RÁDI VÁM PORADÍME na tel.:
košík: 0 ks
celková cena: 0 Kč
0
Dokončit objednávku

Kytice pro maminku

Kytice pro maminku

Maminky, tedy ženy s velkým Ž, které si zaslouží rozmazlovat vždy, kdy se naskytne příležitost. Ať už má vaše maminka svátek, narozeniny, slaví se Den matek, nebo jí zkrátka chce udělat radost jen tak, můžete se přesně pro tyto situace inspirovat právě dnešním článkem. Představíme si hned několik květin, které jsou skvělou volbou jak udělat radost vaší mamince. Právě květiny jsou skvělou příležitostí, pokud chcete rozjasnit den a udělat jí drobné překvapení.

 

Tulipány

Tulipány patří mezi nádherné jarní květiny, které vítají příchod jara. Naštěstí patří mezi květy, které jsou dostupné po celý rok! Tulipány sebou nesou také mnoho významů, které se liší především v závislosti na jejich barvě. Fialová barva například představuje královskou hodnost, zatímco oblíbená červená je symbolem romantické lásky. Růžová často prezentuje náklonnost, ale také úctu, proto je vhodnou barvou tulipánů pro vaši maminku. Bílé tulipány se často dávají jako omluva a žluté jsou naopak nositeli radosti a veselí. A to není veškerá rozmanitost u tulipánů, existuje jich totiž hned několik druhů, od francouzských, liliových, třásnitých a mnoho dalších zajímavých a netradičních druhů. Bez ohledu jakou barvu nebo druh vaší mamince vyberete, můžete je například zkusit také různě nakombinovat, tulipány budou vždy skvělou volbou jak vaši maminku potěšit!

Orchidej

Ideální květina, kterou můžete věnovat jakékoliv moderní mamince, ženě která miluje módu a nové neotřelé, exotické styly oživené navíc výraznou barvou, přesně tuhle kombinaci totiž naleznete v každém orchidejovém květu. I u orchidejí můžete vybírat hned z několika různých druhů a barev a díky tomu jsou považovány za jedny z nejvíce vyvinutých rostlin. K tomu všemu orchidej patří mezi oblíbené pokojové rostliny s velmi snadnou péčí, kterou zvládne každý začátečník. Pokud stale váháte nad barvou, kterou zvolit. Skvělou volbou bude v tomto případě růžová, která představuje eleganci a ženskost, nebo nevinná bílá, která se hodí do každého interiéru.

Karafiáty

Karafiáty jsou květinou, která začala veškerou slávu okolo MDŽ. V roce 1907 Anna Jarvis, která je považována za zakladatelku Dne matek poslala 500 květin karafiátů, které byly právě oblíbenou rostlinou její zesnulé matky do sboru v Západní Virginii, kde byla dříve členkou. Stejně jako u tulipánů, tak i u karafiátů by se dalo říct, že existuje přesně tolik významů, kolik existuje barev. Právě růžový karafiát je symbolem lásky mezi matkou a dítětem, proto se řadí na barvu číslo jedna. Ovšem další dobrou volbou je například bílá barva, která je symbolem čisté a jedinečné lásky a štěstí. Jako bonus, karafiáty jsou jedny z nejdéle trvajících řezaných květin, které je možné sehnat po celý rok! Díky tomu kytice karafiátů vydrží co nejdéle.

Pivoňky

Pivoňky najdeme v nádherných odstínech pastelových barev, od bílé, růžové, červené až po fialkovou, a díky svému nádhernému tvaru dokážou vytvořit krásnou dekoraci. Pivoňky představují také širokou škálu významů, od štěstí až po šťastná manželství. Pokud například váš tatínek hledá tu ideální květinu, kterou by věnoval vaší mamince, pivoňky jsou číslo jedna! Výhoda pivoněk je bezpodmínečně v jejich velikosti, stačí vám pouze pár květin se kterými jste ale schopni vytvořit opravdu obrovskou kytici! A co víc, jejich vůně je naprosto nepopsatelná!

Růže

V neposlední řadě rozhodně nemůžeme zapomenout na královnu všech květin, kterou je právě růže. Růže jsou naprostá klasika a rozhodně patří mezi květiny vhodné jako dárek pro maminku. U růží se snažte vynechat červenou barvu, která je ve většině případů spojována s romantikou a vášnivou láskou. Naopak růžová barva bude opět skvělou volbou, která narozdíl od červené romantiky představuje úctu, lásku a hlavně vděčnost. V kombinaci například s bílou, která symbolizuje čistotu nebo krémovou s významem ohleduplnosti může toto trio vytvořit opravdu zajímavé a krásné aranžmá! Tak s chutí do toho!

