečníkům pro nákup vánočních květin

Prosinec je tady a Vánoce se blíží. Je to období, kdy při procházení kolem oken nebo při pohledu na různé druhy instalací na vchodových terasách nebo na dveřích vidíme krásné dekorace. A to nejen ty světelné! Naopak máme na mysli nádherné květinové a další dekorace. Květiny dodají každému prostoru nádherný dekorativní prvek, ale existují i jiné druhy dekorací, které si vedou stejně dobře, ne-li ještě lépe v tomto ročním období.

Číst celé
Růže pro každou příležitost, kdy poslat kytici čerstvých růží?

Růže pro každou příležitost, kdy poslat kytici čerstvých růží?

Kdy je nejvhodnější darovat růže?

Ať už se jedná o pokrevní příbuzenský vztah, přátelství, projevování lásky a uznání prostřednictvím květinových dárků patří k naší kultuře. Lidé se touhle tradicí řídí už od pradávna. Jedinou změnou je, že se nyní s rozvojem nových technologií a internetu se stala květinová nabídka a možnosti mnohem širší a zajímavější! I když se nacházíte daleko od svých blízkých, můžete i přes velkou vzdálenost poslat květinové dárky svým nejbližším. Pokud jste ještě nezkusili nakupování květin online, možná budete příjemně překvapeni, jak snadné a hlavně pohodlné to ve skutečnosti je! Ať už posíláte jednu růži nebo bohatou kytici, krása a barva květů dokáže výstižně vyjádřit vaše city. Vše, co potřebujete, je renomované a důvěryhodné online květinářství pro doručení květin růží v místě, kam si květinové překvapení přejete poslat.

Číst celé
Nejkrásnější květiny pro vánoční dekorace

Nejkrásnější květiny pro vánoční dekorace

Jaké květiny použít pro vánoční dekorace

Všichni si chceme během svátečního období vyzdobit domovy podle svých představ. Mnozí z nás se právě na krásné vánoční období těší po celý rok. Květiny jsou jedním z darů přírody, které nám mohou pomoci zpestřit vánoční chvíle. Zima je navíc obdobím, kdy si dlouhé dny plné šedi, bílé temnoty nebo naopak dlouchých večerů je potřeba trochu rozjasnit a právě proto vánoční kytice a dekorace mohou být ještě více oslnivější díky kontrastnímu aranžmá barevných květin. Stejně jak milujeme tradiční barvy Vánoc v podobě zelené, červené, zlaté nebo bílé, rádi dáme prostor i ostatním zářivým barvám, u kterých není důvod se jich bát. V dnešním článku si představíme několik květin, které jsou ideální pro aranžování dokonalé vánoční květinové výzdoby.

Číst celé
Jak bezpečně přepravovat květiny autem

Jak bezpečně přepravovat květiny autem

Přeprava květin autem

V dnešním článku se budeme po nějaké době věnovat péči o květiny, konkrétně vám odhalíme tipy a triky, jak bezpečně přepravit květiny a zajistit, že jejich život neskončí předčasně jeom díky naší nešikovnosti nebo neznalosti. Pokusíme se vám předat tipy na to, jak bezpečně přepravit vaše kytice a květinové dekorace z bodu A do bodu B a přitom zachovat krásu vašich květin. Každý z nás už určitě někdy zažil stres spojený s převážením kytic a květinových dekorací. Pokud nemáte po ruce parťáka, který by se vám o kytici během jízdy postaral i běžná cesta autem může být často skutečnou výzvou.

Číst celé
Pokojovky pro každou osobnost

Pokojovky pro každou osobnost

Jak vybrat pokojovku pro své přátele

 

Pokojové rostliny jsou ideálním dárkem. Pokud jí navíc budete věnovat pozornost a starat se o ni se svým nejlepším svědomím, můžete si být jistí, že se vám odvděčí dlouhým životem, kdy vám bude dělat nejen estetickou, ale také psychickou radost.

Při správném zacházení se může darované pokojovce dařit dlouhá léta, nejen že rozzáří domov a stane se dokonce součástí rodiny. Správně vybraná pokojovka je opravdu dárek, se kterým můžete velmi potěšit i překvapit! Darováním pokojové rostliny se dá těžko něco pokazit, ale i v tomto případě je možné udělat ještě něco extra navíc. Ptáte se co? Co takhle zkusit do výběru konkrétní rostliny zohlednit také osobnost příjemce a jeho zájmy. Pokud tedy hledáte dokonalý dárek v podobě pokojové rostliny, zvažte následující možnosti, které jsme si pro vás připravili.

Číst celé
Osm kroků jak najít ideálního svatebního floristu

Osm kroků jak najít ideálního svatebního floristu

Tipy, jak najít ideálního svatebního floristu

Každá nevěsta má v hlavě představy o své ideální svatbě. Jak by měla vypadat, co by na ní rozhodně nemělo chybět nebo naopak co rozhodně nechcete a nevyhledáváte. Jedno je ale jisté, chcete, aby celkový vzhled vaší svatby udělal dojem – a florista je v tomto případě klíčovým hráčem. Květiny jsou skutečně srdcem vaší svatby a mohou vytvořit atmosféru, o které sníte a toužíte. Nevěsty nejčastěji touží po romantické, moderní, rozmarné nebo naopak rustikální atmosféře, vždy záleží na konkrétním člověku a jeho preferencích, seznam může být ale v tomto případě skutečně dlouhý. K tomu potřebujete profesionála, který vám bude schopný poradit ve věcech, které nechcete podcenit, nebo si u nich rádi necháte poradit nejlepší možnosti, které trh nabízí. Chcete-li najít floristu, který vytvoří vizi vašeho svatebního dne, nezapomeňte na tyto jednotlivé kroky, které vám ho pomůžou najít.

Číst celé
Sedm způsobů, jak zakomponovat rostliny do vašeho domova

Sedm způsobů, jak zakomponovat rostliny do vašeho domova

Zakomponujte rostliny do Vašeho domova

Květiny a rostliny nejen dnes, ale vždy byly obrovským trendem v bytových dekoracích. Kromě toho, že rozjasní každý minimalistický prostor, dodají domovu barvu i vůni je navíc i vědecky prokázáno, že jsou prospěšné pro naše zdraví. Rostliny a květiny obecně dokážou dokonale zlepšit naši náladu, úroveň motivace a ke všem benefitům navíc některé z nich dokážou dokonale pročistit naše ovzduší a bytový prostor, ze kterého se najednou stane oáza pro relaxaci, pohodové odpoledne ale také místo pro práci. Záleží jen na vás, čeho chcete dosáhnout. Každý z nás si může tedy užívat benefitů rostlin, otázkou pouze zůstává, jak je zařadit do vašeho domova, aby vypadaly že tam patří odjakživa. Nenásilné, jemné a stylové dekorace spojené s květinami dokážou skutečné zázraky.

 

Číst celé
Jak uchovávat zeleninu a ovoce, aby zůstalo čerstvé – průvodce skladováním 2. díl

Jak uchovávat zeleninu a ovoce, aby zůstalo čerstvé – průvodce skladováním 2. díl

  • Průvodce skladováním ovoce a zeleniny - 2. díl

 

V minulém díle jsme si představili druhy ovoce a zeleniny, které je nejlepší skladovat v lednici, ve sklepě nebo na chladném místě v kuchyni. Odhalili jsme mýty spojené se skladováním rajčat v lednici, řekli jsme si proč nikdy neskladovat cibuli a brambory v plné blízkosti a poradili hned několik tipů, co dělat s velkou úrodou rajčat. V dnešním díle se můžete těšit na další rady a tipy, jak skladovat čerstvé ovoce a zeleninu, aby vám ve spíži, v kuchyni nebo lednici vydržela co nejdéle. V dnešním díle se zaměříme zejména na skladování ovoce, což může být leckdy také oříšek. Tak jdeme rovnou na to!

Číst celé
Jak uchovávat zeleninu a ovoce, aby zůstalo čerstvé – průvodce skladováním 1. díl

Jak uchovávat zeleninu a ovoce, aby zůstalo čerstvé – průvodce skladováním 1. díl

Průvodce skladováním ovoce a zeleniny - 1. díl

 

Skladování zeleniny může být docela věda, protože ne všechny zeleninové druhy by měly být skladovány v lednici. Naučit se správně skladovat ovoce a zeleninu je nejen dobrým ekologickým krokem, ale navíc vám může ušetřit spoustu peněz a jídla! Díky správnému skladování ovoce a zeleniny bude vaše ovoce a zelenina chutnější, šťavnatější a budete si ho navíc užívat mnohem déle, než doposud. V dnešním obsáhlém průvodci se dozvíte základy skladování ovoce a zeleniny, které jsou praktickým pomocníkem do vaší domácnosti. Tak jdeme na to!

Číst celé
Pět oblíbených dýní na zimu

Pět oblíbených dýní na zimu

Nejoblíbenější dýně

Máte svoji oblíbenou dýni? Dýně je součástí našich kultur již dlouhá léta a v dnešní době existují desítky odrůd dýní, které se liší tvarem, velikostí i barvou. V poslední době jejich obliba nadále roste a dýně se začínají vracet do našich jídelníčků v různorodých a moderních podobách. Jsou vděčnou a oblíbenou zeleninou, protože při správném skladování vydrží mnoho týdnů nebo dokonce i měsíců a velmi snadno mohou být zpracovány do různých typů pokrmů. V dnešním článku vám představíme seznam našich nejoblíbenějších druhů k jídlu a vaření.

 

Číst celé
Přezimování chryzantém, jak na to?

Přezimování chryzantém, jak na to?

Jak přezimovat chryzantémy?

 

Nastává období milovaných a nádherných chryzantém, které patří mezi právoplatné podzimní oblíbenkyně! A to jak pro své zářivé barvy, širokou škálu různých druhů a provedení, nebo také jejich výdrž. Přestože si mnoho lidí myslí, že chryzantémy jsou vybíravé trvalky, někteří zahradníci je naopak považují za letničky, ale nemusí tomu tak být! S trochou promyšlené zimní péče se tyto podzimní krásky mohou vracet rok co rok. V dnešním článku si prozradíme jakou zimní péči chryzantémy vyžadují, aby vám dělaly radost více, než pouze jednu sezónu.

Číst celé
Sedm domácích rostlin, které vám jen tak nezahynou

Sedm domácích rostlin, které vám jen tak nezahynou

Sedm odolných domácích rostlin

Znáte ten zoufalý pocit, kdy si s velkým prvotní nadšením pořídíte krásnou pokojovku, u které si slibujete, že teď už opravdu, ale opravdu se o ni budete starat jako o vlastní dítě, ovšem po nějaké době tento příběh končí smutně s tím, že vaše pokojovka pomalu, ale jistě usychá? Nebojte, rozhodně v tom nejste sami a tento smutný příběh může mít hned několik příčin. Mezi nejčastější patří nevhodný výběr, pokud jste začátečník a vaše první pokojovky vybíráte hlavně intuitivně. Nejčastěji vám v hlavě běží myšlenky jako “tato se mi líbí, ta by se u nás v obýváku vyjímala”, možná zde je teď největší kámen úrazu. Nepřemýšlíte dopředu nad potřebami rostliny, ale zkrátka se pouze soustředíte na vzhled a na výsledek, jak květina zapadne do celkového interiéru. Další možností může být také výběr rostlin, které vyžadují skutečně odbornější a náročnější péči, o které možná ani nevíte. Může to souviset se speciálním hnojením, se zaléváním, přesazováním a se spoustou dalších faktorů.

Číst celé
Listy jako dekorace, který strom plodí ty nejkrásnější?

Listy jako dekorace, který strom plodí ty nejkrásnější?

Stromy s dekorativnými listy

Není žádnou novinkou, že se zejména v podzimním období poměrně v hojném množství nádherně zbarvené listy používají jako oblíbená podzimní dekorace do kytic a různých květinových aranžmá. V dnešním článku vám prozradíme, který ze stromu má ty nejkrásnější a nejpoutavější listy, které rozzáří každé podzimní aranžmá do těch správných podzimních barev. Možná to pro vás může být inspirací, pokud si plánujete na vaši zahradu vysadit nějaké ze zajímavých stromů nebo můžete alespoň získat zajímavý podmět po jakých stromech se ve vašem okolí porozhlédnout. Pojďte se společně s námi v dnešním článku podívat, které to jsou.

Číst celé
Praktické tipy jak se zbavit vlnatek

Praktické tipy jak se zbavit vlnatek

Bojujeme proti vlnatkám

Všimli jste si na vašich pokojových rostlinách bílých, bavlněných flíčků, které se postupně dostaly na celou vaši rostlinu? S největší pravděpodobností se na vaší pokojovce uhnízdily vlnatky. V dnešním článku si řekneme, jak se nadobro zbavit nechtěných návštěvníků, které nejen že ničí vzhled vaší rostliny, ale také jim škodí. Pojďte společně s námi odhalit, jak se těchto nechtěných broučků zbavit.

Číst celé
Čtyři stylové a kreativní nápady na halloweenský dekor

Čtyři stylové a kreativní nápady na halloweenský dekor

Halloweenské dekorování 

Ať už patříte mezi milovníky Halloweenu a berete jeho oslavu skutečně zodpovědně, nebo naopak patříte mezi zaryté odsuzovače, ale chytnete se každé příležitosti, kde můžete využít vašeho kreativního já, určitě nám dáte za pravdu, že právě halloween patří mezi svátky, kdy se můžete s dekorováním vašeho domova nebo i vaší zahrady skutečně vyřádit.

Každý halloween stejně jako ostatní svátky sebou nese každoroční trendy a ani letos tomu není jinak. Pokud budete chtít tento rok uspořádat skutečnou halloweenskou párty, možná se budete chtít nechat inspirovat těmito čtyřmi stylovými nápady na trendy halloweenské dekorace, aby váš domov vypadal dostatečně strašidelně, ale zároveň také stylově. Ať už si hodláte pozvat celou vaši rodinu nebo jen pár vašich kamarádů, nechte se inspirovat zajímavými halloweenskými trendy, které do vašeho domova dokážou vnést dokonalou podzimní atmosféru s nádechem tajemnosti. Halloween patří mezi oblíbené svátky zejména mezi dětmi, ovšem i my dospělí zde získáváme prostor, jak se dokonale vyřádit.

 

Číst celé
Dvanáct aromaterapeutických rostlin pro lepší život

Dvanáct aromaterapeutických rostlin pro lepší život

Aromaterapeutické rostliny do váš domov

Každý z nás se chce cítit dobře. Je to jedna z nejdůležitějších a základních věcí pro kvalitní a spokojený život.  Existuje spoustu způsobů jak toho dosáhnout a každému vyhovuje něco jiného. Ovšem obecně věci a činnosti jako cvičení, správná strava a pobyt na čerstvém vzduchu, automaticky zlepšují nejen naši náladu, ale celkovou životní pohodu. Jedním z dalších účinných přístupů je také aromaterapie. Podle národní asociace aromaterapie, ji lze definovat jako přirozeně extrahované aromatické esence z rostlin, které napomáhají k psychické rovnováze, harmonizaci a podpoře zdraví těla, mysli i ducha. Možná jste se už s aromaterapií setkali také pod označením jako terapie éterickými oleji. Pojďte společně s námi nahlédnout do tajů aromaterapie a zjistit jaké rostliny se k ní využívají.

Číst celé
Predikce počasí pomocí rostlin

Predikce počasí pomocí rostlin

Jak rostliny předpovídají počasí

Každý z nás si z dětství určitě pamatuje vzpomínky našich babiček a dědečků, kteří byli schopni předpovědět počasí podle různých indikátorů. Ať už to byla bolest nohy, tlak v šíji nebo další tělesné změny, stejně tak se dá předpovědět počasí i pomocí rostlin. Mnoho rostlin dokáže předpovědět počasí. Stačí se podívat na zahradu na vaše stromy, květiny nebo trávu, kde najdete jasné indikátory pro blížící se déšť, vítr nebo naopak hezké slunečné počasí. My vám přinášíme seznam rostlin, pomocí kterých se můžete stát rosničkou a predikovat počasí, které vás v následujících dnech čeká.

Číst celé
Minimalistická svatební květina

Minimalistická svatební květina

Svatební květina v minimalistickém stylu

 

Pokud se blíží termín vašeho svatebního dne D pravděpodobně finišujete všechny důležitosti na poslední chvilku. Mezi důležitosti rozhodně patří také svatební kytice a volba správného druhu, barvy a celkového uspořádání. Pokud milujete minimalistický vzhled, pravděpodobně vás nejvíce oslní jednoduchá, nenásilná uspořádání, neutrální barvy nebo jednoduchý dress code, který budete dodržovat nejen vy, ale také vaši svatební hosté. Můžete si zvolit jednu nebo dvě barvy, kterých se budete držet, aby vaše svatba působila čistě a jednoduše, zkrátka tak, jak to máte nejraději. Barevným schématem se můžete řídit i v případě, že jde o vaši svatební kytici. V dnešním článku vám představíme několik nápadů pro minimalistické kytice, které vám možná pomohou vybrat tu správnou a jedinečnou kytici pro váš den D. Inspirujte se krásnými minimalistickými květinami, které jsme si pro vás připravili v dnešním článku a najděte vaši dokonalou kombinaci.

Číst celé
Historie květinových věnců

Historie květinových věnců

Zajímavosti o květinových věncích

Věnce vám pravděpodobně moc představovat nemusíme. Každý z nás se s nimi již někdy v nějaké formě setkal. Ve zkratce se jedná o kruhové květinové uspořádání, které má svoji tradici již dávno ve starověkém světě. Je skutečně těžké se stoprocentní jistotou říci, kde a za jakým účelem vznikl úplně první věnec. Nicméně nejčastěji s prvními věnci bývají spojováni právě starověcí Řekové, kteří je hojně používali v rámci své kultury. Historie květinových věnců tak pochází z tradičního vavřínového věnce.

Číst celé
Zlepšete si náladu květinami

Zlepšete si náladu květinami

Květiny pro lepší náladu

Všichni jistě víme, že květiny a rostliny jsou zelení léčitelé. V jejich roztomile jemným okvětních lístcích skrývají neskutečnou sílu a tajemství jak zlepšit náladu nejen obdarovanému, ale všem v jejich okolí. Navíc i takové květiny mohou mít zásadní dopad na naše zdraví - snížit stres a pomoc při hledání duševního klidu. Zdá se vám to neuvěřitelné? Je to skutečně tak jednoduché jak to zní? Pořídit si řezané květiny do vázy a najednou zapomenout na všechny problémy? Možná ne doslova, nicméně květiny mají skutečně výrazný dopad nejen na vaší náladu, ale také na vaše prostředí a tím pádem i na vaše okolí, ve kterém žijete.

Číst celé
Elegantní podzimní nevěsta

Elegantní podzimní nevěsta

Tipy pro podzimní nevěstu

Po jasu a živých barvách léta je s přicházejícím podzimem na čase zjemnit nejen květiny, ale celkově barvy i aranžmá do jemnějších tónů podzimu. Přinést si alespoň trochu tepla pomocí hřejivých podzimních barev a využít toho, co podzim nabízí skutečně na maximum. Nebojte se experimentovat s různými druhy bobulí, ovocem, sezónními listy, které vám naopak poskytnou zcela nové možnosti a přidají zajímavé textury a charakter pro všechny svatební květiny. Zde vám přinášíme hned několik inspirativních nápadů, kterými se můžete nechat inspirovat při výběru správného aranžmá pro vaši svatbu. Zaměřili jsme se zejména na svatební dekorace a nevěsty, které jsme se co nejvíce snažili sladit do podzimních barev a tónů.

