RÁDI VÁM PORADÍME na tel.:
košík: 0 ks
celková cena: 0 Kč
0
Dokončit objednávku

Svatební inspirace podle Harryho a Meghan

Nechejte se inspirovat svatebními květy Meghan a prince Harryho

Královská svatba prince Harryho s Meghan byla právoplatně považována za svatbu roku 2018, z které si mnoho nevěst již zcela jistě načerpalo spoustu inspirace a mnoho dalších určitě ještě čerpat bude. Královské svatby jsou určitými udavači trendů na mnoho sezón dopředu a proto si rozhodně mnoho nevěst po celém světě vezme podněty ze svatebního stylu Meghan Markle. V dnešním článku prozkoumáme, co se promítlo na královských svatebních květinách tak ikonického a ukážeme vám, jak se můžete inspirovat královskými květinami na vaší svatbě i vy.

 

 

Nebojte se bílé v kombinaci.. s bílou!

Někoho tato kombinace možná překvapí, jiné nikoli. Barevné schéma sněhově bílé barvy je tradiční pro všechny královské nevěsty a mají k tomu dobrý důvod. Bílé svatební květiny ztělesňují čistotu, nevinnost a romantiku. Různě barevné květinové svatební trendy se střídají spolu s novými sezónami, ovšem bílá barva nevyjde z módy snad nikdy. Jedná se o nadčasové řešení a při použití pouze jedné barvy vytvoříte tak ničím nerušené aranžmá, které naopak ideálně nechá vyniknout jedinečnou krásu jednotlivých druhů květin. Pokud chcete napodobit svatební květiny Meghan, požádejte vaši svatební floristku o celobílé květinové schéma jemně přerušované svěží zelení. Neboje se rozmazlit vaši svatební květinu o netradiční druhy květin. Od pivoněk, hortenzií, orchidejí a dalších mnoha krásných odrůd v bílé barvě, které rozjasní vaši svatební kytici.

 

Udržte to elegantní, ale přitom trendy

 

Existuje nespočet stylů svatebních kytic, ze kterých si můžete libovolně vybírat. V poslední době jsou ale stále žádanější obrovské svatební kytice, které jsou díky své šířce a objemu opravdu nepřehlédnutelné. Jděte proti proudu stejně jako Meghan a místo toho si raději vyberte menší, ale nádherně skládanou kytici. Tento styl kytice je narozdíl od velkých a rozměrných kytic vhodný pro téměř jakýkoliv typ svatby. Nejen že se vám bude s kyticí snadno manipulovat, nebude vám překážet a nebudete potřebovat asistentku na držení kytice. Kytice bude navíc dostatečně drobná na to, aby se dala přenést v jedné ruce - což je ideální řešení pokud nechcete řešit další starosti navíc.

 

Květinová výzdoba je nepostradatelná

 

Jenom se podívejte, jak nepřehlédnutelně a působivě byla vyzdobena kaple sv. Jiřího s nádherným květinovým obloukem, který dokonale rámoval vchod do samotné kaple. Květinové oblouky jsou velmi oblíbenou a nepřehlédnutelnou svatební dekorací. Zvláště po svatbě Meghan a prince Harryho se staly ještě oblíbenějším a větším trendem než doposud. Pokud máte svatbu v kostele s možností si jej nechat vyzdobit podle sebe, květinový oblouk u vchodu do kostela bude působivou a nepřehlédnutelnou dekorací.

Zároveň v případě, že se budete brát v kostele, nebo jiné historické či památkové budově, je důležité dbát a respektovat význam samotné budovy a přizpůsobit se co nejlépe jejímu stylu. Pomocí jemných a stylově odpovídajících dekorací doplnit její design. Každé kvalitní květinářství a zkušený florista by vám měl se správným výběrem umět pomoci a poradit. Pokud plánujete venkovní obřad, můžete zvážit volně stojící oblouk, který bude vyzdoben stejnými květy jako se nachází ve vaší svatební kytici.

 

Vyjádřete vaši lásku pomocí floriografie

 

Pokud chcete svatební kytice s opravdovým významem, měli byste oprášit jazyk květin. Královské nevěsty jsou zběhlé v používání řeči květin právě proto, aby dokázaly vnést do svatebních kytic požadovanou symboliku. Když si Kate Middleton v roce 2011 brala za manžela prince Williama, rozhodla se do své kytice zahrnout hvozdík vousatý, který nese význam galantnosti a tedy odevzdání se svému galantnímu princi. Meghan si vybrala pro svoji svatební kytici celou řadu dalších krásných květů se symbolickým významem. Od konvalinky, která představuje návrat ke štěstí až po myrtu, která je symbolem štěstí a šťastného manželství. Její výběr tak nemohl být pro vyjádření své lásky k princi Harrym vhodnějším. Chcete-li mít pocit, že jste se aspoň na chvíli stali královskou nevěstou, zkuste vnést do svých svatebních květin symboliku, která vystihuje perfektně zprávu, kterou chcete vašemu milovanému u oltáře sdělit, nebo tu, která ideálně vystihuje váš milostný příběh.

