RÁDI VÁM PORADÍME na tel.:
košík: 0 ks
celková cena: 0 Kč
0
Dokončit objednávku

luční a zahradní kytice

Uvažte si pugét z toho, co najdete na zahradě

Jaro je nádherné, takřka dech beroucí období. V současné době to všude kvete všemi barvami, určitě i vy na zahradě najdete mnoho krásných květin, které dělají vaši zahradu jedinečnou. Pokud milujete mít na jídelním či konferenčním stole nějakou květinu či rovnou kytici, uvažte ji právě z květin na vaší zahradě. Jaké druhy květin rostou na zahradě vám?

Mnohé květiny na naší zahradě vyrostou neplánovaně, většina ptáků totiž semínka jednotlivých květin roznáší po okolí. Aniž byste je zasadily, mohou vyrůst na vaší zahradě například dech beroucí tulipány.

Květiny, které si zasazujeme, jsou například růže, jež si sázíme především na podzim nebo brzy z jara. Také jsme si oblíbili lilie, kterým se na zahradách vážně daří. Nesmíme zapomenout ani na jiřiny či na astry, což jsou květiny, které zahradu rozzáří všemi barvami duhy.

 

Jak bude vypadat váš pugét?

V současné době jsou populární zejména kytice, které vypadají jako luční kvítí, tudíž květiny do zahrady jsou ideální do

těchto kytic. Pokud je doplníte o nějakou zeleň, která vám na zahradě roste, či o nějakou oves, pugét bude naprosto perfektní.

Vázat kytici zvládne každý

Pokud si říkáte, že nejste na vázání květin odborník, nevěste hlavu. Každý se to musel naučit, navíc to není nic těžkého, jenom to chce upustit uzdu své fantazii. Kytici při vázání držte v levé ruce, pokud jste pravák, nebo v pravé ruce, pokud jste levák. S jednotlivými květinami si různě manipulujte, nikdy je nedržte křečovitě a moc pevně, lépe se s nimi bude pracovat. Pokud jste s nějakou kombinací spokojeni, klidně si ji průběžně svazujte, aby se vám kytice nerozpadla.

Nebojte se kromě zeleně zakomponovat i různé doplňky například v podobě peříček. Jak jsme zmínili, u vázání kytic je důležitá kreativita.

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v Praze

KAMI

KAMI

LARY

LARY

GUDI

GUDI

LADA

LADA

ALSTROMERIE

ALSTROMERIE

LONA

LONA

LUČNÍ KYTICE 1

LUČNÍ KYTICE 1

LUČNÍ KYTICE 3

LUČNÍ KYTICE 3

LUČNÍ KYTICE 4

LUČNÍ KYTICE 4

OZZY

OZZY

SUDY

SUDY

FREZIE + EUSTOMA

FREZIE + EUSTOMA

DANDY

DANDY

LORI

LORI

FANNY

FANNY

SANTINY + FREZIE

SANTINY + FREZIE

KYTICE EUSTOMY

KYTICE EUSTOMY

CHRYZANTA

CHRYZANTA

INNA

INNA

KOLORKA

KOLORKA

TAŠKA PLNÁ KVĚTIN

TAŠKA PLNÁ KVĚTIN

FLORENTINA

FLORENTINA

KALIMA

KALIMA

DOLORES

DOLORES
Neprodejné

SANDRA

SANDRA
Neprodejné

Mohlo by vás také zajímat

Popisek stránky a produktu

Magická symbolika spojená s bonsajemi

Magická symbolika spojená s bonsajemi

Význam a symbolika bonsají

Bonsaje jsou silně spojené s Japonskem, věděli jste ale, že umění pěstování miniaturních stromů ve skutečnosti pochází ze starověké Číny? Už v roce 700 př.n.l. Číňané používali speciální techniky pro pěstování zakrslých květin a stromů v květináčích nebo jiných nádobách. Tato technika se stala známou jako „pun-sai“ (nebo „penzai“) a původně ji pěstovala pouze elita ve společnosti. Až v období Kamakura byly do Japonska přivlečeny miniaturní rostoucí stromy právě uvnitř květináče. V dnešní době bonsaje už dávno nejsou otázkou pouze Japonska a Číny, naopak se jejich obliba rozšířila do celého světa a my si jejich krásu můžeme užívat téměř všude po světě. Milovníci bonsají se o ně starají doslova jako o umělecká díla.

Číst celé
Význam a symbolika levandule

Význam a symbolika levandule

Zajímavosti o levanduli

Voňavá a půvabná levandule se stříbřitě zelenými listy a klasy nám provoní dlouhé pole a lány každé letní období. Sledovat dlouhé lineální pole plné voňavé levandule je skutečně balzámem na duši. Nejčastěji levanduli najdeme v jemné fialové barvě, která je uklidňující už jen na pohled. Ve skutečnosti se ale jedná o vytrvalý keř, který patří do čeledi máty a najdeme ho jak v jemné fialové barvě, tak i v bílé, růžové nebo purpurové. Přestože se dnes levandule pěstuje po celém světě, svým původem pochází z oblasti kolem Středozemního moře a zemí na východ od Indie.

Číst celé
Proč květiny voní?

Proč květiny voní?

Zajímavosti o vůních květin

Představte si, že se procházíte tropickým pralesem a vzduchem se line sladká vůně. O kousek dál po cestě se vám zatají dech při hnilobném zápachu masa. Po větším zkoumání ale zjistíte, že oba dva pachy pocházejí z květin. Najednou se zamyslíte a položíte si otázku, proč květiny vůbec voní? Je to vlastně součást životní strategie, která pomáhá kvetoucím rostlinám rozmnožovat se a šířit svůj druh. Určité vůně pomáhají těmto květinám vyřešit velký problém.

Číst celé