Číst celé
Význam barevnosti květin při věnování

Význam barevnosti květin při věnování

Co znamenají barvy u květin

 

Květiny jsou považovány za jeden z nejoblíbenějších dárků po celém světě. Zatímco někteří je mohou považovat za přeceňované, jiní je naopak milují a nedají na ně dopustit. Jejich bezesporou výhodou je rozhodně jejich široká nabídka. Od různých barev, velikostí až po různorodost jednotlivých druhů máte vždy skutečně z čeho vybírat. Květiny navíc mají obrovský význam a každý druh má také svoji vlastní symboliku. Pokud se rozhodnete květiny věnovat, je nutné dbát na jejich kvalitu, protože ne všechna květinářství si kladou za cíl prodávat kvalitní květy, které vydrží co nejdéle. U toho se u nás ve Flora květiny skutečně bát nemusíte, protože právě kvalita květin je naše hlavní poselství. Každá příležitost si žádá trochu odlišnou květinu. Jiný druh, nebo jiné barevné provedení. V dnešním článku si představíme nejtradičnější barevné kombinace, se kterými můžeme potěšit naše blízké! Dnešní článek je věnován všem, kteří si nejsou jistí jaké barvy květin vybrat pro konkrétní situaci, abyste si už nikdy nemuseli lámat hlavu nad tím, zda je vaše volba vhodná, či nikoliv.

Číst celé
Květiny podle horoskopu

Květiny podle horoskopu

Jaké květiny patří k jednotlivým znamením

 

Pokud jste fanouškem astrologie, horoskopů a dokázali byste své znamení podle zvěrokruhu popsat od A až do Z, pravděpodobně vás zaujme téma dnešního článku, které bude věnováno právě květinám ve spojení s jednotlivými znameními zvěrokruhu. Spojení květin a hvězdných znamení jsou skutečně netradiční avšak zajímavou variantou jak například někoho příjemně překvapit narozeninovou květinou, která dokonale koresponduje s osobností oslavence. Květin, které jsou spojeny s jednotlivými znameními je celá škála, od zářivě jasných slunečnic, přes umělecké lekníny, klasické červené růže nebo oblíbené karafiáty. Tímto výčtem ale seznam květin spojených se znameními zvěrokruhu rozhodně nekončí, naopak teprve začíná. Nejen tedy že se dozvíte zajímavé informace o vašich oblíbených květinách, možná právě díky květinám podle znamení zvěrokruhu vymyslíte originální narozeninový dárek, pro vaše nejbližší. A při další oslavě narozenin si budete jistí, kde začít s výběrem květin.

Číst celé
Bílá, modrá a červená, co symbolizují tyto barvy u květin?

Bílá, modrá a červená, co symbolizují tyto barvy u květin?

Co symbolizují barvy bílá, modrá a červená? 

Každý z nás máme barvu, kterou preferujeme, máme raději než ostatní barvy nebo je dokonce u naše oblíbená. Barvy mají kouzelnou moc pro vyjádření různých pocitů a emocí. Zároveň také s sebou nesou nejen vizuální radost, ale také hlubokou symboliku. Už od samotného starověku je lidé používali k tomu, aby jak květinám, tak i samotným dekoracím a věcem přinesly významnější rozměr. Vždy je důležitým úkolem vybrat správnou barvu, která bude dokonale korespondovat nejen se zbytkem interiéru, ale hlavně s naším životem! Barva, kterou si vyberete pro váš domov, oblečení nebo i dekorace může mít totiž skutečně významný dopad na vaši psychiku a osobnost. A to jak negativní, tak i pozitivní. Stejné pravidlo tedy platí i při výběru barev květin, které chcete mít kolem sebe, nebo ty, které chcete darovat.

Číst celé
Květinová barevná svatební inspirace

Květinová barevná svatební inspirace

Barevná inspirace pro svatby

 

Svatba je skutečně významnou událostí v životě každé ženy a muže. Malujeme si ji v našich představách už od samotného dětství, kdy si představujeme, jaké šaty bychom si přáli, které květiny zvolíme do naší jedinečné svatební kytice anebo taky co dobrého se bude podávat na svatební hostinu. Všechny tyto představy a otázky jsou naprosto přirozené a zároveň vyžadují spoustu plánování a promyšleného načasování. V dnešní době, kdy má člověk tolik možností se může cítit trochu ztracený při výběru a volbě svatebních barev, aby vše dokonale ladilo. My se vám v dnešním článku pokusíme pomoci při jejich výběru a usnadnit vám tím jednu položku z nekonečného listu povinností. Přinášíme inspiraci barevných kombinací, které jsou prověřené dlouhá léta spokojenými manželskými páry. Dokonalá kombinace barev může být skutečně základem úspěchu a zároveň vám může usnadnit spoustu starostí. Pojďte se společně s námi podívat na zajímavé barevné kombinace, a možná vám některá z nich padne do oka.

Číst celé
Nejlepší květiny pro oslavu přátelství

Nejlepší květiny pro oslavu přátelství

Tipy na květiny pro vaše přátele

 

Od tulipánů až po chryzantémy! Máme pro vás další článek, který se zaměřuje na jazyk květin a na jeho sílu. V dnešní uspěchané době to platí dvojnásob! Je velmi snadné brát přátele jako samozřejmost, jako někoho na koho se můžeme vždy spolehnout a kdo tu pro nás vždy bude. Ovšem čas od času je dobré vaše přátelství upevnit a věnovat mu větší pozornost. Nejen že váš vztah bude pevnější, ale rozhodně tím vaše přátele příjemně překvapíte, potěšíte a uděláte jim den krásnější. Mezinárodní den přátelství dle OSN připadá na 30. července, ale například v USA se den přátelství slaví v první srpnovou neděli. Nemusíte nutně čekat na den přátelství nebo na jiný speciální den, naopak bude mnohem krásnější, pokud vaše přátele převapíte v den, kdy to nečekají. Zajděte na kávu, pivo nebo klidně jenom na procházku a překvapte je krásnou kyticí, která krásně vyzdvihne zájem o vaše vzájemné vztahy s přáteli.

Číst celé
Praktické tipy, které vám pomohou ušetřit peníze za svatební dekorace

Praktické tipy, které vám pomohou ušetřit peníze za svatební dekorace

 Jak ušetřit na svatebních dekoracích

V dnešním článku vám představíme hned několik úžasných triků, jak můžete efektivně, bezbolestně a velmi snadno ušetřit peníze při plánování svatebních květin a dekorací pro váš den D. Ačkoliv se říká, že pro tento speciální den, si můžete pořídit všechno, po čem toužíte, každého určitě potěší, když může ušetřit alespoň něco málo. S našimi tipy se rozhodně v žádném případě omezovat nebudete, naopak budete mile překvapeni, že lze ušetřit peníze téměř bez velkých kompromisů a bolestivých ústupků. Samozřejmě je vždy na vás jaký přístup k vaší svatbě zvolíte. Pokud chcete velkolepou svatbu na kterou budete nadosmrti vzpomínat jako na den, do kterého jste investovali a rozhodně nelitujete, že jste se museli omezit například na líbánkách. Nebo naopak jste raději typ, co si dopřeje, ale raději pošetří i nějaké peníze na oslavu vašeho manželství a ušetřené peníze například za květiny nebo dekorace si užije nádherné líbánky nebo je zainvestuje jinak. Ať už je to tak, či onak, minimálně můžete některé z tipů a nápadů zvážit. Tak jdeme na to! 

Číst celé
Osm nejlepších rostlin pro vaši ložnici

Osm nejlepších rostlin pro vaši ložnici

Nejlepší rostliny do vaší ložnice

Není žádných pochyb o tom, že rostliny jsou nejen estetickým, ale také praktickým a příjemným doplňkem do každé ložnice. Stačí pouhý pohled na nádherně zelené rostliny a hned se cítíte lépe. Věděli jste ale, že rostliny ve vaší ložnici mohou mít mnohem větší a prospěšnější účinky, než je pouze estetický vzhled? Rostliny v ložnici dokážou zlepšovat okolní vzduch a tím zároveň přispívat k vašemu zdraví. Mnoho rostlin má přitom tajné super síly, mezi které patří schopnosti jako pomáhat k lepšímu spánku, uvolňovat stres, zbavovat vzduch nebezpečných toxinů, díky kterým efektivně čistí vzduch. V dnešním článku si představíme hned několik pokojových rostlin, které jsou známé pro tyto benefity, a které byste měli zvážit zařadit do vaší ložnice.

 

Číst celé
Pět dekoračních trendů pro rok 2021

Pět dekoračních trendů pro rok 2021

Dekorační trendy letošního roku

 

Při letní procházce přírodou si můžeme dosyta užívat všech zářivých barev kolem nás a čerpat tak povzbuzující a optimistickou energii pouhým pohledem. Kdo by se necítil dobře v obklopení nádherných zářivých barev a variací, které jsou pohlazením na duši. Otázkou zůstává, proč si tento pohled na nádherné barevné kombinace nedopřát také v případě vaší zahrady, terasy nebo interiéru. Domov je místo, kde trávíme skutečně mnoho času, proto by byla škoda se v něm cítit špatně, nebo z něj nasávat tu špatnou energii. Pokud se doma, necítíte jako v tom pravém doma a máte potřebu neustále někam chodit a utíkat, pravděpodobně je něco špatně. V dnešním článku si tedy představíme nejen trendy v květinách pro rok 2021, ale také vám předáme hned několik zajímavých tipů, abyste se ve vašem domově cítili lépe a vykouzlili si v něm tu dokonalou, příjemnou atmosféru.

Číst celé
Nejlepší květiny pro blahopřání

Nejlepší květiny pro blahopřání

Jaké květiny zvolit k blahopřání

Pokud váš kamarád, blízký nebo příbuzný slaví důležitý okamžik ve svém životě, poslání květin je jedním z nejhmatatelnějších dárků, který dokáže nádherně vyjádřit vaši touhu podělit se s ním o jeho radost a pořádně tento výjimečný moment oslavit. Ať už váš kamarád koupil svůj první dům, váš soused oslavuje narození dítěte, nebo váš partner či partnerka dosáhla v práci povýšení, správně vybrané květiny jsou smysluplným způsobem, jak jim můžete krásně ukázat, že se o ně zajímáte. V životě nás potká spousta úžasných okamžiků, které si zaslouží pozornost. Proto je nesmírně důležité udělat si čas na jejich uznání a oslavu, zejména pokud jde o vaše nejbližší. Telefon umí použít každý, ale zpráva jako gratulace opravdu někdy nestačí. Pokud vás tedy zajímá, jaké květiny jsou vhodné pro blahopřání a gratulace vašim blízkým, přesně tuto záhadu odhalíme v dnešním článku.

Číst celé
Čtverečková zahrádka

Čtverečková zahrádka

Jak na čtverečkovou zahrádku

Slyšeli jste někdy pojem čtverečková zahrádka? Ne? Nevadí, pravděpodobně nebudete jediní, přitom určitě ve vašem povědomí obrazec tohoto zahradničení bude. Jedná se o stále populárnější formu zahradničení, která je ideální pro menší zahrady. Čtverečková zahrádka se vám navíc odmění snadnou údržbou, ale stejnou radostí ze sklizně, jako zahrádka normální. Čtverečkovou zahrádku navíc můžete najít pod více pojmy, nejčastěji se setkáte se čtvercovým záhonem nebo pěstování ve čtvercích. Největší boom tato metoda získala v 90. letech minulého století, kdy vyšla kniha v anglickém jazyce Square Foot Gardening, kterou si pořídilo více než 2,5 milionu zahradníků po celém světě. Otázkou zůstává, co je na této čtvercové metodě tak revoluční, že pobláznila doslova celý svět? Pojďte se společně s námi v dnešním článku podívat na benefity čtvercové zahrádky, kterou si může dovolit mít téměř každý!

 

Číst celé
Sedm jednoduchých způsobů, jak zachránit vodu pro vaši zahradu

Sedm jednoduchých způsobů, jak zachránit vodu pro vaši zahradu

Tipy jak zachránit vodu ve vaší zahradě

 

V poslední době je voda velkým tématem. A není se vůbec čemu divit! Na některých místech na světě je vody příliš, kdežto jinde zase doslova trpí suchem. Například lidé v Kalifornii zažívají nejhorší sucha za poslední století, naopak lidé v New Yorku jsou svědky opačného jevu, kde hladina moře stoupá tak rychle, že by se z New Yorku za pár desítek let mohla stát doslova moderní verze ztraceného města Atlantis. V tento moment je na místě si položit otázku, můžeme tomu my, jako jednotlivci, nějak pomoci? Samozřejmě že můžeme! I malý podíl se počítá a studie ukazují, že 50 až 80 procent vody v domácnosti lze recyklovat jako šedou vodu. Což vám pomůže vytvořit skutečně velké úspory.

Číst celé
Jak naložit s okvětními lístky růží

Jak naložit s okvětními lístky růží

Využití okvětních lístků růží

Mnoho z nás si jistě už nejednou nechalo usušit kytici růží. Není se čemu divit, komu by nebylo líto jen tak vyhodit nádhernou kytici růží, když si ji může užít ještě v sušené verzi, nebo ne? Ovšem po usušení často nastává otázka, jak s kyticí a sušenými okvětními lístky dále naložit. S různými symbolickými významy růží, můžete velmi snadno potěšit vaše blízké v jakékoliv situaci. Ať už chcete vyjádřit vaše vášnivé city a zamilovanost, platonickou lásku nebo oslavit speciální momenty, růže budou vždy ideálním květem, který vás v každé situaci podrží. Jakmile ale usušíte vaši kytici růží, najednou se dostanete do fáze, kdy nevíte, co teď. Na jednu stranu je vám ji škoda ihned po usušení vyhodit, na druhou stranu, co s nimi? V dnešním článku vám prozradíme hned několik tipů, jak můžete dále naložit s usušenými růžemi a získat z nich maximum.

Číst celé
Orchidelirium, posedlost orchidejemi

Orchidelirium, posedlost orchidejemi

Zajímavosti o historii orchidejí

Úchvatná krása kdysi nepolapitelných květin inspirovala sběratele a vědce k tomu, aby se staly přístupnějšími. Orchideje byly dlouho předmětem intenzivního vědeckého zájmu a někdy až samotnou emoční posedlostí. „Když se muž zamiluje do orchideje, udělá cokoli, aby získal přesně tu, kterou chce. Je to jako honit ženu, po které z celého srdce toužíte.. Je to jakési šílenství.” Popisuje v knize Zloděj orchidejí Susan Orlean. Tato úroveň oddanosti a zapálení inspirovala mnoho objevitelů a badatelů, do kterých investovali obrovské sumy právě zapálení milovníci orchideji. Tyto významné investice do orchidejí umožnili rozšířená bádání, díky kterým si dnes můžeme užívat krásu orchidejí za příznivé ceny a mít k nim velmi zjednodušený přístup, než měli lidé v počátcích.

Číst celé
Historie a symbolika nadčasových růží

Historie a symbolika nadčasových růží

Vše o historii a symbolice růží

Ze všech květů na světě má oblíbená růže k lidem nejdůvěrnější vztah. Archeologické nálezy potvrzují, že růže patří k nejrannějším květům na zemi. Růže se jako první objevily v Asii a později se velmi rychle rozšířily po celé severní polokouli. Podle fosilních důkazů jsou růže staré zhruba 35 milionů let a přibližně před 5000 lety se růže začaly pěstovat na zahradách v Číně. V dnešním článku se podíváme zblízka na historii růží až do současnosti. Provedeme vás jejich symbolikou, významem a celkovým kouzlem, které se za růžemi skrývá. Pokud jste milovníkem růží, nebo jste alespoň milovníkem květin, bude dnešní článek ideálním čtením ke kávě.

Číst celé
Skryté kouzlo květinových vůní

Skryté kouzlo květinových vůní

Kouzlo květinových vůní

Přemýšleli jste někdy nad vůněmi podobně jako nad jídlem? Každý den si můžeme dopřát širokou nabídku různorodých kuchyní od středomořské, italské, mexické až po indickou. Přesně na tu, co máte chuť abyste uspokojili vaše smysly. Co takhle dopřát něco speciálního každý den i vašim čichovým buňkám? Vůně jsou taktéž velká magie a i vy doma si můžete vytvořit různorou škálu parfému pro každou situaci, která bude obsahovat vůně vhodné pro rozmanité situace, nálady a příležitosti. Abyste si však mohli sestavit dokonalou kolekci parfémů přesně podle vašich preferencí, musíte se nejprve s konkrétními květinovými vůněmi blíže seznámit. Každá květinová vůně voní jedinečně. Některé mají výrazné, silné vůně. Jiné jsou naopak jemné a lehké. Některé vůně jsou si podobné, proto můžete kombinovat více podobných vůní a střídat je dle libosti. Pokud máte například rádi vůni pivoněk, možná budete chtít pro změnu vyzkoušet vůni růží. V dnešním článku se vám budeme snažit ukázat, že i přes velkou rozmanitost květinových vůní spolu jednotlivé vůně úzce souvisejí. V dnešním článku se zaměříme na nejpopulárnější druhy květin.

Číst celé
Jiřiny, letní krásky s jedinečným šarmem

Jiřiny, letní krásky s jedinečným šarmem

Čas letních jiřin a vše o pěstování

Milované jiřiny jsou oblíbené a známé zejména pro své dokonale složené okvětní lísky, které přicházejí téměř ve všech barvách duhy. V průběhu posledních let jiřiny mírně upadly v zapomnění, což se ale poslední dobou změnilo a zahradníci opět začínají být těmto nádherným květům věrní. Jsou perfektní pro přidání bohatých a zajímavých barev do kytice nebo také pro svoji zajímavou a jedinečnou strukturu. Stále jsme vás o kráse jiřin nepřesvědčili? Pojďte se v dnešním článku seznámit trochu více s těmito nádhernými květy.

Číst celé
Květiny do domácnosti pro každou osobnost

Květiny do domácnosti pro každou osobnost

Jaké květiny do domácnosti

 

Stejně jako my lidé, i rostliny mají svou vlastní osobnost. a to v každém věku. Ať už jste mladí, starší, rostliny máte v srdci nebo jsou pro vás něčím absolutně novým a rádi byste přihodili do vaší domácnosti něco nového, máme pro vás řešení! V dnešním článku se na rostliny podíváme trochu netradičním způsobem a to konkrétně na osobnosti jednotlivých rostlin. Pro všechny, kteří momentálně objevují svoji lásku k rostlinám se budeme snažit pomocí tohoto snadného průvodce najít co nejsnadnější cestu a přihodíme i pár tipů pro nákup, abyste našli vašeho nejlepšího zeleného parťáka.

Číst celé
Šest svatebních barev pro rok 2021

Šest svatebních barev pro rok 2021

Nejdůležitější svatební barvy pro tento rok 

Svatební sezóna je doslova a rohem a mezi jednu z nejzásadnějších otázek, které si často nevěsty pokládají je rozhodně barva svatby. Svatební barvy mají moc udávat hlavní tón po celý den a je důležité je plánovat opravdu v předstihu, jelikož právě na svatební barvě závisí mnoho dalších podnětů. Výběr správné barvy může být však náročný úkol a cesta na dlouhou trať. Je důležité myslet na to, že barva svatby dokáže napřímo ovlivnit náladu a celkový vzhled svatby a to v případě, že se jedná o mini svatbu, nebo obří svatební oslavu, barva hraje vždy významnou roli. Pokud nyní plánujete, nebo v blízké budoucnosti budete plánovat svatbu, barevné schéma bude jednou z věcí, které byste měli co nejdříve hodnotit a dokončit, jelikož na něm závisí další významné prvky jako výroba pozvánek, dekorace a výzdoba samotného svatebního místa, kytice nevěsty, ale také drobné detaily, které jsou klíček k dokonalé svatbě! V dnešním článku vám odhalíme barevné schéma pro rok 2021 a uvidíte sami, že je rozhodně z čeho vybírat!

