RÁDI VÁM PORADÍME na tel.:
košík: 0 ks
celková cena: 0 Kč
0
Dokončit objednávku

Lednové aranžmá květin

Leden, měsíc květinových příležitostí

I když během zimních měsíců sezóna čerstvým květinám moc nepřeje, rozhodně to neznamená, že by byl leden měsícem bez čerstvých květin. Naopak, zkuste se zamyslet jak můžete pracovat s tím, co už dost možná máte k dispozici. Existuje spousta způsobů a možností jak na čerstvých květinách ušetřit, ale přitom se nešidit. Stačí být trochu kreativní a rozhlédnout se kolem, možná většinu potřebných květinových dekorací už máte, teď pouze stačí s nimi správně naložit. A jak? Přesně na to se podíváme v dnešním článku.

 

Odstraňte vánoční dekorace

I když se možná ještě nebudete chtít rozloučit s vánočním stromečkem, přece jenom užíváme si ho pouze pár týdnů v roce, můžete sundat alespoň ostatní vánoční dekorace, které jste aranžovali s dostatečným vánočním předstimem. Navíc v období po Vánocích už nikdo z nás nemá moc pomyšlení na vánoční náladu a dekorace, a proto mnohem raději volíme zimní, jemnější a elegantnější dekorace, které v nás neevokují tolik sváteční náladu. Místo červených, bílých a tmavě zelených motivů se raději porozhlédněte po bílé, modré nebo stříbrné barvě, které sluší zimním dekoracím a navíc si je můžete užívat až do doby, kdy se venku začne oteplovat a na našich zahrádkách se začnou objevovat první znaky jara v podobě narcisů, sněženek a dalších vítačů jara. Navíc pokud dekorace v bílé, modré nebo v dalších blyštivých barvách již máte, nestrávíte ani příliš mnoho času nad dekorováním. Pouze se snažte vyhnout ikonickým postavičkám symbolizující Vánoce.

 

Přetransformujte slavnostní květiny

Pokud hledáte levnější varianty čerstvých květin pro novoroční dekorace, zkontrolujte květiny, které jste pořizovali na slavnostní vánoční dekorace a popřemýšlejte jak s nimi můžete dále naložit, pokud jsou ještě v dobrém stavu. Máte-li například dekorace složené z červeno-bílých květů, zkuste odstranit červené květy a ponechat pouze menší bílé aranžmá, které můžete doplnit například zelenými výplňovými listy. Nemusíte nutně červené květy vyhazovat, zkuste je využít pouze do nového aranžmá a vytvořte si tak útulnou dekoraci například do vaší ložnice, nebo koupelny, tedy do místností, které ve vás evokují relax a pohodu. Můžete je navíc doplnit dalšími doplňky jako jsou například šišky, většivičky nebo suché trávy. Aby tyto přírodní věci získaly trochu zimního nádechu, můžete je jednoduše přestříkat na bílou nebo stříbrnou barvu a hned budete mít krásné povánoční aranžmá hotové.

 

Využijte možností umělého sněhu

Ačkoliv to často za okny jako pravá zima opravdu nevypadá a většinou vidíme spíše šedivé mraky, dým stoupající z komínů, i přesto si zimu můžete přinést doslova k vám domů. Opravdu  každou dekoraci můžete ozimnit, stačí přidat jednoduché bílé akcenty, trochu sněhu, bílých stužek a najednou máte nádhernou mrazivou dekoraci, která vám sníh a zimní atmosféru bude připomínat alespoň doma.

 

Světýlka ještě neodstraňujte

K vánocům světýlka rozhodně patří a nemusíte se jich vzdávat ani v dalších zimních měsících. Dlouhé noci nás i přes jejich pozvolné zkracování stále čekají, proto je dobré si přinést alespoň trochu příjemné atmosféry pomocí světýlek, které ji rozhodně pomohou navodit. Nebojte se světýlka zakomponovat také do samotných dekorací, které díky nim doslova ožijí!

 

Pokud se u vás po Vánocích nenajdou žádné květiny, které můžete zrecyklovat do dalších zimních aranžmá, pořád můžete vytvořit zcela nové kousky. Nebojte se hledat inspiraci v přírodě a s trochou úprav si ji přinést přímo domů. Jak jsme již psali výše, častokrát si vystačíte pouze s obyčejnými větvičkami a trochou spreje.

