RÁDI VÁM PORADÍME na tel.:
košík: 0 ks
celková cena: 0 Kč
0
Dokončit objednávku

Květina pro ženu

Jakou květinu darovat ženě

Rozhodnutí darovat ženě květinu, je jistě dobré rozhodnutí. Ale těch květin – existuje jich taková spousta a ta široká paleta barev, o snad nekonečných forem aranžmá ani nemluvě. A v neposlední řadě jsou tady ženy a každá z nich je úplně jiná… některé mají rády jednoduchost, některé zbožňují barevnost nebo různorodost.

Věříme tak, že výběr nemusí být zrovna snadný.

Každý muž má v životě žen hned několik – v první řadě jeho máma, pak přítelkyně/ partnerka nebo již manželka, u některých sestra, dcera, velmi dobrá kamarádka či kolegyně, někdy i ty neoficiální…Tak jak na to, aby všechny ty ženy v mužově životě, byly spokojené, když už se ke květinovému dárku muž odhodlá? Vyznat se v ženách je oříšek, a co teprve v květinách?

 

Ženy milují květiny

…to je asi první nápověda a současně asi nejdůležitější ze všech.
Bez ohledu na to, jaký vztah k ženě máte, věřte, že květinami, které přirozeně ráda dostává, ji určitě potěšíte. Dalším vodítkem vám může být informace o tom, co která květina vyjadřuje, co symbolizují barvy květin a jaké květiny tedy darovat k té či oné příležitosti. To, jakou květinu ženě darujete, totiž vypovídá o vašich citech a postojích, zejména vůči ní a vašemu vztahu.

Popravdě řečeno, většina žen očekává, ať už vědomě či podvědomě, že bude svým partnerem překvapena květinovým pugétem, zejména u nějaké té významné příležitosti. Jinak by to bylo snad jedině tehdy, pokud by byla silně alergická na pyl.

Existují muži, kteří kupují ženě květinu k zavedeným událostem roku, jako jsou jmeniny, narozeniny, dokonce i k Valentýnu, MDŽ či ke dni matek. Někteří dokonce evidují výročí jejich vztahu nebo svatby. Buď jsou takto „naučení“ z rodiny, kde toto bylo naprostou samozřejmostí nebo k tomu dospěli a chtějí nejen svou milovanou partnerku, ale i například matku či sestru potěšit a jaksi uctít jejich roli v mužově životě tím nejjednodušším gestem, avšak velice silným.

Ještě o úroveň dál jsou muži, kteří darují květinu jen tak, když to tak cítí a mají chuť své milované udělat radost.

Tím druhým extrémem jsou i tací, kteří nekupují květiny ženám vůbec. K tomu muže samozřejmě nemůže nikdo nutit, možná k tomu mají i svůj důvod.  Každopádně, argument typu, že jsou květiny drahé a stejně dlouho nevydrží, nejsou v tomto případě na místě. Nejde totiž až tak zaujmout obří kytkou, ale o to gesto…v konečném důsledku nemusíte kytku ani kupovat v květinářství, stačí se zastavit, jak pojedete kolem louky nebo je natrhat u známého na zahrádce. Věřte, že pak žena ocení nejen to, že jste ji obdaroval květinou, ale především vaši snahu pro ni květinu vlastnoručně natrhat.

Co hraje roli při výběru vhodné kytice pro každou z žen

  • vztah s tou dotyčnou ženou
  • její osobnost a styl

Je spíše tradičního založení nebo je spontánní a dobrodružná a miluje překvapení všeho druhu? Je to romantička, která zbožňuje klasické růže nebo je přírodní a miluje vše zelené, přírodu? Zde by se například mohla klidně hodit i rostlinka namísto kytky. Je exotická? Pak orchideje a jiné aranžmá tropického vzhledu bude to pravé.

Jednoduše observujte…

Květy můžete vybírat i podle období. Zejména na jaro začíná příroda nabízet opravdu velký výběr. Pokud byste rádi obměnili pravidelné dárkové dodávky růží, které ve světě květin samozřejmě stále vládnou, tak u příležitosti konané na jaro můžete vybírat z typicky jarních květů tulipánů, které se těší také velké oblíbenosti, narcisů, frézií, hyacintů, fialek a podobně.

Nejběžnější květiny a příležitosti jim předurčené

Narozeniny

K události narozenin se vyplatí investovat do vonící krásy o něco více, obzvlášť pokud se jedná o nějaké významné životní jubileum. Je možné vybrat kytice z jednoho druhu květin, ale i kombinované aranžmá, s více druhy květin, působí fantasticky. U žen z vašeho nejbližšího okruhu, jako je máma nebo přítelkyně/ partnerka už budete možná schopni odhadnout jejich preference. A právě u nich si i můžete dovolit pugét s počtem květin podle věku. Ty jsou většinou působivé v jednom druhu květiny, počet zde lépe vynikne.