Číst celé
Které bylinky pěstovat i jako dekorace?

Které bylinky pěstovat i jako dekorace?

Bylinky jako dekorace

Čerstvé bylinky ze zahrady mohou při vaření a pečení vyzvednout obyčejné jídlo doslova do nebes! Ve formě dochucovadel je proto známe běžně. Ovšem u samotného dochucování jejich benefity nekončí, naopak pouze začínají! Bylinky jsou totiž skvělým prvkem do květinových aranžmá a dokážou každé kytici dodat decentní přirozený prvek, úžasnou vůni a zajímavou texturu. Bylinky se dříve poměrně tradičně používaly v aranžování květin a například rozmarýn se zcela běžně používal ve svatebních věncích. Byl považován za symbol lásky a vzpomínek. Zkusme se proto i my vrátit trochu v čase a znovu více používat nádherné byliny, plné omamné vůně do kytic i v dnešní uspěchané době. V dnešním článku vám představíme hned několik bylin, které si navíc můžete velmi snadno vypěstovat i na vaší zahradě a následně zahrnout do kytice, kterou pomocí bylinek vyšvihnete na zcela jinou úroveň!

Číst celé
Výživa pro řezané květiny, vytvořte si svou vlastní

Výživa pro řezané květiny, vytvořte si svou vlastní

Vytvořte si vlastní výživu pro kytice

Existuje jen pár podobně krásných zážitků, jako je moment, kdy obdržíte kytici řezaných květin. Se samotným předáním květin navíc nekončí radost, ale naopak pokračuje, protože právě samotný pohled na řezané květiny vám bude dělat radost ještě několik dní poté. Řezané květiny přinesou nádherné barvy a nezaměnitelnou vůni do vašeho interiéru a nadále vám budou připomínat zvláštní příležitost při věnování. Řezané květy jsou navíc často dodány společně s květinovou výživou, což by měl být standardní proces každého kvalitnějšího květinářství. Pokud se tak nestalo, nebo vám výživa došla, nevadí, stále si můžete u vás doma vytvořit velmi jednoduše vaši vlastní. Každý recept na květinovou výživu obsahuje často ingredience, které má doma každý a pomůžou vám udržet vaše květiny mnohem déle. A to se samozřejmě vyplatí! Pojďme se dneska společně podívat jak si můžete vytvořit vlastní výživu pro rostliny přímo u vás doma.

Číst celé
Pokojové rostliny s náročnější péčí

Pokojové rostliny s náročnější péčí

Náročné pokojové rostliny

 

Mnoho lidí volí pokojové rostliny, které jsou velmi snadné pro pěstování. A není se čemu divit! Se všemi starostmi a úkoly, které se na nás během dne hrnou málokdo touží po tom, mít na starost ještě náročnou péči o pokojové rostliny. Ovšem možná se po čase dostanete do bodu, kdy vás pěstování pokojových rostlin opravdu chytne a budete chtít začít více experimentovat. Všechny rostliny, které jsou známé pro svou jednoduchou péči už budete mít v malíčku a proto přichází ideální čas na prozkoumání trhu a nabídku méně známějších a maličko náročnějších rostlin.

 

Číst celé
Krásná slunečnice SunBelievable, proč zvolit právě ji?

Krásná slunečnice SunBelievable, proč zvolit právě ji?

Proč právě slunečnice SunBelievable

 

Letošní rok byl prohlášen Národním zahradním úřadem za rok slunečnic. Asi bychom jen stěží hledali jasnější květ plný naděje, než je právě zářivý květ slunečnice. Zatímco existuje mnoho nádherných odrůd slunečnic od ročních, trvalek, mezi jednu z nejplodnějších, která produkuje nejvíce květů patří poměrně nová odrůda s názvem SunBelievable Brown Eyed Girl. Pokud hledáte slunečnice, která bude majestátně stát na vaší zahradě a dominovat svou výškou, budete nejspíš zklamaní. Nicméně pokud naopak toužíte po kompaktnějším druhu slunečnice s více stonky a stovkami jasně žlutých květů, bude druh SunBelievable přesně tím pravým pro vaši zahradu! Každá květina odrůdy SunBelievable dominuje tmavě hnědým středem s mahagonovým prstencem kolem.

Číst celé
Jak zajistit aby vaše pivoňky vydržely co nejdéle

Jak zajistit aby vaše pivoňky vydržely co nejdéle

Tipy, aby pivoňky vydržely dlouho svěží

Pivoňky. Květy, kterých se snad nelze nabažit! Pivoňky patří mezi květiny, které jsou plné romantiky, ale zároveň i dramatu. Tyto proslulé květy mají bohužel v porovnání s ostatními řezanými květy omezenou životnost ve váze, obvykle se jedná o pět dní, a už jenom z tohoto důvodu se o ně budete chtít starat co nejlépe, aby vám vydržely snad co nejdéle. V tento moment přichází na řadu náš průvodce, který vám odhalí hned několik tipů jak správně a efektivně pečovat o pivoňky, abyste z nich dostali co nejvíce! Inspirujte se užitečnými radami od zkušených květinářů a zařaďte tipy do vaší péče o pivoňky, možná již brzy zaznamenáte lepší výsledky.

Číst celé
Narozeninová květina pro měsíc květen

Narozeninová květina pro měsíc květen

Nejvhodnější květina pro narozeniny v květnu

Stejně jako každý jiný měsíc i měsíc květen má svoji jedinečnou narozeninovou květinu, se kterou můžete symbolicky obdarovat každého květinového oslavence. Květen je měsícem, kdy jaro konečně pořádně nabírá na obrátkách a po nevyzpytatelném aprílovém počasí začíná ukazovat svoji opravdovou sílu. My si díky krásnému jarnímu počasí můžeme užívat více času v přírodě a také mnohem více krásných květin kolem nás. Každý měsíc má co říct a u května tomu není jinak! Už jeho název napovídá, že květen patří květinám a získal si své jméno po římské bohyni mateřství Maia, která měla své super schopnosti spojeny právě s rostlinami.

 

Číst celé
Vysaďte nové sazeničky do kartonu od vajec

Vysaďte nové sazeničky do kartonu od vajec

Jak využít k sadbě plato od vajec

S jarním obdobím přichází také nový elán a chuť vyzkoušet něco nového! Zahrada a květiny nabízí mnoho sfér, kde můžete uplatnit svoji kreativitu a otestovat svoje praktické schopnosti. Mimo vysazování nových květin do květináčů, zvelebování vaší zahrady nebo dekorování kytic na váš stůl, přichází čas vyzkoušet ještě něco jiného. Zkuste si předsadit svoje vlastní bylinky trochu netradičně, do plata od vajec. Zní to šíleně? Možná ano, ale jedná se opravdu o velmi snadnou a navíc praktickou věc! Nemusíte nutně kupovat další speciální nádoby, ani jiný materiál, protože plato od vajíček má doma snad každý, navíc se jedná o super formu recyklace. Pojďte se společně s námi podívat, jak se takové obyčejné plato od vajec dá využít.

Číst celé
Aloe vera a jeho zázračné využití

Aloe vera a jeho zázračné využití

Zázračné účinky aloe vera

Aloe vera je mnohem víc, než jen atraktivní pokojová rostlina! Mnoho z nás ji má spojenou zejména s první pomocí při popáleninách nebo spálenou kůží od sluníčka, jiní s nenáročnou pokojovkou. Ovšem nejen popáleniny jsou případ, kdy aloe vera dokáže ukázat svou moc. Tato rostlina je opravdovým unikátem a v dnešním článku se vám pokusíme ukázat, kde všude dokáže aloe vera zazářit. Jaké výhody má tedy aloe vera? Pojďme se společně podívat! V posledních letech se objevilo svoustu nových a rozmanitých způsobů, jak se dá rostlina aloe vera využít. O některých z nich už možná víte, ale jiné pro vás mohou být stálé novinkou, pojďme se tedy společně podívat na benefity aloe vera.

Číst celé
Jak zařadit pokojové rostliny do vašeho bydlení

Jak zařadit pokojové rostliny do vašeho bydlení

Jak ozdobyt váš byt pokojovkami

Od čištění vzduchu až po pocit příjemného a útulného domova. Existuje mnoho důvodů, proč byste do vaší domácí výzdoby měli zařadit trochu zeleně! V malých bytech a garsonkách mohou ale květiny zabírat cenné místo, které by mohlo být využito praktičtěji. Právě proto vám v dnešním článku přinášíme hned několik nápadů jak zakomponovat nové rostliny, aniž byste si nutně museli vybírat daň za využitelné metry čtvereční. Pojďte se společně s námi podívat na možnosti, kdy vám stále zůstane dostatek prostoru, ale váš prostor vám rozzáří nové rostliny.

Číst celé
Tipy jak využít váš mini balkon na maximum

Tipy jak využít váš mini balkon na maximum

Využijme svůj balkón efektivně

K vytvoření krásného, útulného prostoru pro venkovní posezení nepotřebujete nutně obrovské prostory, aby jste vměstnali všechny potřebné věci. Naopak můžete vykouzlit pozoruhodné věci i na opravdu miniaturních místech. Navrhování útulného balkonu je skvělým způsobem, jak využít malý prostor a užít si tak slunečné dny a teplé večery ve společnosti vašich nejbližších venku, i když nedisponujete vlastní zahradou. I na drobné balkony můžete stále vměstnat útulné posezení a zároveň květiny! Ideálním řešením je využití převislých rostlin, které ještě více podtrhnou přírodní a venkovní atmosféru, a to i v případě, že se nacházíte v srdci velkoměsta.

Číst celé
Zajímavosti o vanilce

Zajímavosti o vanilce

Kde se vzala vanilka?

Její chuť a vůni známe naprosto všichni a to ať už se jedná o zmrzlinu, sušenky, příchuť do kávy nebo samotný lusk. O kom je řeč? No přece o vanilce! Alespoň jednou týdně na její příchuť nebo vůni někde narazíme a není se čemu divit, společně s čokoládou a karamelem se jedná o jednu z nejčastějších sladkých příchutí. Přemýšleli jste ale někdy, odkud samotná vanilka a její dokonalá chuť  vůně přichází? Možná jste z reklamy zaslechli tradiční větu “pravá vanilka z Madagaskaru”, ovšem věřte tomu nebo ne, vanilka ve skutečnosti pochází z jednoho velmi specifického druhu orchideje. Tropické, nádherně vypadající květiny, kterou všichni moc dobře známe a milujeme. Pojďte společně s námi v dnešním článku nahlédnout do tajů aromatické vanilky, ať příště u pečení víte, kde se ten zajímavý lusk vzal.

Číst celé
Správná péče o pivoňky

Správná péče o pivoňky

Šest častých otázek o pivoňkách

Pivoňky patří mezi oblíbené květiny, které jsou vzácné zejména díky své krátké době květu. Právě jejich exkluzivita nás nutí k pečlivější péči o to více! Všichni si přece chceme užít jejich krásu co nejdéle, a proto uděláme všechno proto, aby nám vydržely kvést a plodit nové pupeny snad co nejdéle. Dnešní článek bude formou nejčastějších otázek a odpovědí. Zaměříme se na nejčastěji kladené dotazy, které souvisí s péčí o tyto nádherné rostliny a dozvíte se tak jedinečné rady a tipy, jak pěstovat pivoňky, aby vám vydržely co nejdéle.

Číst celé
Jaké jsou smuteční aranžmá

Jaké jsou smuteční aranžmá

Možnosti smutečních květinových aranžmá

Smuteční květiny přicházejí v různých uspořádání, přičemž každá z nich má svůj jedinečný účel a využití. Členové rodiny, kteří plánují a připravují smuteční obřad mají na výběr hned z několika květinových aranžmá. Co se týká účastníků pohřbu, ti se nejčastěji drží tradičních smutečních kytic a květinových košů. A je tomu tak dobře, smuteční věnce a koše jsou často opravdu objemné, proto je vždy důležité myslet na prostor, ve kterém se bude obřad odehrávat a věnovat mu pozornost. V dnešním článku si představíme hned několik různých typů a druhů smutečních květinových aranžmá, abyste získali co nejrozšířenější a nejobsáhlejší představu o tom, který typ dekorace je pro vás ten nejvhodnější.

 

Číst celé
Výběr květin ke Dni Matek

Výběr květin ke Dni Matek

Nejkrásnější květiny pro Den Matek

Vzhledem k tomu, že se Svátek Matek neúprosně blíží je na čase přemýšlet nad výběrem ideálního druhu květin, který se tento rok rozhodnete vaší mamince věnovat. Samozřejmně věříme, že vaši mámu chcete překvapit 9. května tím nejlepším květinovým dárkem, jaký si jen umíte představit. Pokud jde o květiny, na Den matek máte rozhodně z čeho vybírat a při opravdu pečlivém výběru, tak docílit opravdu nepopsatelného emocionálního poselství. A to se vždy náležitě ocení. Abychom vám pomohli s nejlepším výběrem, vytvořili jsme pro vás seznam ideálních květin se kterými můžete vaši maminku překvapit právě ke dni matek. Vyhněte se stresu a spěchu při výběru toho správného květinového překvapení pro vaši maminku a vyberte ideální kytici ještě dnes!

 

Číst celé
Jarní zahradní seznam činností

Jarní zahradní seznam činností

Seznam činností na jaro

Teploty se pomalu začínají šplhat k 15 až 20 stupňům a to pro milovníky zahradničení znamená jediné! Je na čase se pustit do obnovy vaší zahrady po dlouhé zimě! Práce na zahradě se v závislosti na různých lokalitách výrazně liší. Jakmile se ale půda alespoň trochu prohřeje, je čas začít s tradičním jarním kontrolním seznamem prací, který naštěstí díky krásnému jarnímu počasí tolik nebolí! Naopak spojení příjemné práce s nádherným počasím je ideální kombinací.

 

Číst celé
Oblíbené květiny pro vaše mazlíčky

Oblíbené květiny pro vaše mazlíčky

Pět oblíbených květin bezpečných pro vaše domácí mazlíčky

Každý, kdo vlastní domácího mazlíčka, nebo někdy s nějakým alespoň chvilku žil ví, jak moc zvědaví naši chlupatí společníci dokážou být. Zvláště jak jsou vynalézaví při hledání něčeho k snědku. Květiny často svou krásou a elegancí vypadají neškodně, ale musíte uznat, že často až nebezpečně klamou vzhledem a pro naše čtyřnohé miláčky se mohou stát opravdovou hrozbou. Mnoho květin je opravdu nebezpečných a jedovatých pro naše mazlíčky. I přes dnešní doporučení květin, u kterých se nemusíte bát, že by vašemu mazlíčku způsobily neplechu doporučujeme raději všechny květiny umístit do dostatečné výšky mimo dosah vašich domácích mazlíčků. Ale teď už se pojďme společně vrhnout na seznam květin, které jsou vhodným doplňkem do vašeho bytu i pokud máte domácí mazlíčky.

 

Číst celé
Nejlepší výběr květin pro Velikonoce

Nejlepší výběr květin pro Velikonoce

Nejkrásnější velikonoční květiny

Sotva skončily vánoční svátky, Velikonoce už klepou na dveře. Tento významný jarní svátek, který je především oslavou znovuzrození patří k nejdůležitějším křesťanským svátkům. V naší společnosti však není jenom oslavou znovuzrození, ale také jara, které k nám konečně po dlouhé zimě zavítalo. Je to období květin a pro děti znamenají Velikonoce hlavně vidinu čokoládových zajíčků a jiných dobrot. Ovšem hlavní myšlenka oslavy Velikonoc, tedy Ježíšovo znovuzrození je symbolem nových začátků, což platí také pro přírodu, která se začíná probouzet ze zimního spánku. V průběhu Velikonoc je jaro a jarní počasí obvykle už v plném proudu a po zimě se konečně mezi námi začínají znovu objevovat květiny. Není tedy žádným překvapením, že jarní květiny jsou oblíbenou volbou pro velikonoční oslavy a jsou tak krásnou prezentací nového života. Otázkou ale zůstává, které jarní květiny jsou nejlepší pro váš velikonoční stůl? Provedli jsme pro vás malý průzkum, abychom zjistili, které jarní květy jsou pro velikonoční tabuli ty nejvhodnější. Jejich seznam vám přinášíme v dnešním článku a ujišťujeme vás, že s těmito jarními květy nemůžete šlápnout vedle!

Číst celé
Květiny pro narozeniny v dubnu

Květiny pro narozeniny v dubnu

Narozeninové květy pro měsíc duben

Duben znamená jediné! Jaro je v plném proudu a díky široké škále jarních květin může být konkrétní výběr poněkud složitější a různorodější než obvykle. Květiny sebou nesou také různorodá využití, ovšem jedno, ve kterých jsou opravdu považovány za stálice jsou narozeninové kytice plné radosti a překvapení. Nezáleží na věku, pohlaví nebo měsíci, narozeninové kytice nebudou nikdy špatnou volbou. Dokonce konkrétní měsíce mají své ideální druhy květin, které je vhodné věnovat oslavenci. A měsíc duben není výjimkou! Co je tedy pro dubnové oslavence nejlepší květinovou volbou než oficiální květy pro měsíc duben. Dopřejte dubnovým oslavencům pocit mimořádnosti a obdarujte je květinami, které jsou symbolem pro tento měsíc. Z mnoha dostupných jarních květin jsou to právě kopretiny a hrachor, které jsou oficiálně spojovány se čtvrtým měsícem v roce.

Číst celé
Historie tulipánů

Historie tulipánů

Tulipánová mánie

V dnešním článku nahlédneme trochu do historie květin. Konkrétně na historii tulipánů a s nimi spojenou významnou událost, kterou známe pod názvem Tulipánová mánie. Mnoho lidí ani netuší, o čem je řeč a pravděpodobně jste slyšeli už několikrát o Beatles mánii, ovšem Tulipánová mánie je pro vás stále velkou neznámou. Nevadí, v dnešním článku totiž zjistíte všechny potřebné informace spojené s touto významnou historickou událostí, která navždy ovlivnila postavení tulipánů, mezi dalšími květinovými druhy.

Číst celé
Jaké trvalky na jaro

Jaké trvalky na jaro

Trvalky pro celé jaro

Jaro už doslova klepe na dveře a my se můžeme těšit na postupně se prodlužující dny, které jsou stále více prosluněné teplým sluncem. Jednu zaručenou jistotu jsou dubnové sprchy, díky kterým si můžeme užívat krásu květnových květin. Vzhledem k tomu že se jaro opravdu rychle blíží mnoho trvalek se už doslova nemůže dočkat, až prorazí svá prašná lůžka a roztáhnou své krásné listy a květy do světa. Pokud chcete své jarní zahradě ušetřit čas, peníze ale také energii, trvalky jsou určitě tím správným směrem, kde se porozhlédnout po květinových možnostech. Jsou také ideálním dárkem nebo překvapením, jelikož se jedná o dar, který neustále rozdává krásu kolem, díky svým dlouhotrvajícím květům. V dnešním článku jsme pro vás připravili seznam trvalek, které vám budou dělat radost svými květy doslova celé jaro.

