RÁDI VÁM PORADÍME na tel.:
košík: 0 ks
celková cena: 0 Kč
0
Dokončit objednávku

Nejlepší květiny pro oslavu přátelství

Tipy na květiny pro vaše přátele

 

Od tulipánů až po chryzantémy! Máme pro vás další článek, který se zaměřuje na jazyk květin a na jeho sílu. V dnešní uspěchané době to platí dvojnásob! Je velmi snadné brát přátele jako samozřejmost, jako někoho na koho se můžeme vždy spolehnout a kdo tu pro nás vždy bude. Ovšem čas od času je dobré vaše přátelství upevnit a věnovat mu větší pozornost. Nejen že váš vztah bude pevnější, ale rozhodně tím vaše přátele příjemně překvapíte, potěšíte a uděláte jim den krásnější. Mezinárodní den přátelství dle OSN připadá na 30. července, ale například v USA se den přátelství slaví v první srpnovou neděli. Nemusíte nutně čekat na den přátelství nebo na jiný speciální den, naopak bude mnohem krásnější, pokud vaše přátele převapíte v den, kdy to nečekají. Zajděte na kávu, pivo nebo klidně jenom na procházku a překvapte je krásnou kyticí, která krásně vyzdvihne zájem o vaše vzájemné vztahy s přáteli.

 

Sedm květin pro vaše přátelství


Alstromérie

Alstromérie známá také jako peruánská lilie symbolizuje silné pouto mezi dvěma lidmi, které dosahuje nevídaných možností a vzájemného pochopení. Pokud patříte mezi šťastlivce, kteří mají po boku skutečného přítele, který je pro ně zároveň velkou inspirací a motivací, věnujte mu kytici složenou z alstromerií. Oslavte sílu vašeho vzájemného přátelství pomocí květiny, která pochází z chladných, horských oblastí Jižní Ameriky a její vytrvalost bude dokonale odrážet váš vzájemný vztah. Alstromérie patří mezi oblíbené řezané květiny, ale také jako zahradní potěšení. Jejich jemné květy jsou v dostání v mnoha různých barvách a kvetou pravidelně každé léto a podzim.

 

Chryzantémy

Chryzantémy mají nespočet významů, které se liší různě v závislosti na konkrétní zemi. Mezi nejčastější symboly však patří optimismus, radost, dlouhověkost a pozitivita, tedy všechny kladné vlastnosti, bez kterých by se opravdové přátelství rozhodně nemělo obejít! Věnujte kytici plnou chryzantém vaší kamarádce nebo kamarádovi na oslavu šťastného přátelství, které má ještě dlouhou budoucnost. Většina druhů chryzantém pochází z východní Asie, kde se začaly pěstovat už od roku 1500 př.n.l. a jejich obliba trvá dodnes. Chryzantémy se často prodávají jako letničky na podzimní období, ovšem jejich krásu můžete obdivovat už na jaro.

 

Žluté růže

Neexistuje symboličtější květina pro oslavu přátelství, než jsou právě žluté růže. Žluté růže jsou známým symbolem přátelství, štěstí a nových začátků, jsou tedy dokonalým způsobem jak obnovit přátelské vztahy. Pokud máte kamaráda nebo kamarádku, se kterým jste se už dlouho neviděli, překvapte ho kyticí plnou voňavých žlutých růží, které budou krásným uznáním a poděkováním za dlouhá léta, co se znáte. Žluté růže jsou skvělým způsobem jak vašim kamarádům ukázat, že vám na vašem přátelství skutečně záleží a doufáte, že bude ještě dlouhou dobu pokračovat.

 

Slunečnice

Jasné žluté slunečnice vykouzlí úsměvy kdykoliv během roku. Jejich květinové hlavy otáčející se za sluncem jsou považovány za symbol úcty a loajality, tedy vlastností, bez kterých se žádné skutečné přátelství neobejde. Pošlete kytici zářivých slunečnic člověku, který je pro vás skutečnou oporou a vzájemným podporovatelem v každé složité situaci. Neexistuje snad pozitivnější kytice, než právě ta slunečnicová!

 

Růžové tulipány

Růžové tulipány jsou skvělým způsobem jak symbolizovat váš vděk a náklonnost vašim přátelům. Růžový tulipán je nádherným symbolem pro přátelství, které umocňuje jeho výjimečnost. Jemná růžová barva je vhodnou barvou pro přátelské nebo rodinné vztahy, neskrývá v sobě žádný romantický podtón ani skryté významy, proto se nemusíte bát, že váš počin bude vyložen nějak jinak, než jste zamýšleli. Zejména u přátelství mezi mužem a ženou.

 

Narcis

Veselé žluté narcisy v sobě nesou naději a pozitivitu nových začátků, radosti a štěstí. Tyto veselé jarní květiny jsou dokonalým dárkem k oslavě nového přátelství nebo jako příjemné překvapení pro vaše kamarády, které čeká v jejich životě něco nového. Narcis můžete navíc věnovat více způsoby. Buďto jako krásné řezané květiny, nebo jako květiny v květináči, záleží pouze na vašich preferencích. Narcis pochází původně z oblasti severní Evropy a u nás se začínají objevovat pokaždé s přicházejícím jarem. Patří mezi první jarní vlaštovky, které jsou jasným signálem, že jaro je za dveřmi.