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v Praze

KVĚTINOVÝ KOŠ KARMELITA

KVĚTINOVÝ KOŠ KARMELITA

KVĚTINOVÝ KOŠ KAROLIN

KVĚTINOVÝ KOŠ KAROLIN

KVĚTINOVÝ KOŠ ROBIN

KVĚTINOVÝ KOŠ ROBIN

KVĚTINOVÝ KOŠ LETNÍ

KVĚTINOVÝ KOŠ LETNÍ

KVĚTINOVÝ KOŠ PINK

KVĚTINOVÝ KOŠ PINK

KVĚTINOVÝ KOŠ YELLOW

KVĚTINOVÝ KOŠ YELLOW

KVĚTINOVÝ KOŠ ADRIANA

KVĚTINOVÝ KOŠ ADRIANA
Neprodejné

KVĚTINOVÝ KOŠ BÍLÝ

KVĚTINOVÝ KOŠ BÍLÝ

KVĚTINOVÝ KOŠ RŮŽÍ

KVĚTINOVÝ KOŠ  RŮŽÍ

KVĚTINOVÝ KOŠ PLNÝ RŮŽÍ

KVĚTINOVÝ KOŠ PLNÝ RŮŽÍ

KOŠ RUDÝCH RŮŽÍ

KOŠ RUDÝCH RŮŽÍ

KVĚTINOVÝ KOŠ LUXUS

KVĚTINOVÝ KOŠ LUXUS

KVĚTINOVÝ KOŠ EXTRA

KVĚTINOVÝ KOŠ EXTRA
Nové

KVĚTINOVÝ KOŠ EXTRA + MERCI 250g

KVĚTINOVÝ KOŠ EXTRA + MERCI 250g

KVĚTINOVÝ KOŠ LENY

KVĚTINOVÝ KOŠ LENY

KVĚTINOVÝ KOŠ KISS

KVĚTINOVÝ KOŠ KISS

KVĚTINOVÝ KOŠ SENDY

KVĚTINOVÝ KOŠ SENDY

KVĚTINOVÝ KOŠ SISI

KVĚTINOVÝ KOŠ SISI

KVĚTINOVÝ KOŠ SOFIE

KVĚTINOVÝ KOŠ SOFIE

KVĚTINOVÝ KOŠ KODI

KVĚTINOVÝ KOŠ KODI

KVĚTINOVÝ KOŠ BEATA

KVĚTINOVÝ KOŠ BEATA

KVĚTINOVÝ KOŠ LORI

KVĚTINOVÝ KOŠ LORI

KVĚTINOVÝ KOŠ PETI

KVĚTINOVÝ KOŠ PETI

KVĚTINOVÝ KOŠ VIVI

KVĚTINOVÝ KOŠ VIVI

KVĚTINOVÝ KOŠ DEBIE

KVĚTINOVÝ KOŠ DEBIE

KVĚTINOVÝ KOŠ ALEX

KVĚTINOVÝ KOŠ ALEX

KVĚTINOVÝ KOŠ LARY

KVĚTINOVÝ KOŠ LARY

KVĚTINOVÝ KOŠ AFNE

KVĚTINOVÝ KOŠ AFNE

KVĚTINOVÝ KOŠ DANDY

KVĚTINOVÝ KOŠ DANDY

KVĚTINOVÝ KOŠ MIX RŮŽÍ

KVĚTINOVÝ KOŠ MIX RŮŽÍ

KVĚTINOVÝ KOŠ FANNY

KVĚTINOVÝ KOŠ FANNY

Mohlo by vás také zajímat

Popisek stránky a produktu

Magická symbolika spojená s bonsajemi

Magická symbolika spojená s bonsajemi

Význam a symbolika bonsají

Bonsaje jsou silně spojené s Japonskem, věděli jste ale, že umění pěstování miniaturních stromů ve skutečnosti pochází ze starověké Číny? Už v roce 700 př.n.l. Číňané používali speciální techniky pro pěstování zakrslých květin a stromů v květináčích nebo jiných nádobách. Tato technika se stala známou jako „pun-sai“ (nebo „penzai“) a původně ji pěstovala pouze elita ve společnosti. Až v období Kamakura byly do Japonska přivlečeny miniaturní rostoucí stromy právě uvnitř květináče. V dnešní době bonsaje už dávno nejsou otázkou pouze Japonska a Číny, naopak se jejich obliba rozšířila do celého světa a my si jejich krásu můžeme užívat téměř všude po světě. Milovníci bonsají se o ně starají doslova jako o umělecká díla.

Číst celé
Význam a symbolika levandule

Význam a symbolika levandule

Zajímavosti o levanduli

Voňavá a půvabná levandule se stříbřitě zelenými listy a klasy nám provoní dlouhé pole a lány každé letní období. Sledovat dlouhé lineální pole plné voňavé levandule je skutečně balzámem na duši. Nejčastěji levanduli najdeme v jemné fialové barvě, která je uklidňující už jen na pohled. Ve skutečnosti se ale jedná o vytrvalý keř, který patří do čeledi máty a najdeme ho jak v jemné fialové barvě, tak i v bílé, růžové nebo purpurové. Přestože se dnes levandule pěstuje po celém světě, svým původem pochází z oblasti kolem Středozemního moře a zemí na východ od Indie.

Číst celé
Proč květiny voní?

Proč květiny voní?

Zajímavosti o vůních květin

Představte si, že se procházíte tropickým pralesem a vzduchem se line sladká vůně. O kousek dál po cestě se vám zatají dech při hnilobném zápachu masa. Po větším zkoumání ale zjistíte, že oba dva pachy pocházejí z květin. Najednou se zamyslíte a položíte si otázku, proč květiny vůbec voní? Je to vlastně součást životní strategie, která pomáhá kvetoucím rostlinám rozmnožovat se a šířit svůj druh. Určité vůně pomáhají těmto květinám vyřešit velký problém.

Číst celé