Číst celé
Symbolika květů mimózy

Symbolika květů mimózy

Historie za symbolikou květů mimózy

Každý rok 8. března lidé na celém světě slaví Mezinárodní den žen. V Itálii je zvykem darovat významným ženám ve vašem životě květiny mimózy a my si dnes představíme hlavní důvody, proč tomu tak je. K pochopení této krásné tradice budeme potřebovat trochu vhledu do minulosti a ujasnit si některé události, které dali za vznik tak krásnému a významnému dni jako je právě Mezinárodní den žen.

Číst celé
Svatební inspirace podle Harryho a Meghan

Svatební inspirace podle Harryho a Meghan

Nechejte se inspirovat svatebními květy Meghan a prince Harryho

Královská svatba prince Harryho s Meghan byla právoplatně považována za svatbu roku 2018, z které si mnoho nevěst již zcela jistě načerpalo spoustu inspirace a mnoho dalších určitě ještě čerpat bude. Královské svatby jsou určitými udavači trendů na mnoho sezón dopředu a proto si rozhodně mnoho nevěst po celém světě vezme podněty ze svatebního stylu Meghan Markle. V dnešním článku prozkoumáme, co se promítlo na královských svatebních květinách tak ikonického a ukážeme vám, jak se můžete inspirovat královskými květinami na vaší svatbě i vy.

 

Číst celé
Svatební trendy v zimě

Svatební trendy v zimě

Zimní svatební trendy

Většina lidí si stále myslí, že svatby jsou zejména letní záležitostí, ovšem není tomu tak! Stále více se setkáváme také se zimními svatbami, které jsou v kombinaci se sněhovou nadílkou opravdu kouzelnou záležitostí! A spolu se zimními svatbami roste stále více barevných a stylových trendů určených právě pro zimní svatby. Pokud byste jednou rádi také uspořádali svatbu v zimních měsících, nebo dokonce jednu plánujete, inspirujte se našimi tipy a trendy, které vám přinášíme v dnešním článku.

Číst celé
Jak poslat květiny na Valenýna anonymně?

Jak poslat květiny na Valenýna anonymně?

Anonymní valentýnské doručení květin

Ani jsme se nenadáli a jenom co přešly vánoční svátky, Valentýn je doslova za rohem! Všechny zamilované páry se jistě těší na příležitost oslavit tento zamilovaný svátek po boku svých nejmilovanějších, ovšem pro jedince, kteří jsou single tento svátek naopak často vyvolává pocity frustrace a smutku. Všechny výlohy ve městě se najednou zaplní srdíčky, reklamy o valentýnských výhodných akcích na nás skáčou ze všech stran a pocit samoty a opuštění z toho, že nemají s kým strávit tento zamilovaný den se stál stupňují. Zkuste letošní Valentýn využít jako šanci. Šanci proto, abyste ukázali vaše city a emoce člověku, na kterém vám už dlouho záleží, ale stále tu nebyl dostatek odvahy ukázat vaše emoce. Anonymní doručení květin, je proto ideálním způsobem, jak dát této speciální osobě vědět, že máte zájem, aniž byste museli rudnout na rande, nebo jí to sdělit v této nepřející době pomocí esemesky. Že zní anonymní doručení květin příliš jako sci-fi? Ale kdepak, pokud jste ještě nikdy nezkusili anonymní doručení, máme pro vás hned několik zajímavých tipů!

Číst celé
Význam smutečních aranžmá

Význam smutečních aranžmá

Symbolický význam smutečních květin

Ztráta milovaného člověka nikdy nebyla a nikdy nebude snadná. U posledního rozloučení si mnoho lidí přeje, aby získali šanci mít alespoň ještě jednu krátkou konverzaci se zesnulým ačkoliv všichni víme, že to už není možné, naše přání zůstávají. Ovšem i v tyhle nelehké chvíle existuje způsob, jak můžete zesnulému říct a vyjádřit vaše city, které jste k němu cítili. Pohřební květiny, které vyberete budou promlouvat o vašich pocitech, které jste k zesnulému cítili. Proto při samotném výběru květinových aranžmá je důležité znát význam jednotlivých barev u různých druhů květin. Důležité je si odpovědět také na otázku co zesnulém chcete říct a jaké pocity byste rádi vyjádřili. V dnešním článku si tedy prozradíme několik věcí, jakou zprávu konkrétními druhy květin vyjadřujete nejen zesnulým, ale také jejich příbuzným.

Číst celé
Oslavy Valentýna na dálku

Oslavy Valentýna na dálku

Jak oslavit Valentýna ve vztahu na dálku

Není žádným překvapením, že vztahy na dálku potřebují opravdovou oddanost, důvěru, a tak trochu odvahy. Vztahy na dálku jsou opravdovou výzvou a nejsou pro každého, leckdy dokážou být opravdu drsné. Člověk musí počítat s nedostatkem fyzického kontaktu, při velkých vzdálenostech také s možnými rozdíly v časových pásmech, které výrazně komplikují vzájemnou komunikaci až po udržení určité jiskry, která každý vztah doprovází zejména v začátcích. Není se čemu divit, ale vztah na dálku vyžaduje opravdu tvrdou práci a trpělivost na obou stranách. O to víc, jakmile se začne blížit svátek svatého Valentýna, pro dvojice, které se nachází ve vztahu na dálku může být tohle zamilované období plné lásky spíše stresující než potěšující. Při sledování všech těch šťastných párů, které kráčejí ruku v ruce se mohou objevit nepříjemné pocity smutku a zoufalství. Chvíle, kdy vám vzdálenost přijde ještě delší a čas pomalejší. Ale nevěšte hlavu! S trochou kreativity a plánování si můžete užít tento Valentýn stejně romanticky a nezapomenutelně jako běžné páry kolem vás. V dnešním článku vám představíme několik rad a tipů, jak oslavit svátek svatého Valentýna s vaší drahou polovičkou, která se nachází desítky nebo stovky kilometrů od vás. Načerpejte inspiraci a získejte naději, že když se chce, dokážete opravdu všechno!

Číst celé
Pojmenováváte své rostliny?

Pojmenováváte své rostliny?

Proč byste měli dát vašim rostlinám jméno

Možná jste už někde zaznamenali trend pojmenovávání rostlin. Už neexistuje jen nálepka pro rodiče, pokud vlastníte vašeho domácího mazlíčka, dnešním trendem je totiž i rodičovství květin, a proto není žádnou novinkou, že lidé začali pojmenovávat také své rostliny. Ačkoliv to možná zní šíleně, má to své významy a také benefity. Stále se jedná o něco živého, o co se člověk musí starat, proto to není až tak šílené. A každý nový člen domácnosti by měl mít své jméno, proto je vlastně naprosto v pořádku dát novému květinovému příslušníkovi jméno. Navíc se jedná o neustále rostoucí trend, proto se v dnešním článku podíváme hned na několik důvodů, proč je vlastně dobré pojmenovat vašeho zeleného kamaráda.

Číst celé
Lednové aranžmá květin

Lednové aranžmá květin

Leden, měsíc květinových příležitostí

I když během zimních měsíců sezóna čerstvým květinám moc nepřeje, rozhodně to neznamená, že by byl leden měsícem bez čerstvých květin. Naopak, zkuste se zamyslet jak můžete pracovat s tím, co už dost možná máte k dispozici. Existuje spousta způsobů a možností jak na čerstvých květinách ušetřit, ale přitom se nešidit. Stačí být trochu kreativní a rozhlédnout se kolem, možná většinu potřebných květinových dekorací už máte, teď pouze stačí s nimi správně naložit. A jak? Přesně na to se podíváme v dnešním článku.

Číst celé
Péče o stromeček v květináči po vánocích

Péče o stromeček v květináči po vánocích

Jak se správně postarat o stromeček v květináči

Pokud jste si tyto Vánoce pořídili svůj první stromeček v květináči a ještě moc netušíte jak se o něj správně starat, dnešní článek bude ideálním čtením právě pro vás. Stejně jako o všechny živé vánoční stromky, i o ty v květináči je nutné se starat. Jedním z hlavních důvodů, proč lidé stále častěji volí vánoční stromečky v květináči je rozhodně ten, že vám vydrží hned několik sezón. A nejen to, jakmile vás omrzí jako vánoční stromeček, můžete jej přesadit k vám na zahradu a stromek tak najde nový život a zároveň vám stále bude dělat radost. Stromeček v květináči není radostí na jednu sezónu, naopak si jeho krásu můžete užívat hned několik let po sobě. Nyní se ale pojďme podívat na péči, kterou stromečky v květináči potřebují, aby vám vydržely co nejdéle.

Číst celé
Jaké květiny pro zimní svatbu

Jaké květiny pro zimní svatbu

Bílé květiny pro zimní svatby

Pokud patříte mezi milovníky zimního období a rozhodli jste zvolit právě toto období pro vaši svatbu, nebo je to stále vašim tajným snem, bude dnešní článek pro vás velkou inspirací.  Právě v zimním období můžete využít bílých květů a zimních motivů opravdu na maximum. V dnešním článku si představíme několik nápadů, jak právě v tomto období vytěžit z bílých květů maximum. Nejen, že se jedná opravdu o elegantní květy, které skvěle zapadnou do každého svatebního aranžmá, ale zároveň si zanecháte krásný jemný vzhled, který od svatby rozhodně chcete, a tak trochu očekáváte. Navíc využijte chladných měsíců a načerpejte z jejich jedinečné atmosféry maximum.

 

Číst celé
Tradice a vánoční rostliny

Tradice a vánoční rostliny

Tradiční vánoční rostliny a jejich tradice

Doslova mílovými kroky se k nám blíží jedno z nejkrásnějších období v roce, kterými není nic jiného než kouzelné Vánoce. Tuto magickou sváteční dobu milují jak děti, tak i dospělí a celou předvánoční dobu máme spojenou už od prvního adventu s různými tradicemi. Mezi oblíbené tradice patří samozřejmě také výzdoba, která dělá celou vánoční atmosféru útulnější a příjemnější. Mnoho z nás v období Vánoc pořizuje různé tradiční vánoční květiny, bez kterých si už neumí Vánoce ani představit. Ať už je to vánoční hvězda, jmelí, vánoční kaktus nebo dokonce vánoční stromeček. Ovšem mnoho z nás určitě nemá ani ponětí o tom, kde vznikla tradice spojená s těmito oblíbenýmí vánočními rostlinami. Pojďme se společně v dnešním článku podívat na historii tradic, spojených právě s vánočními květinami a rostlinami.

Číst celé
Džungle v bytě

Džungle v bytě

Vytvořte si z vašeho bytu malou džungli

Pokojové rostliny mají mystickou léčivou sílu. Tyto rostliny rozhodně přináší útěchu, pocit klidu, svěžesti a zároveň nový život do našich domovů. Svěží zelená barva, která doslova září z listů pokojových květin dokáže navíc opticky zvětšit celkový vzhled každé místnosti. Zelené pokojové rostliny jsou skvělým doplňkem nejen vašeho obývacího pokoje ale také pracovny, ložnice a dalších místností u vás v domě. Pokojové rostliny totiž vypadají esteticky v jakékoliv místnosti. Pokud se ve vaší hlavě už dlouho rodí myšlenka, která vás vede k vytvoření  pohodlného a krásného koutku ve vašem pokoji, zkuste zvolit právě pokojové rostliny s velkými a širokými listy, které vytváří nádhernou stínohru přímo u vás doma. Stačí správně nastavit světla, případně rostliny postavit k oknům a nádherná hra se stíny je na světě! To jsme ještě nezmínili další benefity zelených rostlin. Skvělá kombinace těchto základních výhod, které sebou zelené pokojové rostliny přináší dokáže vytvořit ve vašem bytě speciální koutek, kde můžete pracovat, nebo jen tak odpočívat po dlouhém pracovním dni. V dnešním článku vám představíme hned několik velkých pokojových květin, které jsou skvělou volbou pro každou místnost.

Číst celé
Zdobení vánočního stromku květinami

Zdobení vánočního stromku květinami

Vánoční stromek: Jak ho ozdobit čerstvými květinami

Květinové ozdoby nebudou pravděpodobně první věcí, která vás napadne, když se řekne vánoční ozdoby na stromeček. Ovšem možná zrovna tento rok se opak stane pravdou. Právě slavnostní květy využívané jako ozdoby na vánoční stromeček jsou aktuálně častější volbou, než kdy jindy. Není se vůbec čemu divit, dnešní generace mladých lidí se rozhodla nahradit tradiční dekorace v podobě skleněných baněk, barevných světýlek a dalších typických vánočních ozdob za živé květiny. Místo tradičních vánočních ozdob získávají čerstvé vánoční květiny prostor mezi vánočními ozdobami. A možná budete finálním vzhledem opravdu příjemně překvapeni.Samozřejmě tyto dekorace sebou nesou trochu více práce, než ty tradiční, ale sami uznáte, že energie a snaha, kterou jste do výzdoby vložili, bude rozhodně stát za to! Pouze musíte počítat s tím, že vaše živé dekorace v podobě květin nevydrží příliš dlouho, proto je ideální je kombinovat spolu s baňkami nebo stuhami a přidat je na stromeček těsně před Štědrým dnem.

Číst celé
Tipy na ekologičtější Vánoce

Tipy na ekologičtější Vánoce

Šest tipů, jak na zelenější a udržitelnější Vánoce

Nákladní vozy plné květin, dekorací nebo doplňků cestující po celé zemi z centrály do distribučního centra, to je něco, co rozhodně nezní udržitelně ani ekologicky. Spoustu vyprodukovaných emisí a co se týče květin, tak určitě ne nic, co by si užívaly. Pokud chcete darovat květiny o Vánocích a zároveň nezatěžovat naši krásnou planetu Zemi zbytečně vyprodukovanými emisemi, můžete podpořit vašeho místního květináře nákupem přímo u něj. Případně zvolit nejbližší doručovací službu květin. V dnešním článku si ale prozradíme mnohem více rad, jak si užít letošní Vánoce v trochu ekologičtějším a přirozenějším duchu. Pokud se zajímáte o životní prostředí, nebo máte chuť ulevit Matičce zemi, zkuste využít našich rad a tipů. Nejen že ze sebe budete mít mnohem lepší pocit, zároveň vám za to i životní prostředí poděkuje.

Číst celé
Nejoblíbenější sukulenty do interiéru

Nejoblíbenější sukulenty do interiéru

8 oblíbených sukulentů pro váš domov

Sukulenty, oblíbené rostliny s neobvyklými tvary se kterými se sice moc nepomazlíte, ovšem parádu a efekt dokážou udělat veliký! Okázalé květy sukulentů z nich dělají opravdu zajímavý interiérový doplněk každého domova. Navíc jejich bezesporou výhodou je ta, že si vodu dokážou uschovat na dlouhou dobu dopředu, proto je nemusíte zalévat tak často, jako ostatní pokojovky. Díky jejich přirozeným vlastnostem je můžete mít i na místech, kde by běžné pokojové rostliny nepřežily. Sukulenty tedy můžete pěstovat v suchých a teplejších podmínkách u vás doma. V dnešním článku si představíme hned několik oblíbených sukulentů, kterými se můžete inspirovat a pořídit je do vaší sbírky. Vytvořte si doma exotickou zahradu plnou sukulentů a inspirujte se druhy, které vám možná chybí! 

Číst celé
Správná péče o věnec na dveřích

Správná péče o věnec na dveřích

Jak správně pečovat o věnec na dveřích

Blíží se oblíbené období Vánoc, které doslova vyzývá k tomu, abychom si vyzdobili náš domov, abychom se v něm cítili snad co nejlépe! Mnoho z nás dbá nejen na interiér, ale taktéž na exteriér, který je neméně důležitý. Myslíme si, že o Vánocích neexistuje veselejší a radostnější pohled na vstupní dveře, než na ty, které jsou krásně ozdobené a nejlépe oblíbeným a symbolickým vánočním věncem. Jak ale udělat, aby věnec zůstal krásný a svěží po celou dobu? Pokud zvolíte věnec z umělých materiálů, nemusíte se o tento problém starat. Nicméně by byla škoda nevyužít smrkového jehličí nebo krásných listů či mechu, pro vánoční výzdobu. Štědrý den je přece jen ještě daleko, nicméně počasí si už pomalu začíná doslova říkat o výzdobu.  Právě dnešní článek bude věnován všem důležitým tipům a radám jak zajistit, aby váš věnec vydržel co nejdéle! Přinášíme vám tedy tipy od těch nejpovolanějších, kterými nejsou nikdo jiný, než profesionální floristé a květináři, kteří si v tomto období doslova užívají tvorbu nových zimních dekorací pro nadcházející sezónu. Právě díky jejich dlouholeté praxi a zkušenosti nám mohou pomoci při péči o zimní dekorace. Inspirujte se tedy od lidí z praxe, kteří mají mnohaleté zkušenosti.

Číst celé
Jaké květiny do koupelny

Jaké květiny do koupelny

Květiny pro vaši koupelnu

Koupelna patří mezi místnosti v domě, nad kterými pravděpodobně netrávíte hodiny a hodiny přemýšlením jak ji správně nadesignovat a naaranžovat. Není se čemu divit, koupelna je zpravidla malou a uzavřenou místností s nedostatkem přímého slunečního světla a vysokou vlhkostí. Není zde tolik místa na výstavu dekorativních prvků a proto se jí často nevěnuje příliš pozornosti. Pokud vás ale zajímá, zda existují květiny, kterým se bude dařit i takových nepříznivých podmínkách, kterými koupelna disponuje, máme pro vás dobrou zprávu! Existuje hned několik rostlin, které hravě tyto podmínky zvládnou a dokonce si je budou užívat! Díky tomu si přinesete trochu zeleně i do vaší koupelny a budete se zde cítit rozhodně lépe, než pouze v holé místnosti vyskládané studenými a neútulnými kachličkami. V dnešním článku si představíme několik květin, které můžete beze strachu zakomponovat do vaší nové koupelnové oázy.

Číst celé
Alergie na květiny

Alergie na květiny

Řezané květiny, kterým je lepší se vyhnout pokud jste alergici

Vybrat správnou řezanou květinu pro alergika není jen tak! Existuje řada čerstvých květin, které mohou způsobit opravdu vážné a negativní reakce pro alergiky, kteří se s nimi byť jen na chvilku dostanou do kontaktu. Květiny nevhodné pro alergiky způsobují typické alergické reakce, mezi které patří kýchání, svědění očí, problémy s dýcháním a další nepříjemnosti, kterým je opravdu lepší se vyhnout. V dnešním článku si představíme několik rostlin, kterým je rozhodně dobré se vyhnout, pokud vybíráte ideální kytici pro vašeho blízkého - alergika. Vězte, že právě tyto květiny nejsou rozhodně vhodnou volbou pro kohokoliv, kdo trpí na alergie.

Číst celé
Pampeliškový čaj pro zdraví

Pampeliškový čaj pro zdraví

Pampeliškový čaj a jeho výhody

S nástupem podzimu letní drinky začínají výrazně nahrazovat podzimní teplé nápoje na zahřátí, které potěší nejen tělo, ale i naši duši. Mezi jeden z nejoblíbenějších zimních nápojů je určitě čaj, který by neměl chybět u nikoho v kuchyni. Pokud se zajímáte o své zdraví a rádi hledáte nové věci, které zařadit nejen do jídelníčku, ale také do vašeho pitného režimu. Pokud vás květiny zajímají, rozhodně byste neměli přehlížet bylinky, které mají skvělé účinky pro lidské tělo i mysl. Každá bylinka má přitom jiné prospěšné vlastnosti, které dokážou s našim tělem doslova divy! Pokud zakomponujete bylinky nejen do vašeho zahradního hobby ale také do vašeho jídelníčku, můžete si tak plně užívat benefitů, které nabízejí. Pokud jste ještě nikdy nezkoušeli pampeliškový čaj, v dnešním článku si představíme hned několik důvodů, proč byste právě jej měli zařadit do svého pitného režimu.