 

Vsaďte na pivoňky

 

Ačkoliv pivoňky nebyly součástí svatební kytice Meghan, zbytek květinových svatebních aranžmá byla naopak plné pivoněk! Pivoňky patří mezi nejoblíbenější květiny Meghan. Pokud milujete pivoňky, stejně jako Meghan využijte jejich krásy na výzdobu svatební uličky, nebo dalších svatebních květinových dekorací. V opojení pivoněk se budete cítit obzvlášť královsky. Navíc jsou v sehnání i ve sněhově bílé kombinaci, která se na vaší svatbě bude rozhodně vyjímat!

 

Tak co, necháte se inspirovat královskou svatbou a využijete tipy přímo z královské rodiny? Nebo se raději inspirujete trendy pro rok 2021?

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v Praze

KRABICE ČERVENÝCH RŮŽÍ

KRABICE ČERVENÝCH RŮŽÍ
Zde zvolte vámi požadovaný počet květů. ? 0 Kč
Neprodejné

SRDCE PLNÉ RŮŽÍ

SRDCE PLNÉ RŮŽÍ
láska

KRABICE BÍLÝCH RŮŽÍ

KRABICE BÍLÝCH RŮŽÍ
Zde zvolte vámi požadovaný počet květů. ? 0 Kč
Neprodejné

KRABICE RŮŽOVÝCH RŮŽÍ

KRABICE RŮŽOVÝCH RŮŽÍ
Zde zvolte vámi požadovaný počet květů. ? 0 Kč
Neprodejné

KRABICE RŮŽÍ + bonboniera MILKA SRDCE + SEKT Bohemia demi sec 0,75l

KRABICE RŮŽÍ + bonboniera MILKA SRDCE + SEKT Bohemia demi sec 0,75l
Neprodejné

OKVĚTNÍ LÍSTKY - PLÁTKY RŮŽÍ

OKVĚTNÍ LÍSTKY - PLÁTKY RŮŽÍ
láska

RUDÉ RŮŽE V KRABICI

RUDÉ RŮŽE V KRABICI
Nové

BÍLÉ RŮŽE V KRABICI

BÍLÉ RŮŽE V KRABICI
Nové

KVĚTINA V KRABICI

KVĚTINA V KRABICI
NÁŠ TIP

KYTICE BEATA V KRABICI

KYTICE BEATA V KRABICI

KYTICE AMORE V KRABICI

KYTICE AMORE V KRABICI
láska

RŮŽE A FREZIE V KRABICI

RŮŽE A FREZIE V KRABICI

RŮŽE A GERBERY V KRABICI

RŮŽE A GERBERY V KRABICI

ROMANTICKÉ SRDCE RŮŽÍ

ROMANTICKÉ SRDCE RŮŽÍ
Neprodejné

MODRÉ A BÍLÉ RŮŽE V KRABICI

MODRÉ A BÍLÉ RŮŽE V KRABICI
Neprodejné

KYTICE SOFIE V KRABICI

KYTICE SOFIE V KRABICI

Mohlo by vás také zajímat

Popisek stránky a produktu

Magická symbolika spojená s bonsajemi

Magická symbolika spojená s bonsajemi

Význam a symbolika bonsají

Bonsaje jsou silně spojené s Japonskem, věděli jste ale, že umění pěstování miniaturních stromů ve skutečnosti pochází ze starověké Číny? Už v roce 700 př.n.l. Číňané používali speciální techniky pro pěstování zakrslých květin a stromů v květináčích nebo jiných nádobách. Tato technika se stala známou jako „pun-sai“ (nebo „penzai“) a původně ji pěstovala pouze elita ve společnosti. Až v období Kamakura byly do Japonska přivlečeny miniaturní rostoucí stromy právě uvnitř květináče. V dnešní době bonsaje už dávno nejsou otázkou pouze Japonska a Číny, naopak se jejich obliba rozšířila do celého světa a my si jejich krásu můžeme užívat téměř všude po světě. Milovníci bonsají se o ně starají doslova jako o umělecká díla.

Číst celé
Význam a symbolika levandule

Význam a symbolika levandule

Zajímavosti o levanduli

Voňavá a půvabná levandule se stříbřitě zelenými listy a klasy nám provoní dlouhé pole a lány každé letní období. Sledovat dlouhé lineální pole plné voňavé levandule je skutečně balzámem na duši. Nejčastěji levanduli najdeme v jemné fialové barvě, která je uklidňující už jen na pohled. Ve skutečnosti se ale jedná o vytrvalý keř, který patří do čeledi máty a najdeme ho jak v jemné fialové barvě, tak i v bílé, růžové nebo purpurové. Přestože se dnes levandule pěstuje po celém světě, svým původem pochází z oblasti kolem Středozemního moře a zemí na východ od Indie.

Číst celé
Proč květiny voní?

Proč květiny voní?

Zajímavosti o vůních květin

Představte si, že se procházíte tropickým pralesem a vzduchem se line sladká vůně. O kousek dál po cestě se vám zatají dech při hnilobném zápachu masa. Po větším zkoumání ale zjistíte, že oba dva pachy pocházejí z květin. Najednou se zamyslíte a položíte si otázku, proč květiny vůbec voní? Je to vlastně součást životní strategie, která pomáhá kvetoucím rostlinám rozmnožovat se a šířit svůj druh. Určité vůně pomáhají těmto květinám vyřešit velký problém.

Číst celé