Svátek

Ke jmeninám není potřeba kupovat velké kytice, stačí nějaká menší, nejlépe ručně natrhaná. Takový dárek potěší ženu dvojnásob. Co taková slunečnice nebo kopretina? Nemáte-li však možnost na podzim nebo v zimě natrhat nějakou kytičku v přírodě, zvolte jednoduché aranžmá… prostě jen tak pro radost.

První rande 

Chcete-li darovat ženě na prvním rande nějakou maličkost, kupte ji jednu – jakkoliv barevnou růži, bez zbytečných aranžmá a dekorací. V jednoduchosti je totiž krása. Věřte, že tímto nenuceným gestem ženu příjemně překvapíte. V začátcích vztahu to s počtem nepřehánějte, může to u ženy vyvolat dojem spíše negativní, ne-li zastrašující. Na příležitost pro honosnější květinový dárek jistě ještě dojde.

Den zamilovaných

Když už jsme u těch růží, tak růže volají po pozornosti ve velkém v den zamilovaných (sv. Valentýn) a při příležitosti žádosti o ruku. V obou těchto případech se doporučuje koupit menší si středně velký pugét červených nebo růžových růží. K Valentýnu se také hodí tulipány, orchideje či lilie.

Projev úcty

Nastalo nedorozumění a cítíte se provinile? Poohlédněte se po květině, kterou běžně nekupujete, něco více sofistikovanějšího, než jsou růže, tulipány, gerbery či karafiáty. Zkuste například žíhanou lilii nebo orchidej, pro jemnější ženu zkuste pivoňku. Květiny mohou v případě, že se chcete za něco ženě omluvit a udobřit se s ní, okolnosti zmírnit.

Jen tak...

A jako vrchol gentlemanství…kupte své nejdražší ženě květinu jen tak, pro radost. Jakým způsobem květinu ženě doručíte, už necháme na vás. Své kouzlo má doručení kytice kurýrem, třeba do práce, ale samozřejmě osobní předání se s překvapením nevylučuje. Obě možnosti splní účel – vaše partnerka bude dojatá!

Květiny jsou vhodný dárek pro ženu snad vždy. Pokud dotyčnou téměř neznáte, máte větší šanci, že uspějete s čerstvou květinou, než s nějakou praktickou drobností. 

A to stejné funguje v případě, kdy žena chce obdarovat ženu, kterou má ráda.

Květiny v pracovních vztazích

Ve většině článku jsme se zabývali květy spíše pro ženy ze soukromí. Vztahy určují, jaké květiny vybrat a pro potenciální obdarovávané v pracovním prostředí to platí právě tak. Tedy typ kytice pro kolegyni nebo nadřízenou bude určovat, jaký s nimi máte vztah. 

Pokud je váš vztah s nadřízenou čistě profesionální, rozhodně volte elegantní, klidně i exotické, ale pokud možno neutrální květiny. Kytice by měla obsahovat například orchideje nebo lilie, nejlépe barevně do fialova anebo oranžova. Bílé barvě se v těchto případech raději vyhýbejte, poněvadž bílé květiny jsou poněkud osobnější a mají emocionální podtext. Hodí se tedy spíše do kytice pro někoho blízkého. Taková elegantní kytice jistě neurazí, a ty, co si na tom potrpí, tak nebude působit ani lacině.

V případě, že si s nadřízenou tykáte a váš vztah je více přátelský, můžete do kytice promítnout více osobnější rovinu a tak použít více barevnosti, květy a barvy i namíchat. Tady se je třeba vyhnout barvám s romantickým nádechem (červená, růžová…) a držet se barev květinám přirozeným.

V obou uvedených případech si je třeba dát pozor a neupozorňovat na věk, a to v jakékoliv formě. To znamená, že počet květů v kytici by měl být naprosto neutrální a není třeba jít do obřích rozměrů.

A jaké květiny vybrat pro kolegyni k narozeninám? U mladších žen by měla být kytice z jasnějších barev květin. Platí zde stejné  pravidlo jako je tomu v případě oblečení, kytice z tmavých květin by mladé ženě přidávala zbytečně na věku. Ale i pro kolegyni staršího ročníku můžete zvolit jemnější barvy květů. Barva růžová v těchto případech není vhodná vzhledem k tomu, že vyjadřuje jistou formu lásky, ta je vhodnější u žen z rodiny.

Aby to bylo kompletní, ještě se zmíníme o počtu květin…lichý nebo sudý? U starších žen, které až tak neznáte, zvolte raději lichý, je to jistější. Starší generace pravidla kolem počtu květin dobře znají a většinou je dodržují.