Číst celé
Výběr profesionálního floristy

Výběr profesionálního floristy

Profesionální florista, jak vybrat toho správného?

I když by mnozí mohli namítat, že u věnování květin jde hlavně o přenos myšlenky a nejdůležitějším momentem je tak síla předání. Je nutné vždy myslet také na kvalitu, která rozhodně není méněcenná! Pokud byste poslali kytici čerstvých květin, které by vydržely pouze a doslova pár dnů, rozhodně by to na vašeho příjemce neudělalo tak dobrý dojem, jako kvalitní kytice, která bude zdobit stůl týden, nebo ještě déle! Pokud si před samotnou koupí kytice uděláte menší průzkum, můžete mít vyhráno. Vynahraďte si tak trochu více času před nákupem a prozkoumejte možnosti, které trh nabízí, zde může vzniknou zásadní rozdíl v kvalitě mezi květinami. Květinářství, které stojí za svými produkty bude rozhodně větší výhrou než pochybné květinářství, na které narazíte jako jedno z prvních. Dnes vám přinášíme hned několik tipů, které vám pomohou vybrat si správné květinářství na první dobrou. Tak jdeme na to!

Číst celé
Ochrana květin před teplem

Ochrana květin před teplem

Jak chránit květiny před teplem

Během chladnějších měsíců v roce se v naší domácnosti přirozeně začne objevovat stále více zdrojů tepla. A to nemáme na mysli pouze radiátorů či jiných ohřívačů, ale také na první pohled neškodné svíčky nebo krby. A není divu, přirozené světlo dokáže vytvořit naprosto jedinečnou atmosféru a zejména u romantických večeří nebo chladných večerů s knížkou nesmí tato pohodlná atmosféra chybět. Jakýkoliv druh otevřeného ohně ale může velmi snadno způsobit obrovskou škodu a velké riziko požáru. Dnes jsme si pro vás připravili několik důležitých tipů na to, jak udržet nejen vaši domácnost, ale také hlavně vaše květiny v bezpečí před nechtěným požárem.

 

Číst celé
Bydlení ve skandinávském stylu

Bydlení ve skandinávském stylu

Skandinávský styl pro pohodlné bydlení

Možná jste si za poslední dobu všimli, že se nejen v designových magazínech, ale také na internetu a sociálních sítí se začal do popředí dostávat skandinávský styl bydlení. Není se vůbec čemu divit! Pokud milujete pohodlí a nejdůležitějším prvkem pro váš domov je klid, příjemné prostředí a zejména jednoduchost, skandinávský styl pro vás bude tím pravým! Je velmi úzce propojen s přírodou, což se odráží zejména na jeho materiálech, které poznáte na první pohled. Základem je tedy dřevo, které dodává domovu ten správný pocit tepla, dále také kámen a sklo. Skandinávský styl se vyznačuje jednoduchostí, ale zároveň velkou funkčností. Tento severský design dokáže být univerzální, ale zároveň také opravdu trendy a nadčasový. Jeho vzhled je dostatečně jednoduchý na to, abyste si jej dokázali vytvořit sami doma i vy. Základem je mít čistě bílé stěny a dřevěnou podlahu, jenom tento základ vám naprosto vystačí pro vytvoření co nejútulnějšího bydlení ve skandidávském stylu. Poté stačí přidat správný textil, nábytek, ale také hlavně rostliny, které vám pomůžou přidat do každého interiéru nádech skandinávského vkusu.

Číst celé
Výběr vázy pro vaše květiny

Výběr vázy pro vaše květiny

Jak vybrat tu správnou vázu pro vaše květiny

Správné sladění vázy a květin by se dalo rozhodně nazvat uměním. Často se to nezná, ale najít správný tvar, velikost, výšku, hloubku a ostatní na první pohled nepodstatné věci k váze pro vaše květiny často není jen tak. Dovednost sladit tyto dvě hlavní věci je často náročným úkolem, se kterým vám v dnešním článku pomůžeme se poprat. Díky naším tipům zjistíte, jak vybrat ten správný tvar vaší vázy pro vaše květiny. Můžete se těšit na průvodce pěti nejznámějších a nejoblíbenějších tvarů, které by každý milovník květin měl vlastnit. Dozvíte se navíc několik tipů, které můžete využít následně při dalším dekorování.

 

Číst celé
Halloweenské dekorace

Halloweenské dekorace

Tipy na halloweenské dekorace

Ačkoliv u nás halloweenské oslavy rozhodně nejsou tak běžné a nemají takovou tradici jako například v USA nebo jiných anglicky mluvících státech, i přesto se občas objeví někdo, kdo si tento svátek opravdu užívá. Některé z tradic vzešlých z Halloweenu jsme si osvojili i u nás, patří mezi ně například oblíbené vyřezávání dýní, tvoření strašidelných postaviček a celkově vytvoření trochu strašidelnější a tajemnější atmosféry. Ať už se hodláte tento svátek oslavit, pozvat přátele na večeři nebo si chcete jen tak navodit pravou Halloweenskou atmosféru i u vás doma, dneska vám přineseme hned několik tipů na krásné a poutavé halloweenské dekorace, které zvládne vytvořit naprosto každý. Tak pojďme společně na to!

Číst celé
Doručení kytice až do domu

Doručení kytice až do domu

Kytice domů: Proč vyzkoušet květinového kurýra?

Už jste někdy zažili situaci, při které jste zvažovali zda necháte kytici poslat pomocí služeb květinového kurýra, nebo to raději necháte ve svých rukou, obětujete tomu čas a vše zařídíte sami? Ano, záměrně jsme napsali obětovat čas, jelikož zařizování, nákup a donáška květin není u běžných kamenných květinářství samozřejmostí, naopak veškeré věci okolo jsou jenom na vás. Osobní předání květiny zní jako skvělé překvapení, ovšem, co teprve překvapení v podobě zvuku vašeho zvonku, kdy najednou spatříte květinového kurýra s překvapením? Nezní to super? Pokud vám to nestačí jako dostatečný argument, v dnešním článku si představíme hned několik výhod, které sebou kytice domů nesou. A že je nich není málo! Proto se pohodlně usaďte a jdeme na to.

Číst celé
Nejhezčí podzimní květiny

Nejhezčí podzimní květiny

Podzimní květiny: Tyto 3 podzimní květiny by u vás neměly chybět

Podzim je tady a příroda nám s ním otevírá další kapitolu s úplně novou nabídkou květin. Zatímco někteří by mohli namítat, že s létem odešla hlavní sezóna květin, floristé a zahradníci budou nejspíše nesouhlasit, jelikož s novým obdobím přichází hlavně nové barvy a kombinace. Existuje spoustu úžasných podzimních květin, ze kterých si doslova stačí jen vybrat. Navíc podzimní květiny jsou ideální dekorací, pokud si do svého domova chcete přinést trochu tepla a příjemné, pohodové atmosféry, jelikož jejich barvy jsou často opravdu hřejivé. Dneska si představíme jedny ze tří nejpopulárnějších podzimních květů, které budete mít šanci si tuto sezónu užít a využít tuto příležitost na maximum.

Číst celé
Bromélie

Bromélie

Jak pěstovat bromélii

 

Rostliny v květináčích jsou skvělým doplňkem do každé domácnosti. Dokážou přinést život do jakékoliv místnosti, která spolu s květinami zcela ožije a získá opravdu svěží nádech. Ať už si bromélii rozhodnete pořídit, nebo ji získáte darem, je dobré znát její požadavky, a hlavně také vlastnosti. Jako u každé květiny se její ideální podmínky trochu liší, proto je dobré si přiblížit požadavky rostliny, aby se jí u vás dařilo a krásně prosperovala. Dobrou zprávou, hlavně pro začátečníky je ta, že bromélie není vůbec náročná rostlina na pěstování, naopak je ideální volbou i pro naprosté začátečníky, kteří se teprve s rostlinami seznamují. Možná právě díky svým vlastnostem je bromélie oblíbenou květinou do domácnosti.

Číst celé
Celosvětová síť doručování květin

Celosvětová síť doručování květin

Interflora

Možná už jste tento název někdy zaznamenali, ovšem nijak více se mu nevěnovali. Interflora je celosvětová síť pro doručování květin, která má po světě více než 58 tisíc přidružených květinářství, operující ve více než 140 zemích! Jedná se o dceřinou společnost společnosti Teleflora a The Wonderful Company. Pokud byste se rádi o této společnosti dozvěděli více, náš článek je pro vás jako stvořený, přiblížíme si historii a fungování této společnosti, abyste získali co nejlepší přehled.

Číst celé
Rozvoz květin v Praze

Rozvoz květin v Praze

Rozvoz květin Praha

Ať už jste z Prahy nebo ne, určitě si dokážete živě představit jak asi vypadá dopravní situace, a to nejen v denní špičku. K tomu můžeme připočítat opravy silnic, renovace, uzavírky případně bouračky a hned máme z dvaceti minutové cesty dvouhodinovou a to jsme ještě nezačali mluvit ani o parkování. I když má Praha bohatou síť městské hromadné dopravy, ne vždy máte náladu nebo čas ji využít. Může být nepříjemné počasí a nikdo nechce předávat kytici v polorozpadlém stavu, který působí již použitě a nikoli nově. Zkrátka chceme doručit kytici pohodlně, v co nejlepší kondici a včas! Právě proto by vás možná dnešní článek mohl zaujmout a přinést vám tak nový vhled na možnosti, které jsou ve vašem městě k dispozici.

Číst celé
Pokojová rostlina dracena

Pokojová rostlina dracena

Hlavní důvody proč si domů pořídit dracenu

Vsadíme se, že jste dracenu jistě už někdy někde zahlédli. Jedná se o jednu z nejběžnějších pokojových rostlin, kterou můžete do vaší domácnosti pořídit. Při nákupu pokojových rostlin mimo jejich podmínek pro spokojený život je také dobré prozkoumat jejich výhody. Proto jsme se vám dnes rozhodli sesumírovat hned několik benefitů, které můžete získat při koupi draceny. Není to pouze pokojovka, která vám z vašeho příbytku udělá příjemnější bydlení, tato rostlina sebou nese také spoustu pozitivních vlastností.

Číst celé
Fíkus

Fíkus

Jak se dobře starat o fíkus, aby se mu u vás dařilo

Fíkus patří mezi jedny z nejoblíbenějších pokojových květin. Není divu, jedná se totiž o skvělý doplněk s výhodnými vlastnostmi pro pěstování. Fíkus patří mezi jedny z nejjednodušších rostlin pro pěstování v interiéru, který dokáže prosperovat pokud budou splněny velmi základní potřeby. Pokud už nějaký fíkus doma máte, nebo si v blízké době plánujete pořídit, přijde vám náš dnešní článek vhod. Poradíme vám hned několik základních tipů, kterých je dobré se držet, pokud chcete doma spokojený a prosperující fíkus. Prozradíme si všechny základní pilíře běžné péče, díky které budete mít doma spokojený fíkus.

Číst celé
Barvy orchidejí

Barvy orchidejí

Význam barvy orchidejí

Jak už asi moc dobře víte, s různými květinami jsou spojeny také různé významy. Nejčastěji jsou tyto významy spojovány s oblíbenými květy růže. Ovšem květy růže nejsou jediné, které nesou význam na základě barvy. Například také orchideje mají své jedinečné významy založené na barvě. Pokud chcete mít darování květin opravdu promyšlené a jedinečné měli se zajímat také květomluvu, tedy o květinovou symboliku, co jednotlivá barva konkrétního květu znamená. My jsme si pro vás dnes připravili článek, ve kterém si představíme různé barvy orchidejí a také jejich významy.

Číst celé
Rozvoz květin k narození dítěte

Rozvoz květin k narození dítěte

Květiny pro novopečené maminky

Každý nový život si zaslouží pořádnou oslavu, ke které bezesporu patří i květiny. Proto pokud jste zastáncem správné etikety, rozhodně vás bude zajímat i výběr vhodných květů pro tuto událost. Oslava narození dítěte je rozhodně jedinečným dnem, který by neměl zůstat opomíjeným. Pojďme se na tuto událoost podívat hned z několik úhlů a ujasnit si, proč je dobré nezapomínat a poslat novopečeným rodičům zprávu právě formou květin. Pokud má někdo z vašich přátel, rodiny nebo blízkých miminko na cestě, možná vás zajímá správná etiketa týkající se květů, proto předtím než potvrdíte objednávku, pečlivě si přečtěte našeho květinového průvodce.

Číst celé
Vertikální zahrada

Vertikální zahrada

Devět květin pro vaši vertikální zahradu

Vertikální zahrady doslova dokáží rozzářit nudné zdi a vdechnout nový život do nezajímavých betonových prostor. Ovšem často nastává otázka, jaké jsou ideální květiny pro tuto příležitost? V dnešním článku si představíme hned několik ideálních květin pro vertikální zahradu.

S velkým stěhováním lidí do měst a s nárustém bytového bydlení mnoho lidí hledá kreativní nápady jak si přinést více zeleně do jejich příbytku, na balkony či terasy. Proto se právě vertikální zahrady stávají oblíbenou variantou, jak využít na první pohled nevyužitelný prostor, který se rázem doslova promění v džungli. A možností je doslova mraky od trávy, sukulentů, bylinek, kapradin až po víceleté keře - všechny tyto možnosti jsou vhodnou volbou pro uzavřené prostory. Nevěříte? Pojďte se v dnešním článku o tom s námi přesvědčit.

Číst celé
Barvy lilií

Barvy lilií

Řekněte to barvou lilie!

Lilie patří mezi jedny z nejoblíbenějších řezaných květin. Zároveň má tu skvělou výhodu, že je k dispozici hned v několika druzích a barvách, proto si snadno můžete vybrat přesně podle vašeho vkusu a preferencí. Ovšem platí zde stejné pravidlo jako u růží a to, že každá barva květu je spojena s jiným významem nebo zprávou, kterou sděluje. Proto než se rozhodnete poslat kytici nebo darovat kytici lilií, ujistěte se, že vaše barva říká přesně tu zprávu, kterou chcete dotyčnému sdělit. V dnešním článku tedy opět nahlédneme do květomluvy, která bude věnována pouze liliím.

Číst celé
Jak dále naložit s květinami po svatbě

Jak dále naložit s květinami po svatbě

Dejte vaší svatební kytici nový život

Ať už plánujete malou, střední nebo velkou svatbu, květiny vždy budou její součástí bez ohledu na velikost. Pokud pomineme nezbytnou kytici pro nevěstu, rozhodně nebudou chybět kytice na dalších místech jako je například oltář, svatební hostina nebo dodatečné dekorace svatebního místa. Květiny rozhodně pomáhají dělat svatbu tím krásným romantickým místem, a jen stěží si to bez nich dokážeme představit. Naše hlavní otázka zní, co s květinami po svatbě? Není škoda je jen tak vyhodit po jednom dni, co sice udělaly dostatečnou parádu, ovšem by si zasloužily mnohem více uznání než pouze jeden svatební den? Proč s nimi plýtvat, když existuje hned několik způsobů jak jim zajistit další život a k tomu všemu někoho potěšit a udělat mu nefalšovanou radost. V dnešním článku si představíme hned několik tipů jak dále naložit s květinami, když máte po svatbě, ale všechny je u vás do vázy prostě nedáte.

Číst celé
Kolik květů ve svatební kytici

Kolik květů ve svatební kytici

Kolik květin do svatební kytice

Jedna z nejčastěji kladených otázek, týkající se svatebního květinového aranžmá. Jaký počet je ideální do svatební kytice? Existuje vůbec nějaké takové číslo? Někdo možná touží po tom, získat ono magické číslo, které bude skvělým symbolem pro jejich významný den, zároveň ale nechtějí aby jejich kytice vypadala chudě, nebo naopak aby byla přeplácaná zbytečnostmi. Existuje příliš mnoho podnětů, aby se dal snadno definovat ideální počet květin do kytice. Proto si v dnešním článku přiblížíme konkrétní druhy květin, jejich velikost a také ideální poměr, který vám pomůže vytvořit vaše vysněné aranžmá.

Číst celé
Jak ušetřit na svatebním aranžmá

Jak ušetřit na svatebním aranžmá

Tipy jak ušetřit na svatebních květinách

Zřejmě poslední věc, kterou chcete při plánování vašeho svatebního rozpočtu učinit, je ušetřit na svatebních květinách a měnit vaše vysněné svatební květinové aranžmá. My pro vás máme ale dobrou zprávu! Pokud chcete alespoň trochu snížit váš svatební budget, ale zároveň se nechcete vzdát vysněných květin, nemusíte hned obětovat svůj vysněný sen pouze kvůli rozpočtu. V dnešním článku si představíme několik tipů, jak můžete nenásilně ušetřit peníze, ale zároveň nedělat velké kompromisy, které by vás ve výsledku mohly spíše mrzet, než těšit.

Číst celé
Odolné svatební květiny

Odolné svatební květiny

Odolné květiny pro váš svatební den

Jakmile začínáte plánovat váš svatební den, každý drobný detail je najednou opravdu důležitý. Květiny, které zvolíte pro svůj svatební den, musí být nejen krásné, romantické a sladěné. Musí být hlavně také odolné, aby celý svatební den vydržely svěží a krásné. To je jeden z hlavních důvodů, proč je dobré myslet nejen na estetickou, ale také na praktickou stránku věci. Pokud vyberete květiny, u kterých víte že zvládnou kde co, budete klidnější, vyrovnanější a hlavně budete mít jistotu, že se na ně můžete spolehnout. Dneska si představíme hned několik druhů květin, které jsou nejen krásná dekorace, ale také vytrvalá!

Číst celé
Květinový kurýr

Květinový kurýr

K jakým příležitostem zvolit květinového kurýra

Znáte to z internetu, od známých nebo jste sami již takovou květinu dostali? O čem že je řeč? No přece o květinovém kurýru, který se poslední dobou nabírá na oblibě. Květiny nesmí chybět u mnoha významných životních příležitostí a u některých si to bez květin dokážeme už jen těžko představit. V dnešním článku se vás pokusíme přesvědčit proč a při jakých příležitostech je dobré zvážit květinového kurýra.

Číst celé
Květiny v létě

Květiny v létě

Nejkrásnější letní kytice

A máme tady léto, období na které jsme určitě všichni těšili, kdy po dlouhé země, nevyzpytatelném jarním počasí přijde konečně to pravé léto plné slunce, dlouhých teplých večerů, barevných zahrad ale také širokého výběru květin všech druhů. Pokud hledáte krásné letní květiny plné barev a vůní, máte rozhodně z čeho vybírat. Ať už se rozhodnete vaši zahradu oživit novými druhy květin, nebo si jen chcete pořídit krásnou řezanou květinu do vázy, dneska si představíme pár druhů květin, které patří mezi nejoblíbenější letní druhy. Pokud máte chuť pustit se do zahradničení, vždy je dobré si předem zjistit jaké podmínky daná rostlina vyžaduje a zda jste schopni jí takové podmínky poskytnout. Teď už ale není na co čekat a vrhneme se rovnou na druhy květin, které dokážou rozzářit nejen váš jídelní stůl a přinést trochu letní atmosféry i k vám domů.

