RÁDI VÁM PORADÍME na tel.:
košík: 0 ks
celková cena: 0 Kč
0
Dokončit objednávku

Vertikální zahrada

Devět květin pro vaši vertikální zahradu

Vertikální zahrady doslova dokáží rozzářit nudné zdi a vdechnout nový život do nezajímavých betonových prostor. Ovšem často nastává otázka, jaké jsou ideální květiny pro tuto příležitost? V dnešním článku si představíme hned několik ideálních květin pro vertikální zahradu.

S velkým stěhováním lidí do měst a s nárustém bytového bydlení mnoho lidí hledá kreativní nápady jak si přinést více zeleně do jejich příbytku, na balkony či terasy. Proto se právě vertikální zahrady stávají oblíbenou variantou, jak využít na první pohled nevyužitelný prostor, který se rázem doslova promění v džungli. A možností je doslova mraky od trávy, sukulentů, bylinek, kapradin až po víceleté keře - všechny tyto možnosti jsou vhodnou volbou pro uzavřené prostory. Nevěříte? Pojďte se v dnešním článku o tom s námi přesvědčit.

 

Vertikální zahrady jsou fantastickým způsobem, jak přidat do vašeho domu či zahrady svěží zeleň a přitom využít doslova kompaktní půdorys. Jsou také skvělým způsobem jak zakrýt nevzhledné zdi a dokonce vám mohou i určitým způsobem zajistit vyšší ochranu vašeho soukromí.

Begónie

Begónie jsou skvělou volbou pro vertikální zahradu, jelikož máte opravdu z čeho vybírat. Přicházejí totiž hned v několika tvarech a velikostech a všem se bude dařit na vaší vertikální zahradě. Begónie zvolte, pokud chcete vaší zahradě dodat trošku barvy. Krásné jsou například s růžovými, bílými nebo meruňkovými květy.

Bohyška

Bohyška, neboli hosta je ideální volbou do zastavěného prostředí. K životu totiž potřebuje stín a chladné klima. Její zajímavé nápadně vzorované zelené listy s krásnou světlou mozaikou dokážou zaujmout. Během letního období vás bohyška také potěší drobnými levandulovými květy. Bohyška vám bude dělat radost zejména v letním období, kdy kvete, na zimu její květy odumřou, ale na jaře se znovu začnou probouzet k životu.

Japonské kosatce

Japonské kosatce patří u vyhlášených zahradradních designérů mezi opravdu oblíbené kousky a to včetně světoznámého Patricka Blanca. Jejich pruhované zelené listy vyniknou v kaskádách zeleného vodopádu. K životu potřebují slunečné místo nebo alespoň částečný stín. Na jaře vás potěší svými drobnými,ale nádhernými květy, jaké známe u kosatce.

Hoja masitá

Hoja masitá, původem až z daleké Austrálie je rostlina s dlouhotrvajícími voskovými květy v nádherných pastelových barvách růžové a bílé. Ideální je pro ni stinné místo ve venkovním prostředí, pokud si ji ale toužíte přinést do interiéru, zde zvole polostín, kde se jí bude dařit nejlépe!

Orchideje

Druhy orchidejí jako jsou Dendrobium a Oncidium dokáží vaší vertikální zahradě přinést kapku luxusu a opravdové estetiky! Její květy ve svěží zelené záplavě listů opravdu nikdo nepřehlédne! Navíc orchideje patří mezi nízkoúdržbové rostliny, proto nevyžadují žádnou náročnou péči. Nejlépe se jim daří na jasném místě, ovšem nikoli na přímém slunečním světle, to by jim mohlo spíše uškodit.

Domácí štěstí

Jak už název napovídá, s touhle květinou nemůžete šlápnout vedle. Domácí štěstí známé také pod názvy jako helxine nebo pod latinským názvem Soleirolia soleirolii, je elegantní snadno rostoucí rostlina s drobnými kulatými, ale jasně zelenými listy. Miluje vlhké prostředí s trochou sluníčka.

Bromélie

Bromélie a to všechny včetně Aechmea, Billbergia, Guzmania a další vyhovují všem vertikální zahradám, stačí jim pouze drobné zázemí v půdě. K jejich přitažlivosti přispívají také krásně barevné květy a vzorované listy, které zaujmou zrak každého.

Kapradiny

Kapradinám jako jsou například Adiantum, Asplenium, Davalia, Nephrolepis, Platycerium a dalším se velmi daří ve svislých zahradách, zejména poté ve stínu a vlhkém prostředí. U kapradin můžete krásně kombinovat svěží jednolité listky spolu s kontrastními listy a vytvořit tak opravdu zajímavou mozaiku.

Pelargonie štítnatá

Pelargonie plní perfektně jednu hlavní funkci, kterou je schopnost přinést nádherné, letní a zářivé barvy! Je ideální volbou do slunečných svislých zahrad, kde dokáže přinést nádherné jasné barvy. Pokud ji na začátku podzimu proříznete, dokonale ji tak připravíte na další sezónu a obnovíte.