 

Ať už se rozhodnete pro kombinaci květů, nebo raději zůstanete u jednotné klasiky, s těmito květy rozhodně nešlápnete vedle a vaše maminka bude plná vděčnosti a radosti.

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v Praze

LILI

LILI

ALANIS

ALANIS

ALENKA

ALENKA

ALEXANDRA

ALEXANDRA

AFNE

AFNE

ANDY

ANDY

COKY

COKY

SELA

SELA

BEBI

BEBI

BELLA

BELLA

RONY

RONY

SUMI

SUMI

KALIN SET

KALIN SET

APOLENA SET 1

APOLENA SET 1

LUCI

LUCI

BEATA

BEATA
láska

KATARINA

KATARINA

CAROL

CAROL

KAMI

KAMI

LARY

LARY

SELI

SELI

KLAUDI

KLAUDI

FONDA

FONDA

TOLI

TOLI

WHITE

WHITE

ZUZI

ZUZI

JULI

JULI

KYTICE SLUNEČNIC

KYTICE SLUNEČNIC

DIDI

DIDI

DURI

DURI

HOLA

HOLA
Neprodejné

SULI

SULI

ZIZU

ZIZU

COLY

COLY

PAULA

PAULA

KYTICE RŮŽOVÝCH RŮŽÍ

KYTICE RŮŽOVÝCH RŮŽÍ
Zde zvolte vámi požadovaný počet květů. ? 0 Kč

KYTICE ŽÍHANÝCH RŮŽÍ

KYTICE ŽÍHANÝCH RŮŽÍ
Zde zvolte vámi požadovaný počet květů. ? 0 Kč

EVELYN

EVELYN
Zde zvolte vámi požadovaný počet květů. ? 0 Kč

RŮŽE MIX

RŮŽE MIX
Zde zvolte vámi požadovaný počet květů. ? 0 Kč

LONDA

LONDA

KYTICE FRÉZIÍ

KYTICE FRÉZIÍ
Neprodejné

MIX RŮŽÍ 3 BARVY

MIX RŮŽÍ 3 BARVY
Zde zvolte vámi požadovaný počet květů. ? 0 Kč

TAMI

TAMI

SESTUPNÁ KYTICE RŮŽÍ

SESTUPNÁ KYTICE RŮŽÍ
láska

NORY

NORY

VIVI SET 3

VIVI SET 3

TAMARA

TAMARA

KAJA

KAJA

Mohlo by vás také zajímat

Popisek stránky a produktu

Magická symbolika spojená s bonsajemi

Magická symbolika spojená s bonsajemi

Význam a symbolika bonsají

Bonsaje jsou silně spojené s Japonskem, věděli jste ale, že umění pěstování miniaturních stromů ve skutečnosti pochází ze starověké Číny? Už v roce 700 př.n.l. Číňané používali speciální techniky pro pěstování zakrslých květin a stromů v květináčích nebo jiných nádobách. Tato technika se stala známou jako „pun-sai“ (nebo „penzai“) a původně ji pěstovala pouze elita ve společnosti. Až v období Kamakura byly do Japonska přivlečeny miniaturní rostoucí stromy právě uvnitř květináče. V dnešní době bonsaje už dávno nejsou otázkou pouze Japonska a Číny, naopak se jejich obliba rozšířila do celého světa a my si jejich krásu můžeme užívat téměř všude po světě. Milovníci bonsají se o ně starají doslova jako o umělecká díla.

Číst celé
Význam a symbolika levandule

Význam a symbolika levandule

Zajímavosti o levanduli

Voňavá a půvabná levandule se stříbřitě zelenými listy a klasy nám provoní dlouhé pole a lány každé letní období. Sledovat dlouhé lineální pole plné voňavé levandule je skutečně balzámem na duši. Nejčastěji levanduli najdeme v jemné fialové barvě, která je uklidňující už jen na pohled. Ve skutečnosti se ale jedná o vytrvalý keř, který patří do čeledi máty a najdeme ho jak v jemné fialové barvě, tak i v bílé, růžové nebo purpurové. Přestože se dnes levandule pěstuje po celém světě, svým původem pochází z oblasti kolem Středozemního moře a zemí na východ od Indie.

Číst celé
Proč květiny voní?

Proč květiny voní?

Zajímavosti o vůních květin

Představte si, že se procházíte tropickým pralesem a vzduchem se line sladká vůně. O kousek dál po cestě se vám zatají dech při hnilobném zápachu masa. Po větším zkoumání ale zjistíte, že oba dva pachy pocházejí z květin. Najednou se zamyslíte a položíte si otázku, proč květiny vůbec voní? Je to vlastně součást životní strategie, která pomáhá kvetoucím rostlinám rozmnožovat se a šířit svůj druh. Určité vůně pomáhají těmto květinám vyřešit velký problém.

Číst celé