Číst celé
Symbolika pivoněk

Symbolika pivoněk

Význam a symbolika pivoněk

Pivoňky jsou významné nejen historicky, ale také v mytologii, kde je pivoňka spojována s mnoha různými významy a symboly. Mezi nejtypičtější významy pivoněk patří romantika, prosperita, ale také štěstí, šťastné manželství, bohatství, čest a soucit. Dneska se blíže podíváme právě na symboliku a význam pivoněk, kde se vzal jejich název, odkud pochází, nebo s jakými bájnými příběhy jsou pivoňky spojovány.

Číst celé
Některým svatebním květinám se raději vyhněte

Některým svatebním květinám se raději vyhněte

Svatební květiny, kterým je lepší se vyhnout

Při plánování svatebních oslav mezi jednu z hlavních položek bez váhání patří svatební květiny a dekorace. Jedná se pravděpodobně o jedno z nejdůležitějších rozhodnutí, jelikož každá nevěsta a ženich si přejí mít svatbu v krásném prostředí, kde se nejen oni, ale také jejich hosté cítí příjemně a krásně. Nejde jenom o výzdobu místa, ale také o kytici nevěsty, která patří mezi jeden z hlavních šperků jejího celkového vzhledu. Co se týče výběru, bezpochyby zde existuje několik oblíbených variací, které můžete opravdu často zahlédnout na svatbách. Jedná se zejména o oblíbené růže ať už v jemných bílých a krémových barvách, sladké růžové nebo meruňkové. Poté jsou velmi oblíbenou volbou také pivoňky, které mají krásný romantický nádech a dokáží celou svatbu nádherně a romanticky podtrhnout.

Číst celé
Svatební floristika

Svatební floristika

Nevěsty, naučte se poslouchat vašeho floristu

Nastalo léto, které je jedním z nejžádanějších ročních období pro svatební obřady. A není divu, teplé letní počasí doslova vybízí k oslavám a to platí i pro svatby. Naplánovat a uspořádat svatbu navíc není jen tak, ale vyžaduje si to velkou dávku plánování a zařizování aby všechno bylo perfektní. K svatbě také neodmyslitelně patří květiny! Pokud jste se rozhodli požádat o pomoc se svatebními květinami floristku, věřte, že jste si ušetřili spoustu nervů a práce. Vaše květinová floristka není ovšem jen osoba, která vám poradí jaké květiny na svatbu zvolit, dozvíte se od ní mnohem více a v dnešním článku si ukážeme proč je dobré mít takovou osobu po ruce, s čím vám může pomoci, ale také proč byste ji měli poslouchat a nechat si poradit.

Číst celé
Ekvádorská růže

Ekvádorská růže

Královna všech růží: Ekvádorská růže

Ekvádorské růže svými přitažlivými květy a příjemnou, pronikavou vůní získaly srdce již mnoha milovníků květin po celém světě. Jedná se o jeden z nejoblíbenějších druhů růží a právě tyto květy vám pomohou získat srdce každé dívky na prvním rande! Mnoho cestovatelů se vydává na cesty až do dalekého Ekvádoru, jenom aby si prohlédly tyto neskutečně nádherné květy, které mají svůj původ - i jméno právě odsud. Navíc mezi oblíbené ubytování patří také místa v blízkosti farem s růžemi, každé ráno se vám po probuzení naskytne jeden z nejromantičtějších pohledů ve vašem životě, tím jsme si jistí!

Číst celé
Jak se omluvit holce

Jak se omluvit holce

Jak se omluvit partnerce květinou

Ve vztahu, ačkoliv bychom si všichni moc přáli, neexistuje nic jako dokonalost a každodenní pohoda. I přesto že na vás na sociálních sítích skáčou jenom zamilované fotky párů, kteří vypadají jako by v životě nezažili hádku, rozhodně tomu tak není. Každý pár má své problémy, které řeší. Samozřejmě by ve zdravém vztahu měly převažovat právě ty příjemnější chvilky plné smíchu, radosti, porozumění.. ale občas se objeví právě smutek, pláč, hádky a hledání kompromisů. A právě kompromisy posilují vztahy. Vztah zahrnuje dva jednotlivce, kteří rozhodně nejsou dokonalí, ale snaží se naslouchat a jednat vždy s ohledem jeden na druhého. Láska vyžaduje mnoho trpělivosti a nekonečné porozumění si.

Číst celé
Význam darování květin

Význam darování květin

Historie významu věnování květin

Ať už darujete jeden jediný květ, nebo obrovskou kytici, může to znamenat různé. Od vyjádření lásky, vzpomínku na významný moment, omluvu, podporu nebo jenom milé gesto pro hezčí den. Už od nepaměti hrají květiny významnou roli v našich životech a jsou součástí téměř každé oslavy či významnější události. Jsou nádherným darem i gestem, pokud nám na někom záleží. I když se v mnohých kulturách mohou významy květin a jejich tradic mění, zůstávají součástí lidské komunikace a našich zvyků.

Číst celé
Kytice přímo pro Vás

Kytice přímo pro Vás

Kytice přímo pro vaši osobnost

Nevěříte, že existuje kytice přímo šitá na míru vaší osobnosti? Možná tedy budete příjemně překvapeni. Až budete kupovat kytici pro vaše kamarády, známé nebo příbuzné, je vhodné si uvědomit, že různé druhy květin přitahují různé lidské osobnosti. Pokud tedy například opravdu netušíte, jaká je oblíbená květina vašeho příjemce stačí trochu popřemýšlet o jeho osobnosti, vlastnostech a zájmech a možná právě trefíte jeho vyvolenou! V dnešním článku si představíme hned několik květin, které korespondují s jednotlivými osobnostmi.

Číst celé
Symbolika Slunečnic

Symbolika Slunečnic

Význam a symbolika slunečnic

Zářivé, svěží a plné radosti, přesně tyto tři přirovnání krásně shrnují slunečnice, které jsou považovány za květy plné radosti, léta a štěstí. Jakmile si jen na chvíli v hlavě vybavíme pole plná zářivě žlutých slunečnic pomalu otáčejících se za sluncem, zahřejí nás vzpomínky na horké letní dny, plné dlouhých dnů a příjemně teplých večerů. Slunečnice, neboli Helianthus je složeno ze dvou řeckých slov - helios, což znamená slunce a anthos, neboli květ, což jasně popisuje onen známý točivý pohyb slunečnic za zářícím sluncem.

Číst celé
Kytice pro maminku

Kytice pro maminku

Kytice pro maminku

Maminky, tedy ženy s velkým Ž, které si zaslouží rozmazlovat vždy, kdy se naskytne příležitost. Ať už má vaše maminka svátek, narozeniny, slaví se Den matek, nebo jí zkrátka chce udělat radost jen tak, můžete se přesně pro tyto situace inspirovat právě dnešním článkem. Představíme si hned několik květin, které jsou skvělou volbou jak udělat radost vaší mamince. Právě květiny jsou skvělou příležitostí, pokud chcete rozjasnit den a udělat jí drobné překvapení.

Číst celé
Květina měsíce červen

Květina měsíce červen

Květiny měsíce června: Růže a zimolez

Květiny jsou rozhodně považovány za kouzlo přírody a jeden z nejzajímavějších jevů vůbec. Jejich fascinující krása, rozmanitost druhů a barev je lahodivá nejen pro jejich opylovače, ale zejména také pro lidské oko. Květiny jsou už od nepaměti součástí všech lidských kultur, kde si také získaly svoji jedinečnou symboliku a význam. Květiny jsou pro člověka tak fascinující, že existuje doslova samotná věda, která se zabývá květinami z pohledu etikety. Tedy, kdy, při jaké příležitosti, jakou květinu či barvu květin věnovat a také komu. Ano, i taková drobnost jako věnování květiny může mít svoje pravidla, pokud chcete být opravdu důslední a smyslní. Mezi další kategorizaci rostlin může patřit dělení květin podle měsíců v roce. A my se v dnešním článku budeme věnovat právě měsíci červnu, který bezpodmínečně patří růžím. Stačí si udělat krátkou procházku po okolí a zjistíte že růže kvetou zkrátka na každém kroku, a že jim to náramně sluší!

Číst celé
Kombinace různých květin v kytici

Kombinace různých květin v kytici

Jak spárovat různé druhy řezaných květin

Všichni toužíme po co nejkrásnějších a nejoriginálnějších kombinacích různých květin pro naši kytici. Při aranžování je souhra květin a jejich barev jednou z nejdůležitějších vlastností. Některé květy vypadají dobře s růžemi, jiné naopak s gerberami či liliemi. Dneska si představíme ty nejoblíbenější a zároveň nejvkusnější kombinace, které můžete do vaší kytice zvolit.

Číst celé
Darujte květiny tatínkům

Darujte květiny tatínkům

Květiny pro muže ke dni otců

Den otců je doslova za rohem, a právě tento svátek může být skvělou příležitostí vyzkoušet, jak skvěle mohou fungovat kytice pro muže. Pro mnoho lidí věnování kytice partnerovi může stále připadat poněkud zvláštní, ovšem opak je pravdou. I muži mají rádi květiny, které je dokážou potěšit stejně tak jako ženy. Den otců je u nás oproti dnu matek stále trochu opomíjeným svátkem. Rozhodně maminkám nechceme ubírat na jejich cennosti, naopak jsou to superženy, které jsou schopné udržovat chod domácnosti, spojovat rodinu, opečovávat ji a u toho všeho nezapomínat jak na děti, tak ani na manžela. Ovšem i tatínci toho pro svoji rodinu dělají spoustu, jenom jejich snaha občas není tak viditelná a hmatatelná. A proto i oni si za svůj rodinný počin a snahu zaslouží odměnu právě na den otců. A jaké květiny na tuto speciální událost vybrat? Pojďme se společně v dnešním článku podívat, co by mohlo vašemu tatínkovi udělat radost.

Číst celé
Kytice a barvy na vaší svatbě

Kytice a barvy na vaší svatbě

Jak sladit barvy a kytici na vaší svatbě?

Výběr té správné svatební kytice a vůbec barvy svatby, může často vyvolat spoustu stresu. Přece jen, svatba je den, na který se těšíte celý svůj život a tak nějak doufáte že bude perfektní a přesně podle vašich představ. Mnoho párů se na svatební barvě neshodne, ovšem od toho jsme tady my, abychom vám poradili jak vybrat tu správnou a jedinečnou barvu pro váš den D!

Číst celé
Květinové aranžmá vytvořené doma

Květinové aranžmá vytvořené doma

Tipy jak si doma vytvořit krásné květinové aranžmá

Stane se vám že se čas od času zastavíte ve výloze plné nádherně naaranžovaných květin a jen tak se kocháte? Proč si jednu nezkusíte vytvořit přímo u vás doma? Tvorba vlastního květinového aranžmá může být velmi zábavná, obohacující a zároveň mimořádně terapeutická činnost s krásným výsledkem. Samotné aranžování květin je považováno za určitou formu umění, což znamená, že je důležité mít na paměti několik důležitých věcí. V dnešním článku si ukážeme několik základních tipů, které vám pomohou zajistit, aby vaše kytice vypadala bezchybně, nebo alespoň tak dobře, jako květiny, které chodíte obdivovat za výlohu v květinářství.

Číst celé
Květiny jako nástroj proti stresu a depresím

Květiny jako nástroj proti stresu a depresím

Květiny jako terapie

Život žijeme jen jeden a proto je nutné si ho co nejvíce užít a hlavně se z něj neustále jen nestresovat. Věřte že každý člověk na této planetě má nějaké starosti a strasti. To, co se pro někoho může zdát jako banalita a mávl by nad tím rukou, může pro druhého znamenat naprostou katastrofu. Lidé jsou různí a stejně tak zažívají i různé formy stresu či deprese. Nejlepším způsobem jak se těmto nechtěným pocitům vyvarovat je věnovat si čas sám pro sebe a obklopujte se hezkými věcmi a správnými lidmi. Hezké věci nemusí být vždy materiálně hodnotné, naopak příroda a květiny vám dokáže dobít energii mnohem více, než drahá kabelka nebo rtěnka. Využijte síly květin a použijte je jako tlumič stresu, která vám pomůže zajistit klidný a zdravý životní styl.

Číst celé
Sklízení a sušení okvětních lístků růží

Sklízení a sušení okvětních lístků růží

Jak správně sklízet a sušit okvětní lístky růží

Je tu hned několik možností a různých způsobů jak využít sušené okvětní lístky růží. Pokud máte na zahradě keř plný růží, máte opravdové štěstí a leckdo by vám mohl závidět. Tyto květy dělají nejen parádu vaší zahradě, zároveň mohou mít i další využití v podobě sušených okvětních lístků, o kterých si dnes povíme trochu více. Jak správně usušit růže a jak je následně využít? Odpovědi na tyto otázky najdete právě v dnešním článku.

Číst celé
Svatební květiny

Svatební květiny

5 nejkrásnějších svatebních květin

Představte si jak elegantně kráčíte uličkou s velkým stylem, za ruku držíte svého otce a víte, že právě tento okamžik si budete pamatovat ještě hodně dlouho. V ruce držíte kytici čerstvých květin, která celou tuto situaci jenom více umocňuje a dělá ji ještě o kousek speciálnější. Najednou dojdete až k samotnému oltáři, kde na vás čeká ON, ten pravý a slíbí vám své navždy. Všimli jste si, že právě tyto významné životní momenty jsou vždy nějakým způsobem doplněny květinami? Ať už je to narození dítěte, narozeniny, výročí, zásnuby.. všechny tyto významné momenty života jsou doprovázeny květinami.

Číst celé
Proč květiny z květinářství

Proč květiny z květinářství

Proč zvolit květiny z květinářství a ne ze supermarketu?

Při rozhodování, kde koupit čerstvě řezané květiny do vázy lidé často přichází s nápadem pořídit květiny v supermarketu, který je téměř na každém kroku. V dnešním článku si prozradíme kvůli kterým důvodům je vždy lepší zvolit místní květinářství, nebo raději objednat kytici čerstvě řezaných květin online.

Číst celé
Doručování květin kurýrem

Doručování květin kurýrem

5 výhod pro doručování květin kurýrem

Od doby vynálezu internetu se nám život změnil hned v několika aspektech. A spolu s jeho vývojem přichází rostoucí poptávka po rychlých, pohodlných a zároveň finančně efektivních službách. Každý dnešní spotřebitel si zakládá na rychlosti, efektivnosti a hlavně na pohodlnosti. Zvykli jsme si jedním potvrzením platby v telefonu objednat jídlo až k našim dveřím, vyjít bez peněženky už není žádný problém, když jednoduše můžeme zaplatit telefonem, nebo dokonce hodinkami. A jak je to s digitálním světem v oblasti floristiky? I floristické odvětví drží krok a nezaspalo dobu, proto není žádné překvapení, že si vaše oblíbené květiny, nebo překvapení pro ostatní můžete objednat přímo z pohodlí vašeho domova a to ani nemusíte vstát z pohovky. Stále více lidí vyhledává online obchody téměř na všechny služby - a doručování květin není vyjímka.

Číst celé
Květiny Himalájí

Květiny Himalájí

Květiny Himalájí

Pokud jste alespoň trochu dobrodružná duše, aktuální situace vás určitě nemile zasáhla. Nemůžeme cestovat, nemůžeme se jen tak vydat do hor, ani za hranice bez určitých omezení. Co je ovšem stále dovoleno je si číst o vzdálených destinacích, do kterých se vám třeba jednou podaří zavítat. Konkrétně dnes se podíváme do jedné z nejdrsnějších, ale nejkrásnějších oblastí na světě, slavných zejména pro svůj nejvyšší vrchol na světě - do asijského pohoří Himaláj. Díky rozsáhlému rozložení tohoto pohoří se zde nachází hned několik různých podnebí. Na tibetské straně najdeme chladné pouště, naopak na druhé straně nás čeká pomněrně vlhké a subtropické podnebí. Přesně tento mix klimatických podmínek dává příležitost vzniku úchvatným rostlinám, které najdete v přirozeném prostředí opravdu jenom tady.

Číst celé
Jakou květinu darovat k narozeninám

Jakou květinu darovat k narozeninám

Květiny k narozeninám - jakou zvolit?

Jaké zvolit květiny k narozeninám? To je otázka, kterou jste si minimálně jednou za život položili. Jsou květiny, které říkají miluji tě, jsou květiny kterými vyjádříte vděk nebo omluvu, ale jsou tady také květiny plné radosti a oslav. A přesně tyhle jsou vhodné pro narozeninové oslavy a jiné speciální dny, věnované jenom vám. Snad nic se nedá srovnat s pocitem, který dostanete, když vám někdo věnuje květiny jen tak, pro potěšení. Existují speciální květiny, které můžete věnovat vašim nejbližším k narozeninám. Ať už je to vaše maminka, babička nebo sestra - vždy volte veselé květiny plné radosti a rozmanitosti.

Číst celé
Svět růží

Svět růží

Vše o růžích

Růže není pro nic za nic jednou nejoblíbenějších a nejprodávanějších květin na světě. Zároveň také symbolem lásky a zamilovanosti. Ve světě růží existuje hned několik pozoruhodných faktů, o kterých málokdo ví a rozhodně dokážou překvapit! Věděli jste například že existuje i jedlá růže? Nebo že o růži už věděli i v dobách, kdy vznikla svatá kniha? Anebo také že je růže například skvělým zdrojem vitamínu C? Pojďme dnes společně nahlédnout do světa růží a odhalit si několik zajímavých faktů, spojených s těmito nádhernými květinami.

Číst celé
Květiny pro seniory

Květiny pro seniory

Květiny a senioři, aneb jak jim zlepšit nejen den

Studie z univerzity Rutgers potvrzuje, že květiny jsou důležitou součástí také pro naše babičky a mají pozitivní vliv na jejich duševní zdraví, o které bychom se měli zajímat o to víc. Všichni, kteří se jakýmkoliv způsobem pohybují v květinovém průmyslu potvrdí a jsou si moc dobře vědomi, že květiny patří mezi jedny z nejlepších zlepšovačů nálady vůbec a to jak v krátkodobě, tak i v dlouhodobém horizontu. Pokud ale i přesto nevěříte a chcete důkazy, pojďme se dnes podívat blíže na zmíněnou studii, která byla věnována tématu, zabývajícím hlavní otázkou a to jaké mají květiny účinky na duševní i fyzické zdraví seniorů.

Číst celé
Jarní květiny vhodné na skalku

Jarní květiny vhodné na skalku

První jarní květiny, které oživí vaši skalku

První jarní květiny jsou jako výherní žetony po nekonečné zimě. Přináší znovu radost do naší zahrady, váš výběr by se neměl zaměřit nejen na vaše oblíbence, ale na celkovou rozmanitost. A to ať už rozmanitost v druzích květin, barevných kombinacích nebo například rozmanitých výškách rostlin. Dnes si představíme hned několik rostlin, které vám pomohou hned z jara udělat vaši zahradu veselejší.

Číst celé
Jak se slaví Velikonoce ve světě

Jak se slaví Velikonoce ve světě

Velikonoce ve světě 

Pokračujeme dále ve velikonočních oslavách ve světě, dnes se podíváme trochu jižněji a nahlédneme jaké tradice a zvyky v období Velikonoc se dodržují například v Itálii, Indii, Španělku a nebo také Bulharsku.

Číst celé
Květinové festivaly v Evropě

Květinové festivaly v Evropě

Jarní květinové festivaly po Evropě 

S blížícím se jarem přichází nejen vůně a barvy květin, ale také květinové festivaly! A že jich v Evropě není zrovna málo. Pokud jste akčnější povahy a zároveň milujete květiny, neměli byste některý z nich rozhodně vynechat. Většina se koná v Nizozemí, ovšem zabrousíme také do Belgie, Velké Británie nebo na Madeiru. Začneme tím nejznámějším, kterým je bezpochyby Keukenhof a který by měl za život každý milovník (nejen) tulipánů alespoň jednou spatřit!