Cínie

Veselé a barevné cínie dokážou rozzářit nejen vaši zahradu, ale také každou kytici! Jsou dokonalou volbou jako kytice přátelství. Jejich velkou výhodou je schopnost kvést dále i poté, co jsou nařezány do kytice. Cínie symbolizují vytrvalost, náklonnost a přátelství. Kytice cinií za vás sdělí zprávu, že je pro vás vaše kamarádství důležitou součástí v životě a záleží vám na něm. Cínie mají svůj původ v Mexiku, Jižní Americe a na jihozápadě USA.

 

Potěšte vaše nejbližší přátele kyticí plnou čerstvých květin, které v sobě nesou symboliku přátelství a vzájemného pochopení. Přátelství bychom rozhodně neměli považovat za samozřejmost. Měli bychom o něj pečovat a nezapomínat na naše nejbližší. Zamyslete se kdy naposledy jste něco udělali pro vaše kamarády a překvapte je kyticí přátelství.

 

 

 

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v Praze

PETI

PETI
láska

ZORA

ZORA

KALIN

KALIN

ALANIS

ALANIS

ALENKA

ALENKA

ALEX

ALEX

AFNE

AFNE

ANDY

ANDY

COKY

COKY

EVRIL

EVRIL

AURORA

AURORA

KONE

KONE

BEBI

BEBI

RONY

RONY

SUMI

SUMI

KALIN SET

KALIN SET

APOLENA SET 1

APOLENA SET 1

APOLENA SET 3

APOLENA SET 3
Neprodejné

LUCI

LUCI

BEATA

BEATA
láska

KYTICE BÍLÝCH RŮŽÍ

KYTICE BÍLÝCH RŮŽÍ
Zde zvolte vámi požadovaný počet květů. ? 0 Kč

KATARINA

KATARINA

CAROL

CAROL

KAMI

KAMI

LARY

LARY

SELI

SELI

KLAUDI

KLAUDI

FONDA

FONDA

TOLI

TOLI

WHITE

WHITE

KUKI

KUKI

DEBIE

DEBIE

ZUZI

ZUZI

JULI

JULI

DIDI

DIDI

DURI

DURI

HOLA

HOLA
Neprodejné

SULI

SULI

EMI

EMI

COLY

COLY

VIVI

VIVI

PAULA

PAULA

KYTICE RUDÝCH RŮŽÍ

KYTICE RUDÝCH RŮŽÍ
Zde zvolte vámi požadovaný počet květů. ? 0 Kč

KYTICE RŮŽOVÝCH RŮŽÍ

KYTICE RŮŽOVÝCH RŮŽÍ
Zde zvolte vámi požadovaný počet květů. ? 0 Kč

KYTICE ŽLUTÝCH RŮŽÍ

KYTICE ŽLUTÝCH RŮŽÍ
Zde zvolte vámi požadovaný počet květů. ? 0 Kč

KYTICE ŽÍHANÝCH RŮŽÍ

KYTICE ŽÍHANÝCH RŮŽÍ
Zde zvolte vámi požadovaný počet květů. ? 0 Kč

EVELYN

EVELYN
Zde zvolte vámi požadovaný počet květů. ? 0 Kč

RŮŽOVÉ + ČERVENÉ RŮŽE

RŮŽOVÉ + ČERVENÉ RŮŽE
Zde zvolte vámi požadovaný počet květů. ? 0 Kč

Mohlo by vás také zajímat

Popisek stránky a produktu

Magická symbolika spojená s bonsajemi

Magická symbolika spojená s bonsajemi

Význam a symbolika bonsají

Bonsaje jsou silně spojené s Japonskem, věděli jste ale, že umění pěstování miniaturních stromů ve skutečnosti pochází ze starověké Číny? Už v roce 700 př.n.l. Číňané používali speciální techniky pro pěstování zakrslých květin a stromů v květináčích nebo jiných nádobách. Tato technika se stala známou jako „pun-sai“ (nebo „penzai“) a původně ji pěstovala pouze elita ve společnosti. Až v období Kamakura byly do Japonska přivlečeny miniaturní rostoucí stromy právě uvnitř květináče. V dnešní době bonsaje už dávno nejsou otázkou pouze Japonska a Číny, naopak se jejich obliba rozšířila do celého světa a my si jejich krásu můžeme užívat téměř všude po světě. Milovníci bonsají se o ně starají doslova jako o umělecká díla.

Číst celé
Význam a symbolika levandule

Význam a symbolika levandule

Zajímavosti o levanduli

Voňavá a půvabná levandule se stříbřitě zelenými listy a klasy nám provoní dlouhé pole a lány každé letní období. Sledovat dlouhé lineální pole plné voňavé levandule je skutečně balzámem na duši. Nejčastěji levanduli najdeme v jemné fialové barvě, která je uklidňující už jen na pohled. Ve skutečnosti se ale jedná o vytrvalý keř, který patří do čeledi máty a najdeme ho jak v jemné fialové barvě, tak i v bílé, růžové nebo purpurové. Přestože se dnes levandule pěstuje po celém světě, svým původem pochází z oblasti kolem Středozemního moře a zemí na východ od Indie.

Číst celé
Proč květiny voní?

Proč květiny voní?

Zajímavosti o vůních květin

Představte si, že se procházíte tropickým pralesem a vzduchem se line sladká vůně. O kousek dál po cestě se vám zatají dech při hnilobném zápachu masa. Po větším zkoumání ale zjistíte, že oba dva pachy pocházejí z květin. Najednou se zamyslíte a položíte si otázku, proč květiny vůbec voní? Je to vlastně součást životní strategie, která pomáhá kvetoucím rostlinám rozmnožovat se a šířit svůj druh. Určité vůně pomáhají těmto květinám vyřešit velký problém.

Číst celé