 

Doufáme že vám dnešní skladba květin ideálních do vertikálních zahrad přinesla dostatečnou inspiraci na to, abyste se sami vrhli na váš projekt! Vertikální zahrady nejsou žádná věda, stačí mít trochu fantazie, informací a dokážete s nimi doslova kouzlit. Přejeme vám tedy hodně štěstí a správný výběr!

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v Praze

PETI

PETI
láska

ZORA

ZORA

KALIN

KALIN

ALANIS

ALANIS

ALENKA

ALENKA

ALEX

ALEX

AFNE

AFNE

ANDY

ANDY

COKY

COKY

EVRIL

EVRIL

AURORA

AURORA

KONE

KONE

BEBI

BEBI

RONY

RONY

SUMI

SUMI

KALIN SET

KALIN SET

APOLENA SET 1

APOLENA SET 1

LUCI

LUCI

BEATA

BEATA
láska

KYTICE BÍLÝCH RŮŽÍ

KYTICE BÍLÝCH RŮŽÍ
Zde zvolte vámi požadovaný počet květů. ? 0 Kč

KATARINA

KATARINA

CAROL

CAROL

KAMI

KAMI

LARY

LARY

SELI

SELI

KLAUDI

KLAUDI

FONDA

FONDA

TOLI

TOLI

WHITE

WHITE

KUKI

KUKI

DEBIE

DEBIE

ZUZI

ZUZI

JULI

JULI

DIDI

DIDI

DURI

DURI

HOLA

HOLA
Neprodejné

SULI

SULI

EMI

EMI

COLY

COLY

VIVI

VIVI

PAULA

PAULA

KYTICE RUDÝCH RŮŽÍ

KYTICE RUDÝCH RŮŽÍ
Zde zvolte vámi požadovaný počet květů. ? 0 Kč

KYTICE RŮŽOVÝCH RŮŽÍ

KYTICE RŮŽOVÝCH RŮŽÍ
Zde zvolte vámi požadovaný počet květů. ? 0 Kč

KYTICE ŽLUTÝCH RŮŽÍ

KYTICE ŽLUTÝCH RŮŽÍ
Zde zvolte vámi požadovaný počet květů. ? 0 Kč

KYTICE ŽÍHANÝCH RŮŽÍ

KYTICE ŽÍHANÝCH RŮŽÍ
Zde zvolte vámi požadovaný počet květů. ? 0 Kč

EVELYN

EVELYN
Zde zvolte vámi požadovaný počet květů. ? 0 Kč

RŮŽOVÉ + ČERVENÉ RŮŽE

RŮŽOVÉ + ČERVENÉ RŮŽE
Zde zvolte vámi požadovaný počet květů. ? 0 Kč

RŮŽE MIX

RŮŽE MIX
Zde zvolte vámi požadovaný počet květů. ? 0 Kč

Mohlo by vás také zajímat

Popisek stránky a produktu

Magická symbolika spojená s bonsajemi

Magická symbolika spojená s bonsajemi

Význam a symbolika bonsají

Bonsaje jsou silně spojené s Japonskem, věděli jste ale, že umění pěstování miniaturních stromů ve skutečnosti pochází ze starověké Číny? Už v roce 700 př.n.l. Číňané používali speciální techniky pro pěstování zakrslých květin a stromů v květináčích nebo jiných nádobách. Tato technika se stala známou jako „pun-sai“ (nebo „penzai“) a původně ji pěstovala pouze elita ve společnosti. Až v období Kamakura byly do Japonska přivlečeny miniaturní rostoucí stromy právě uvnitř květináče. V dnešní době bonsaje už dávno nejsou otázkou pouze Japonska a Číny, naopak se jejich obliba rozšířila do celého světa a my si jejich krásu můžeme užívat téměř všude po světě. Milovníci bonsají se o ně starají doslova jako o umělecká díla.

Číst celé
Význam a symbolika levandule

Význam a symbolika levandule

Zajímavosti o levanduli

Voňavá a půvabná levandule se stříbřitě zelenými listy a klasy nám provoní dlouhé pole a lány každé letní období. Sledovat dlouhé lineální pole plné voňavé levandule je skutečně balzámem na duši. Nejčastěji levanduli najdeme v jemné fialové barvě, která je uklidňující už jen na pohled. Ve skutečnosti se ale jedná o vytrvalý keř, který patří do čeledi máty a najdeme ho jak v jemné fialové barvě, tak i v bílé, růžové nebo purpurové. Přestože se dnes levandule pěstuje po celém světě, svým původem pochází z oblasti kolem Středozemního moře a zemí na východ od Indie.

Číst celé
Proč květiny voní?

Proč květiny voní?

Zajímavosti o vůních květin

Představte si, že se procházíte tropickým pralesem a vzduchem se line sladká vůně. O kousek dál po cestě se vám zatají dech při hnilobném zápachu masa. Po větším zkoumání ale zjistíte, že oba dva pachy pocházejí z květin. Najednou se zamyslíte a položíte si otázku, proč květiny vůbec voní? Je to vlastně součást životní strategie, která pomáhá kvetoucím rostlinám rozmnožovat se a šířit svůj druh. Určité vůně pomáhají těmto květinám vyřešit velký problém.

Číst celé