Číst celé
Darování květin na Den matek

Darování květin na Den matek

Den matek a květiny

První, stále neoficiální, Den matek byl v USA uctěn bohoslužbou 10. května 1908 po dlouhodobém boji Anny Jarvisové za jeho prosazení. Na počest své zesnulé matky, která byla milovnicí karafiátů, měla Jarvis na její památku v ruce karafiát. Až v roce 1914 prezident Woodrow veřejně prohlásil druhou květnovou neděli za oficiální národní Den matek. Od té doby jsou květiny v tento den stále žádanější. Jak jsou na tom novodobé květinové statistiky? Jaké květiny kupujeme nejčastěji, pro koho a kdo? To všechno a mnohem více se dozvíte právě v dnešním článku.

Číst celé
Květiny k MDŽ

Květiny k MDŽ

Jaké květiny vybrat k MDŽ?

Možná to bude znít jako klišé, ale i květina může být velkým překvapením k MDŽ! Tento svátek připadající na 8. března, poslední dobou narůstá na popularitě. Proto je dobré si jej poznačit do kalendáře, aby se nestalo, že zapomenete na tu osudnou ženu s velkým Ž, která váš život dělá krásnějším. Nejen osmého března bychom si měli připomínat, jak jsou ženy ve společnosti i v životě důležité, zároveň taky, proč nevyužít příležitosti a neudělat den ženám hezčí? Dneska si ukážeme jaké květiny jsou ideální volbou pro oslavu tohoto významného dne.

Číst celé
Velikonoční dekorace

Velikonoční dekorace

Velikonoce kreativně

Sotva skončila doba vánoční, pomalu ale jistě klepou na dvěře Velikonoce. Svátky jara, které přináší trochu barev po dlouhé šedé zimě. Velikonocemi vítáme jaro a novou etapu života kolem nás. Mezi oblíbené velikonoční dekorace patří zejména zajíčci, kuřátka, vajíčka a pastelové barvy. Velikonoční dekorace jsou také skvělou příležitostí pro vaši kreativitu. Doslova vybízí k akci vytvořit si hezké a vkusné dekorace a odpustit si kýče, které často potkáte různě v obchodech. Dneska si představíme hned několik dekorací, které hravě zvládnete vytvořit z pohodlí domova. Má to přitom hned dvě výhody!  Nejen že ušetříte čas a peníze, ale navíc si vytvoříte i originální dekoraci, kterou nikde jinde nepotkáte!

Číst celé
Magická síla květin aneb jak květiny pomáhají

Magická síla květin aneb jak květiny pomáhají

Pozitivní účinky květin na váš každodenní život

Máte den blbec, vstali jste levou nebo a zkrátka máte pocit, že se proti vám spikl celý svět? Všichni máme občas takové dny, i když bychom je nejradši vyškrtli z našeho života. Vždycky tu byly a bohužel tu vždycky budou. Vyšší moc neovlivníme, ale můžeme ovlivnit její následky zázrakem jménem květiny. Květiny dokážou zkrátka zachránit každou situaci, ať už je to nespokojený e-mail od šéfa, zrušená schůzka s kamarádkou, na kterou jste se těšili nebo třeba počasí které vám celý den nepřeje. Maličkosti všedních dnů, které když se naskládají dokážou s naší náladou a celkovým rozpoložením pěkně zamávat. Nejen náladu, ale mnohem víc dokáže spravit svěží kytička, pojďme se dnes spolu podívat na pozitivní účinky, které květiny mají.

Číst celé
Růže a její využití

Růže a její využití

Jak efektivně zužitkovat kytici růží?

Blíží se Valentýn a s ním i plno kytic růží, které mají bohužel svou omezenou životnost. Žádné živé a řezané květiny nevydrží věčně a po nějaké době začnou pomalu, ale jistě uvadat. Pokud s těžkým srdcem takové kytice vyhazujete, našli jsme pro vás pár elegantních řešení, jak využít kytici růží ještě více, než jen na ozdobu. V dnešním článku přinášíme pár kreativních nápadů jak dále můžete využít jejich okvětní lístky, když už květiny nevypadají na oko dobře, jako v den co jste je dostali.

Číst celé
Tulipány a jejich druhy

Tulipány a jejich druhy

Druhy tulipánů

I přes obrovskou konkurenci jarních květin v podobě azalek, hyacintů či orsejí.. tulipány mají své vyvolené místo mezi březnovými až květnovými květinami. Jejich bohaté a pestré barvy, hedvábné lístky v elegantním vzhledu, z nich činí jednu z nejcennějších okrasných rostlin. Jejich široká škála různých druhů od nízkorostoucích až po zářící kalichy Darwinových hybridů, rozzáří na jaře bezesporu každou zahradu.

Číst celé
Citáty o lásce vhodné k Valentýnu

Citáty o lásce vhodné k Valentýnu

Zamilované citáty k Valentýnu

Valentýn za dveřmi! Už jste přemýšleli čím tento rok rok uděláte radost vaší drahé polovičce? Budou to květiny, čokoláda nebo romantická večeře při svíčkách? Ať už zvolíte cokoliv, ke každému ze zmíněných darů můžete ještě přidat drobné milostné přání v podobě citátu o lásce. Pokud máte básnického ducha, určitě si můžete vymyslet právě to vaše, které může reflektovat třeba vaši zamilovanou cestu do tohoto momentu. Pokud ale trochu tápete a zrovna si netroufáte na skládání básní, připravili jsme pro vás několik zamilovaných citátů, které bezpochyb chytnou za srdce a sdělí přesně to, co si přejete! Můžete je přidat například ke kytici růží, či jiných květin nebo nechat jako vzkaz při odchodu do práce. Ať už zvolíte jakoukoliv cestu, jedno je jisté - ženy citáty a básničky milují, takže rozhodně nešlápnete vedle!

Číst celé
Oblíbené květiny na Valentýna

Oblíbené květiny na Valentýna

5 oblíbených valentýnských květin

 Valentýn se nám nezastavitelně blíží a s ním i nápady na dárky co darovat vaší drahé polovičce, nebo taky mamince, sestře či kamarádce. Valentýn je u nás svátek všech zamilovaných, nicméně proč zrovna na Valentýna neudělat radost i někomu blízkému, kdo by se naopak během tohoto období mohl cítit osamělý? Reklamy, rádia, časopisy a internet pojali Valentýn jako skvělou příležitost na masovou komerční akci, pokud se chcete držet ale při zemi a zároveň udělat vaší polovičce nefalšovanou radost, květiny jsou vždy ta správná volba. Vykouzlí úsměv každé ženě a to ať už se budete držet tradičních rudých růží, nebo zvolíte nějakou méně tradiční kombinaci. S kyticí květin na Valentýna nikdy nešlápnete vedle. Pojďme si dnes představit 5 nejoblíbenějších květin, které se patří mezi nejprodávanější na Svátek svatého Valentýna.

Číst celé
Burza květin

Burza květin

Květinová burza v nizozemském Aalsmeer

 

Nizozemí je celosvětově známé pro své tulipány. Ovšem nejen tulipány jsou zde květinovými vůdci. Nikde jinde na světě totiž nenajdete tak speciální místo jako tady, kterým nic jiného než vyhlášená květinová burza Aalsmeer. Sklady plné vonících květin nekonečné škály barev ze všech koutů světa doslova pod jednou střechou. Nedočkaví obchodníci intenzivně bojující o každou sekundu, ano, přesně to všechno skrývá toto místo. Pojďte s námi nahlédnout pod pokličku květinové burzy.

Číst celé
Svatby v roce 2020 a nové trendy  II. díl

Svatby v roce 2020 a nové trendy II. díl

Svatební trendy roku 2020 (2.díl)

 V předešlém díle jsme si představili několik trendů, které budou hitem v roce 2020. Nechyběly mezi nimi například květinová oblaka, nevěstiny prošívané šaty s tajemnými vzkazy nebo momentálně velmi diskutované téma udržitelnosti. Ovšem dnes vám přineseme další várku trendů, které budou v popředí pro následující rok, pojďme se na ně společně podívat.

Číst celé
Svatby v roce 2020 a nové trendy

Svatby v roce 2020 a nové trendy

Svatební trendy roku 2020 (1.díl)

 Od skrytých zpráv na svatebních šatech až po udržitelnost, nebo květinová oblaka, tohle všechno a ještě mnohem víc nás čeká ve svatebních trendech roku 2020! Pojďte spolu s námi nahlédnout co nás v letošním roce čeká za trendy, které byste si rozhodně neměli nechat ujít.

Číst celé
Vzácné květiny

Vzácné květiny

Jedny z nejvzácnějších květin na světě, znáte je? (1. díl)

Dneska se podíváme na rostliny trochu z jiného pohledu a to hned na jedny z nejvzácnějších na celém světě! O ohrožení zvířat se mluví poměrně často, nicméně si dle našeho pohledu i na rostliny by se nemělo v tomto případě zapomínat. Pojďme tedy nahlédnout po tajemný závoj, těch nejvzácnějších rostlin na světě.

Pozn. Existuje hned několik rostlin které jsou povážovány za ty nejohroženější, nicméně určit top 5 nejohroženějších rostlin s sebou může nést subjektivní náhled více výzkumníků, kteří mohou posuzovat rostliny dle své vlastní perspektivy.

Číst celé
Květina žádost o ruku

Květina žádost o ruku

Jaké květiny zvolit při žádosti o ruku?

Asi budeme všichni souhlasit, že kytice nikdy nebude hlavním elementem při žádosti o ruku. Bez prstýnku by to zkrátka celé postrádalo smysl, nicméně to ale neznamená, že květiny nejsou důležitou součástí při žádosti vaší milované o ruku.

Číst celé
Květinový box

Květinový box

Květiny v květinovém boxu

Originalita v květinovém světě nezná meze v poslední době se stále častěji můžete setkat s takzvanými květinovými boxy, které působí velmi luxusním dojmem. Jednoduše řečeno jedná se o květiny naaranžované do krabice, která pro ně funguje jako váza s vodou. Možná vás zajímá, jak dlouhá je životnost květinových boxů, jak udržovat boxy krásné, nebo zkrátka jen chcete zjisti, zda je se je o to pravé ořechové pro vás. A právě květinovým boxům jsme věnovali dnešní článek.

 

Číst celé
Červené Vánoční květiny

Červené Vánoční květiny

Červené pokojovky pro vánoční náladu

Červená je bezesporu jedna z barev spojených s vánočními svátky. Ovšem ruku na srdce, už tak přes Vánoce většina z nás nakupuje nespočet dekorací, které se dají použít pouze v omezeném čase průběhu roku, konkrétně tedy během doby adventu a Vánoc. Není vždy ovšem zcela nutné nakupovat kýčovité vánoční dekorace, dostatečnou parádu dokážou udělat i květiny, které se u vás zabydlí na dobu delší, než je ta vánoční. Dnes se tedy podíváme na květiny, které se pyšní červenými květy. V kombinaci s měděnými květináči nebo stužkami přitom dokážou posloužit jako dostatečná vánoční dekorace.

Číst celé
Vánoční dekorace 2019

Vánoční dekorace 2019

Trendy ve vánočních dekoracích 2019

Jako každý rok pomalu ale jistě přichází čas vánoční, večerní ulice se mění na přehlídku vánočních světýlek, městem se line vůně svařeného vína a skořice. Výlohy se začínají zdobit do barev Vánoc a vy přemýšlíte jak váš interiér vyzdobit, aby byl trendy a cítili jste se v něm příjemně. V zimě během chladných dnů asi každý z nás, tráví více času v pohodlí domova, proto jsou vánoce nejideálnější dobou, jak si váš interiér zútulnit a vyzdobit, abyste se v něm cítili co nejlépe.

Číst celé
Vánoční hvězda a péče o ni

Vánoční hvězda a péče o ni

Jak pečovat o vánoční hvězdu                                   …a zajistit, aby nám vydržela, nejen, celé Vánoce

Je to to nejúžasnější období v roce. Zářící světýlka lemují ulice a domy, obchody se zdobí do svátečních dekorací a všude vládne tématika Vánoc, ať už v podobě vánočních stromků nebo jiné sváteční výzdoby. A u takové vánoční dekorace by neměla chybět poinsetia – vánoční hvězda.

Poinsetia je klasika mezi vánočními rostlinkami a květinami po celém světě a je to zároveň jedna z živých dekorací, která může se správnou péčí vydržet mnohem déle než po toto sváteční období. V našem dnešním příspěvku se zmíníme o tom, odkud tato kráska pochází a zaměříme se na péči o ni, abyste se z ní mohli těšit ideálně celý rok.

Číst celé
Dárky a květiny

Dárky a květiny

Dárky pro ty na květiny závislé

Je to pocit, který přijde alespoň jednou do roka, většinou kolem Vánoc, ale také narozeniny, výročí a jiné příležitosti, u kterých se typicky darují dary, nejsou výjimkou – panika. Co tentokrát dát vašim milovaným, pro které není snadné vybrat dárek? A navíc je vám známo, že váš blízký je navíc totální květinový fanatik?

Ve skrytu duše víte, že květiny jsou vždy na první příčce alespoň „jejího“ seznamu, a proto v nejlepším případě je ať už narozeninový pugét s jejími oblíbenými květy či barvami nebo tematický vánoční pugét vždy chytrou volbou. Nicméně, my vám představíme další typy dárků, které udělají nesmírnou radost zejména těm jedincům, kteří zbožňují květiny a vše, co se květině jen podobá.

….čtěte dál, Vánoce jsou za dveřmi...

Číst celé
Orchideje

Orchideje

Exotické orchideje, aneb co jste o nich možná nevěděli

Orchideje patří mezi jedny z nejoblíbenějších rostlin a nejvděčnějších darů, které můžete věnovat. Někdo preferuje jednotlivé květy orchidejí zakomponovat přímo do kytic, jiní je darují přímo jako celou rostlinu. Ať už darujete orchidej tak nebo jinak, rozhodně tím vykouzlíte obdarovanému úsměv na tváři.

Číst celé
Adventní věnec

Adventní věnec

Adventní věnec a jeho symbolika

Pomalu ale jistě se blíží čas Vánoc a s ním spojené tradice. Většina z nás si tento předvánoční čas neumí představit bez adventního věnce na stole, na kterém každou neděli zapálí jednu ze svíček. Málokdo už ale ví, co přesně význam adventního věnce znamená. Pojďme si tedy společně přiblížit jeho symboliku a

Číst celé
Pro květinové fanatiky a cestovatele

Pro květinové fanatiky a cestovatele

Japonsko a proslulé vistárie

Každé jaro navštěvují cestovatelé z celého světa Japonsko, aby viděli jeho světoznámé třešňové květy, ale toto období přináší několik dalších ohromujících květin, které stojí za obdiv.

Vistárie, známá v japonštině jako fuji, může být nejen druhá nejznámější květina této země, ale díky jejich schopnosti se ohýbat, vistárie neboli modrý déšť, jak je tuto květinu možné nazývat u nás, může být přeměněna v obrovské modré, růžové, fialové a bílé tunely, což připomíná procházku s kaleidoskopem na oku.

Číst celé
Podzimní věnec

Podzimní věnec

Váš podzimní věnec

Věnce už dlouho nejsou spojovány pouze s Vánocemi, ale mění se s každým ročním obdobím. Proto by vám neměl chybět také pořádný podzimní věnec. Pokud se vám z jakéhokoliv důvodu věnce v obchodech zdají buďto cenově nedostupné, příliš kýčovité, nebo jednoduše ne úplně podle vašeho vkusu, není nic jednoduššího než si vyrobit svůj vlastní přesně podle vašich představ! Má to hned několik výhod:

Číst celé
Chryzanthemy

Chryzanthemy

Květina podzimu: Chryzantéma

S každým ročním období se mění také květinoví favorité. S jarem přichází první tulipány a narcisy, v létě se přikláníme k zářivým slunečnicím a svěžím kopretinám. Na podzim máme naopak tendence pokukovat po něčem hřejivém, co nám na jednu stranu bude připomínat teplé léto a na druhou pomalu vítat příjemně chladné podzimní rána, na které se po parném létu těší snad každý. Pojďte spolu s námi nahlédnout do tajů nejoblíbenějších podzimních rostlin. Dnes si představíme chryzantému, která je u nás často spojována s dušičkovým obdobím.

Číst celé
Jak udržet květiny čerstvé

Jak udržet květiny čerstvé

Jak udržet květiny čerstvé při jejich přepravě

Každý florista ví, že klíčem ke spokojenému zákazníku je nabídka kvalitních služeb – v našem případě vždy čerstvých a dobře vypadajících květin. Květiny jsou křehkým zbožím, které je citlivé zejména na změny okolního prostředí. Možná vás někdy napadla otázka – jak je možné že i přes tak dlouhou cestu k zákazníkovi, si dokážou udržet svoji svěžest. V dnešním článku si odhalíme pár základních tajemství, na které by měl každý kvalitní florista dbát.

Číst celé
Jak oslavit narození miminka

Jak oslavit narození miminka

...a potěšit nastávající maminku

Známe různé svátky, narozeniny a další oslavy – předepsané kalendářem. Den, kdy se oslavují maminky existuje v kalendáři také, ale co nastávající nebo novopečené maminky?

Oslavujeme takovou ženu? Možná, že ne tak úplně. A co pak čerstvě narozené miminko. Pro někoho je oslava příchodu nového človíčka na svět a jeho matky samozřejmostí i bez předepsaného návodu někdo o tom uvažuje, ale neví, jak na to.

Číst celé
Něco o čokoládě a dárkové koše

Něco o čokoládě a dárkové koše

Historie čokolády

Dávání a dostávání čokolády k mimořádným událostem jako jsou například narozeniny nebo den zamilovaných (sv. Valentýn) je jistě vždy luxusním překvapením, ale přemýšleli jste někdy, jak tato tradice vlastně začala?

Na základě malého průzkumu a pátrání po odpovědi se zjistilo, že za darováním čokolády je více historie, než jste si možná kdy dokázali představit.

Číst celé
Sušené květy

Sušené květy

Jak nejlépe usušit květinu - tip na dárek

Léto nám končí a s ním se pomalu stahuje i příroda, květiny začínají jedna po druhé odkvétat. I když nám má podzim stále co nabídnout, co se květinové krásy týče, i tak nám začínají zahrádky pomalu zet prázdnotou.

Jak si zachovat krásu řezaných nebo lučních květin déle? Usušíme je... Pokud se navíc cítíte tvořivý a chcete někomu udělat radost květinou na jiný způsob, vlastnoručně vyrobené svíčky s květinovým vzorem překvapí jistě dvojnásob.

Číst celé
Květina pro ženu

Květina pro ženu

Jakou květinu darovat ženě

Rozhodnutí darovat ženě květinu, je jistě dobré rozhodnutí. Ale těch květin – existuje jich taková spousta a ta široká paleta barev, o snad nekonečných forem aranžmá ani nemluvě. A v neposlední řadě jsou tady ženy a každá z nich je úplně jiná… některé mají rády jednoduchost, některé zbožňují barevnost nebo různorodost.

Věříme tak, že výběr nemusí být zrovna snadný.