 

Na to, jakou květinu by si žena přála, by se i muž rád jednoduše zeptal, ale pak by to přeci nebylo překvapení. Pokud se tedy v květinách nevyznáte a nechcete se orientovat ani v našich tipech, dejte na rady floristek, kterým můžete sdělit vaši rámcovou představu a třeba jim říct něco málo o vaší drahé polovičce.

Nebo úplně nejlépe, dejte na váš pocit a vybírejte kytici srdcem. Tím můžete nabýt vnitřní jistoty, že dotyčnou potěšíte, současně totiž sdělujete vzkaz, kterému rozumíte jen vy dva. Nakonec, květina je dárek, kterým nemůžete ve většině případů nic pokazit.

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v Praze

ZORA

ZORA

SELA

SELA

LUCI

LUCI

BEATA

BEATA
láska

CAROL

CAROL

KAMI

KAMI

LARY

LARY

SELI

SELI

KLAUDI

KLAUDI

FONDA

FONDA

KUKI

KUKI

DEBIE

DEBIE

ZUZI

ZUZI

JULI

JULI

DIDI

DIDI

DURI

DURI

HOLA

HOLA
Neprodejné

ZIZU

ZIZU

COLY

COLY

SUNNY

SUNNY

PAULA

PAULA

LONDA

LONDA

TAMI

TAMI

NORY

NORY

TAMARA

TAMARA

KAJA

KAJA

DAFE

DAFE

GABRIELA

GABRIELA

BEDY

BEDY

KAROL

KAROL

LUCIA

LUCIA

KVĚTINOVÝ KOŠ KARMELITA

KVĚTINOVÝ KOŠ KARMELITA

PINKI

PINKI

GUDI

GUDI

KVĚTINOVÝ KOŠ ROBIN

KVĚTINOVÝ KOŠ ROBIN

KVĚTINOVÝ KOŠ LETNÍ

KVĚTINOVÝ KOŠ LETNÍ

KVĚTINOVÝ KOŠ PINK

KVĚTINOVÝ KOŠ PINK

KVĚTINOVÝ KOŠ ADRIANA

KVĚTINOVÝ KOŠ ADRIANA
Neprodejné

KAROLINA

KAROLINA

DARINA

DARINA

HUSTON

HUSTON

ORANGA

ORANGA

KOKI

KOKI

ADINA

ADINA

AMANDA

AMANDA

BARBA SET + TATIANA 172g

BARBA SET + TATIANA 172g
Nové

BRIGITA

BRIGITA

LORA

LORA

Mohlo by vás také zajímat

Popisek stránky a produktu

Magická symbolika spojená s bonsajemi

Magická symbolika spojená s bonsajemi

Význam a symbolika bonsají

Bonsaje jsou silně spojené s Japonskem, věděli jste ale, že umění pěstování miniaturních stromů ve skutečnosti pochází ze starověké Číny? Už v roce 700 př.n.l. Číňané používali speciální techniky pro pěstování zakrslých květin a stromů v květináčích nebo jiných nádobách. Tato technika se stala známou jako „pun-sai“ (nebo „penzai“) a původně ji pěstovala pouze elita ve společnosti. Až v období Kamakura byly do Japonska přivlečeny miniaturní rostoucí stromy právě uvnitř květináče. V dnešní době bonsaje už dávno nejsou otázkou pouze Japonska a Číny, naopak se jejich obliba rozšířila do celého světa a my si jejich krásu můžeme užívat téměř všude po světě. Milovníci bonsají se o ně starají doslova jako o umělecká díla.

Číst celé
Význam a symbolika levandule

Význam a symbolika levandule

Zajímavosti o levanduli

Voňavá a půvabná levandule se stříbřitě zelenými listy a klasy nám provoní dlouhé pole a lány každé letní období. Sledovat dlouhé lineální pole plné voňavé levandule je skutečně balzámem na duši. Nejčastěji levanduli najdeme v jemné fialové barvě, která je uklidňující už jen na pohled. Ve skutečnosti se ale jedná o vytrvalý keř, který patří do čeledi máty a najdeme ho jak v jemné fialové barvě, tak i v bílé, růžové nebo purpurové. Přestože se dnes levandule pěstuje po celém světě, svým původem pochází z oblasti kolem Středozemního moře a zemí na východ od Indie.

Číst celé
Proč květiny voní?

Proč květiny voní?

Zajímavosti o vůních květin

Představte si, že se procházíte tropickým pralesem a vzduchem se line sladká vůně. O kousek dál po cestě se vám zatají dech při hnilobném zápachu masa. Po větším zkoumání ale zjistíte, že oba dva pachy pocházejí z květin. Najednou se zamyslíte a položíte si otázku, proč květiny vůbec voní? Je to vlastně součást životní strategie, která pomáhá kvetoucím rostlinám rozmnožovat se a šířit svůj druh. Určité vůně pomáhají těmto květinám vyřešit velký problém.

Číst celé