Každý muž má v životě žen hned několik – v první řadě jeho máma, pak přítelkyně/ partnerka nebo již manželka, u některých sestra, dcera, velmi dobrá kamarádka či kolegyně, někdy i ty neoficiální…Tak jak na to, aby všechny ty ženy v mužově životě, byly spokojené, když už se ke květinovému dárku muž odhodlá? Vyznat se v ženách je oříšek, a co teprve v květinách?

 

Číst celé
Pohřební květinové věnce

Pohřební květinové věnce

Smuteční aranžmá - květinový věnec

Květinový pohřební věnec je dokonalé gesto v den posledního rozloučení s někým, kdo ve vašem životě moc znamenal. Zatímco okolnosti volají po vážnosti, i přesto můžete život zemřelého s láskou oslavit a projevit mu hlubokou úctu vkusným věncem tvořeným nádhernými čerstvými květinami.

Vzpomínkové věnce jsou nejluxusnější květinovou výzdobou, která se u příležitosti pohřbů objevuje. Znázorňují vaši lásku a oddanost. Co může být tedy symbolem vaší trvalé lásky k zesnulému více, než právě tento „nikdy nekončící“ kruh květin.

Číst celé
Počet květin v kytici a jejich význam - RŮŽE

Počet květin v kytici a jejich význam - RŮŽE

Význam počtu růží v pugétu

Lidé zbožňují říkat „Miluji Tě“ pomocí růží. Ze všech květin, právě růže jsou číslem 1 ve způsobu, jak lidé vyjadřují svou náklonnost. Co jste možná ještě nezaregistrovali je, že numerologie růží hraje dodatečnou a snad i stejně tak podstatnou roli co se symboliky těchto klasických květů týče, jako jejich barva.

Uvedeme si různá čísla růží a co v tomto počtu v kytici znamenají, když se ji rozhodneme věnovat někomu pro nás vyjímečnému.

Číst celé
Barva květin a jejich význam

Barva květin a jejich význam

Kde berou květiny svoji barvu?

Lidé milují květiny kvůli jejich barvě. V líbivé červené, žluté, růžové, občas dokonce i v modré nebo zelené jsou úžasné k tomu, aby někomu rozjasnili domov či den při příležitosti nějaké pro ně speciální události.

Zajímalo vás někdy, kde vlastně berou květiny svou barvu? Jak to, že jsou květiny tak výrazné, že přitahují tolik pozornosti a čím to je, že se vyskytují v barvách, v jakých se vyskytují?

Číst celé
Něco o bílých květinách…

Něco o bílých květinách…

Co představují bílé květiny

Bílé květiny patří mezi nejpopulárnějšími styly aranžmá vůbec. Jsou oblíbené na svatbách, při křtech a jiných událostech, jako například pohřbech. Dá se tedy říct, že bílé květiny lze považovat za poměrně všestranné a přizpůsobivé.

Někteří z vás přemýšlíte, proč právě bílé květiny mají na kontě takovou škálu různých významů a stejně tak, co přesně tyto rozdílné konotace bílých květů jsou. Jaké jsou tedy významy a symboly, které se za bílými květy schovávají a kdy jsou tím nejlepším dárkem?

 

Číst celé
Symbolika a význam květin

Symbolika a význam květin

Jak „to“ říct květinou

Mnoho lidí je docela obeznámeno konceptem, že každá květina nese svůj výjimečný význam. S tím souvisí teorie, že skrze symboliku květin můžeme vyjádřit to, co chceme druhému sdělit a nechceme či neumíme to říci nahlas nebo do očí.

Floriografie je další název pro řeč květin. V tomto umění květomluvy nese každá květina svůj neobyčejný význam nebo symboliku podle svého druhu a barvy.

Některé květiny dokonce převezmou jiný význam závisle na počtu květin v kytici – na příklad jedna červená růže vyjadřuje „lásku na první pohled“, zatímco deset růží říká „buď můj“.

 

Číst celé
Květiny na první rande

Květiny na první rande

Okouzlil vás někdo a chcete mu to dát najevo květinou?

Krásné teplé počasí a dlouhé dny volají po více času stráveném venku, ať už s našimi přáteli či rodinou. Přátele máte, ale nějaká ta láska vám chybí?

Pro mnohé je možná především toto období roku, kdy objevují nové lásky, začínají nové vztahy, které v tomto romantickém období kvetou spolu s okolní přírodou.

Začátek nového vztahu je choulostivé období. Tradičně se na první rande chodilo s kyticí, takto pánové běžně projevovali svou náklonnost vůči někomu mimořádnému. Nicméně, zvyky se mění a toto gesto již dávno nezaručuje, že s kytkou uděláte pozitivní dojem.

 

 

 

Číst celé
Květiny a umění

Květiny a umění

Nejfantastičtější květinová výtvarná díla historie

Umění a květiny jsou téměř nerozlučná kombinace. Obrazy květin existovaly téměř od vzniku umění, jako formy lidského vyjádření. Přesto, že historie obrazů s květinami je dlouhá a takových obrazů visí v galeriích po celém světě nespočet, pro účel tohoto článku jsme udělali užší přehled. Vybrali jsme 7 uměleckých děl zobrazujících květiny, které podle nás dominují nad těmi ostatními se stejnou tématikou.

A bez dalšího zdržování, nehledě na důležitost pořadí, se můžeme na náš výčet historicky oblíbených obrazů podívat. 

Číst celé
Květinové hotely

Květinové hotely

Nejkrásnější květinové hotely na světě

Pokud milujete květiny, tento článek je pro vás. Pokud milujete květiny a cestování, platí totéž a asi vás zajímá, co mají tyto dvě věci společného. Zajímavé při tom je, že pro to, abyste mohli užívat přírodní krásy, nemusíte chodit nikam ven.

Stačí si při vašich cestám zabukovat jeden z následujících hotelů, od Bombaje, přes Manhattan až po Monako a zažít jedny z nejelegantnějších a bohatých květinových expozic na světě, a to kdykoliv v průběhu roku.

Těchto 11 hotelů vás při vašem pobytu zaručeně oslní:

Číst celé
Jak ozdobit svatební oblouk

Jak ozdobit svatební oblouk

Svatební oblouk jako součást nezapomenutelného dne

 

Většina nevěst či párů preferuje pro svou svatbu letní období. Snad je důvodem počasí, což bude asi to nejzásadnější.  Sluníčko, teplo – to jistě přispěje k slavnostní a pozitivní náladě.

Při plánování takové venkovní svatby, která má spoustu dostupných variant přírodní scenérie, by neměl chybět krásně dekorovaný svatební oblouk či brána chcete-li. Oblouk lemovaný zářivou zelení a nápadnými květy tvoří překrásné pozadí pro nevěstu a jejího vyvoleného, k vyslovení svých svatebních slibů a vyjádření své dlouhotrvající lásky. Svatební oblouky nabízí různé tvary, velikosti a styly…ať už přemýšlíte nad antik dřevem a svěžím listí nebo jemnými květy spojenými do nekonvenčních tvarů. 

 

Abychom vám pomohli začít s návrhem svého vlastního svatebního oblouku, představíme vám pro inspiraci několik tipů a uvedeme důležité stěžejní věci, na které je třeba se zaměřit.

Číst celé
Kytice z Pivoněk

Kytice z Pivoněk

Okouzlující pivoňky – krása a jemnost v jednom

Pivoňky patří k okouzlujícím dlouhověkým trvalkám a na našich zahradách mají své stálé místo. Těmito nádhernými květinami byli lidé fascinováni od nepaměti. Například v dávné době byly pivoňky velmi vzácné v Číně, kde se již šlechtí přes tisíc let, kdy dokonce sloužily jako věno nebo součást dědictví. Z doby řeckých bájí se donesly i zprávy o jejich léčivých vlastnostech (zejm. kořen).

Avšak dodnes se pivoňky těší velké oblibě.

Číst celé
Květina k vysvědčení

Květina k vysvědčení

Vysvědčení...jak Vám letos začnou prázdniny?

Počasí už venku napovídá, léto se blíží. Pro rodiče s dětma to znamená blížící se prázdniny a s tím spojené příjemné, ale někdy i méně příjemné momenty. Ještě měsíc a děti si konečně půjdou pro vysvědčení.

Jestli jste více ve stresu Vy nebo Vaše děti, to asi posoudíte Vy sami, ale my Vám pomůžeme alespoň s nápady a tipy, jak letos na dárky pro učitele.

A nezapomeňte přizvat děti, bude vás to bavit, společně!

Číst celé
Květinové aroma ve víně

Květinové aroma ve víně

Lahodné květinové aroma ve víně pro každý vkus

Umění výroby vína bylo součástí lidské kultury již od doby kamenné a z dobrého důvodu lidé víno milují. Proces výroby různých vín se od svého vzniku velmi posunul, ale ten hlavní zásadní prvek, bobule, zůstal stejný.

Typ hroznu a jeho zralost je to, co dává vínu chuť. Květinové vůně jsou u vín velmi rozšířené, shromáždili jsme tedy pro Vás informace o běžných květinových aroma a vínech, ve kterých se nachází.

Číst celé
Originální dárek či bytová dekorace ze světa rostlin

Originální dárek či bytová dekorace ze světa rostlin

Hledáte něco pro potěšení sebe či známého?

Mnozí z nás jsme se už možná pustili i do tvorby vlastní mini sukulentní zahrady. Ale co když snad preferujeme něco opticky jednoduššího?

….nazývá se Řasokoule zelená. Vypadá jako kulatý vodní mech, ale je to druh vlasovité zelené řasy, která se vyskytuje jen na několika místech severní polokoule naší planety, a to v jezerech ve Skotsku a Estonsku, v jezerech japonského ostrova Hokkaidō a v islandském jezeře Mývatn, kde řasokoule tvoří velké kolonie.

Tyhle semišové kuličky žijí spíše v mělčích jezerních vodách, kde mají dostatek světla a proudy je ve vodě otáčí, takže jsou kulaté a zelené ze všech stran, aby mohly provádět fotosyntézu. Pokud se koule z nějakého důvodu rozpadne, zase pěkně pomaloučku doroste. Přírůstek je asi jen 5mm za rok a neroste do nekonečna, prostě jen tak, aby sluneční paprsky dosáhly co nejdál k jejímu středu.

Číst celé
květiny do jarní kytice

květiny do jarní kytice

Z jakých květin uvázat typicky jarní kytici?

Jaro je konečně tady. Konečně jsme se ho dočkali a konečně můžeme odhodit zimní boty či bundy. Společně s jarem přichází do květinářství barevnost a pestrost. Uvázané kytice už nemusí obsahovat jen růže, chryzantémy nebo orchideje, ale konečně si můžeme nechat uvázat krásnou, pestrou kytici, která udělá každému obdarovanému radost. Otázkou tedy je, z jakých květin si typicky jarní kyticii můžu nechat uvázat?

Samozřejmě s celou řadou jarních květin jsme se setkávali už v polovině února. Jenže teprve nyní to má to pravé kouzlo. Poradíme vám, z jakých květin byste si měli svou kytici nechat uvázat, abyste obdarované udělali skutečně velkou radost. Nebojte se pestrosti a vždy se nespoléhejte jen na růže, které jsou sice krásné, ale jež jsou už otřepanou klasikou.

Prostor dejte jarním květinám, které nejsou k dostání po celý rok, ale jen v určitém období. A to období je tady.

Číst celé
luční a zahradní kytice

luční a zahradní kytice

Uvažte si pugét z toho, co najdete na zahradě

Jaro je nádherné, takřka dech beroucí období. V současné době to všude kvete všemi barvami, určitě i vy na zahradě najdete mnoho krásných květin, které dělají vaši zahradu jedinečnou. Pokud milujete mít na jídelním či konferenčním stole nějakou květinu či rovnou kytici, uvažte ji právě z květin na vaší zahradě. Jaké druhy květin rostou na zahradě vám?

Mnohé květiny na naší zahradě vyrostou neplánovaně, většina ptáků totiž semínka jednotlivých květin roznáší po okolí. Aniž byste je zasadily, mohou vyrůst na vaší zahradě například dech beroucí tulipány.

Květiny, které si zasazujeme, jsou například růže, jež si sázíme především na podzim nebo brzy z jara. Také jsme si oblíbili lilie, kterým se na zahradách vážně daří. Nesmíme zapomenout ani na jiřiny či na astry, což jsou květiny, které zahradu rozzáří všemi barvami duhy.

Číst celé
gerbery

gerbery

Gerbery jsou květiny, které milovali a stále milují naše maminky a babičky. Gerbera je sama o sobě velice pozitivní květina a hned na první pohled zlepšuje náladu.

Číst celé
Překvapte partnerku květinou

Překvapte partnerku květinou

Je to snadné, můžete se sami přesvědčit. Z pohodlí kanceláře můžete překvapit květinou partnerku kdekoliv v ČR do 90 minut

Rozvoz květin kamkoliv v ČR

rozvoz květin Praha do 60 minut

Číst celé
Jakou zeleň přidat do svatebních kytic?

Jakou zeleň přidat do svatebních kytic?

Pokud chystáte svůj velký svatební den, jistě máte plno práce. Musíte vybrat pozvánky, nadepsat je, rozeslat je, potom si musíte jít vyzkoušet svatební šaty či smoking, vybíráte místo, kde se uskuteční svatební hostina, následně pak vybíráte jídlo, které se na svatební hostině bude podávat. V neposlední řadě domlouváte obřad a také vybíráte květinovou výzdobu, která dokonale naladí na tu pravou svatební atmosféru.

Číst celé
Jarní dekorace do bytu

Jarní dekorace do bytu

Pokud máte doma svou vlastní zahrádku, pak se o ni jistě dobře staráte. Nejméně starostí s ní máte přes zimní období, protože právě v zimě zahrada spí a vše je pod sněhem. Jakmile ale sníh opadne, začne na zahrádce ten pravý jarní život. Přichází tedy neustále běhání kolem květin, které tuto péči potřebují. Na zahrádce se Vám asi nepovede vypěstovat krásné květiny jako v květinářství. I když se Vám toto nepodaří tak nezoufejte, můžete si vypěstovat alespoň takové, které vám vždy budou zdobit stůl v jídelně nebo v kuchyni, či z nichž si budete moct udělat krásnou dekoraci.

Číst celé
Jak seříznout květiny

Jak seříznout květiny

Jak které řezané květiny zařezat?

Pokud dostanete k narozeninám, k svátku nebo k výročí nějakou květinu, jistě vám udělá radost. Vy však následně neuděláte radost té květině, protože ji bez jakékoliv úpravy a péče dáte do vázy, kde vám bohužel do druhého dne umře. Není se čemu divit, že kytička přežila jenom takovou chvilku.

Číst celé
Drátkování řezaných květin

Drátkování řezaných květin

Vyhněte se drátkování květin, pokud to není nutné!

Když nakupujete v květinářství, jistě vás nejdříve nadchne ta neskonalá krása jednotlivých řezaných květin, z nichž byste si chtěli nejraději uvázat jednu obrovský pugét, který si necháte doma ve váze.

Číst celé
Vánoční kytice

Vánoční kytice

Připravili jsme nové Vánoční kytice

Typická barva pro Vánoční kytice

Připravili jsme novou sekci Vánoce , do které jsme připravili tematické Vánoční kytice. Jak všichni víme tipickou vánoční barvou je pro mnoho lidí červená. Právě proto jsme připravili kytice laděné převážně do červené barvy. Složení Vánočních kytic může být rozmanité, od klasických červených růží po netypické ale krásné Amarylisy.

Číst celé
Kytice 100 růží? Proč ne! ( více ... )

Kytice 100 růží? Proč ne! ( více ... )

Proč si někdo objedná kytici 100 růží?

Důvody jsou jednoduché, jestliže si někdo objedná doručení kytice 100 růží jsou v zásadě důvody dva. Ten první je když chce někdo ohromit svou blízkou osobu a vyjádřit ji lásku kyticí. Ten druhý využívají lídé kteří provedli opravdu veliký průšvih :-)

 

Číst celé
Zlatá plaketa v doručování květin od Heureky právě dosažena  (více ...)

Zlatá plaketa v doručování květin od Heureky právě dosažena (více ...)

Musíme Vám s potešením oznámit že jsme právě získali zlatou plaketu od největšího porovnávače cen pro eshopy a recenzí zákazníků v ČR. Získali jsme ji za rozvoz květin v Praze a jejím blízkém okolí.

Číst celé
Svatební výzdoba Richterova vila ( více ... )

Svatební výzdoba Richterova vila ( více ... )

V sobotu 17.10.2015 jsme realizovali svatební květinovou výzdobu v Richterově vile v Praze. Je to opravdu nádherné prostředí. Celá Praha je jako na dlani. Svatební obřad v takovémto prostředí je opravdu nevšední záležitostí. Tato svatební výzdoba byla laděna do bílo oranžové barvy. Použity byly jemně oranžové růže doplněny bílou eustomou a svěží zelení. Součástí výzdoby byla výzdoba interieru vily kde jsme připravili na svatební stůl aranžmá do skleněných kulatých nádob. V exterieru byl vyzdoben svatební oblouk a židle pro svatebčany. Pro něvěstu a ženicha jsme realizovali kompletní svatební květinovou výzdobu.

Číst celé
Není srdce jako srdce zkuste to naše květinové ( více ... )

Není srdce jako srdce zkuste to naše květinové ( více ... )

Již jste někdy viděli květinové srdce? Do nabídky jsme zahrnuli květinové srdce které je možné vyaranžovat z libovolných květů.

Číst celé
Podzimní kytice jsou v nabídce ( ... více )

Podzimní kytice jsou v nabídce ( ... více )

Vzhledem k tomu, že jsme se rozhodli přinášet našim zákazníkům pravidelně kytice dle ročního období, tzn. že na každé roční období připravíme vždy tematické kytice přidáváme první kytici která se týká podzimního období které právě začalo. 

Číst celé
Je na světě další svatební květinový set ( více ... )

Je na světě další svatební květinový set ( více ... )

Svatební Expo 2015 se rychle blíží a my jsme v plné přípravě na tento největší svatební veletrh v ČR. Pro velký úspěch předchozích květinových setů přidáváme další set a to je set č.5. Tento set se skládá z velice oblíbených květin a to jsou fialové kaly doplněné Hypericem. Tuto kombinaci mají naše nevěsty velice rády a proto jsme se rouhodli ho zařadit do svatebního katalogu pro rok 2015 - 2016. 

Číst celé
Něco málo o modrých růžích - Modré růže jsou netradiční ( více ... )

Něco málo o modrých růžích - Modré růže jsou netradiční ( více ... )

Do naší nabídky jsme zařadili také netradiční kytice modrých růží. Víte jak vznikají modré růže? Vše o způsobu a postupu při vytváření kytice modrých růží se dozvíte v tomto článku. V případě že budete chtít doručit modré růže kamkoliv v Praze a okolí můžete si je objednat zde.

Číst celé
Růže přímo z Ekvádoru zařazeny v naší nabídce rozvozu květin ( více ... )

Růže přímo z Ekvádoru zařazeny v naší nabídce rozvozu květin ( více ... )

Absolutní novinka ve světě řezaných květin právě v naší nabídce. Ekvádorské růže jsou hitem dnešní doby, mají veliké květy, krásné barvy a hlavně dlouhou výdrž.

Číst celé
Nová kolekce svatebních květin se připravuje ( více ... )

Nová kolekce svatebních květin se připravuje ( více ... )

Právě v těchto chvílích fotíme novou kolekci svatebních květin pro sezonu. Přikládáme malý vzorek z nového katalogu.

Kompletní nabídku naleznete na našem svatebním webu www.flora-svatby.cz


Celý team flora-květiny.

Číst celé