RÁDI VÁM PORADÍME na tel.:
košík: 0 ks
celková cena: 0 Kč
0
Dokončit objednávku

Květiny v létě

Nejkrásnější letní kytice

A máme tady léto, období na které jsme určitě všichni těšili, kdy po dlouhé země, nevyzpytatelném jarním počasí přijde konečně to pravé léto plné slunce, dlouhých teplých večerů, barevných zahrad ale také širokého výběru květin všech druhů. Pokud hledáte krásné letní květiny plné barev a vůní, máte rozhodně z čeho vybírat. Ať už se rozhodnete vaši zahradu oživit novými druhy květin, nebo si jen chcete pořídit krásnou řezanou květinu do vázy, dneska si představíme pár druhů květin, které patří mezi nejoblíbenější letní druhy. Pokud máte chuť pustit se do zahradničení, vždy je dobré si předem zjistit jaké podmínky daná rostlina vyžaduje a zda jste schopni jí takové podmínky poskytnout. Teď už ale není na co čekat a vrhneme se rovnou na druhy květin, které dokážou rozzářit nejen váš jídelní stůl a přinést trochu letní atmosféry i k vám domů.

 

Ostálky

Ostálky jsou letní květy, které seženete hned v široké škále barev včetně červené, žluté, fialové, oranžové, růžové a mnoha dalších.  Ostálky patří mezi letničky, tudíž si je bohužel užijete pouze jednu sezónu a poté odkvetou, ovšem každá strana má dvě mince a znamená to, když rostou pouze jednu sezónu mohou dát veškerou energii právě do ní, proto květy ostálky jsou opravdu zářivé a působivé. Zároveň nejsou tak náročné na místo a péči, proto je můžete pěstovat na různých místech u vás na zahradě nebo také v květináči, kde doslova rozkvetou váš parapet.

Růže

Růže vám asi nemusíme blíže představovat, jelikož se jedná u většiny lidí o královnu všech květin. Růže patří nejen mezi oblíbené řezané květiny k romantickým příležitostem, ale jsou také oblíbené jako zahradní rostliny. Není divu pro jejich oblíbenost, existují totiž v mnoha různých variantách od trpasličích až po hybridy, proto je jejich nabídka opravdu bohatá. U řezaných růží neexistuje žádné ideální období, jelikož jsou v kurzu celoročně, co se týče ale zahradních růží, ty patří mezi perfektní letní rostliny, jelikož vaší zahradu obohatí nádhernými barvami a hlavně omamnou vůní. Růže naleznete nejen v různých tvarech a provedení, ale také v bohaté škále barev ze které si můžete vybírat. Růže poskytují téměř v celou barevnou paletu od bílé, žluté, meruňkové, oranžové až po červenou, tak rudou, že připomíná červenou barvu.

Jiřiny

Jiřiny patří mezi opravdu velké a honosné, proto se skvělé hodí jako dekorace do váze pro letní aranžmá. Jejich další bezesporná výhoda je snadná a nenáročná péče, proto se nemusíte strachovat že by vám jiřiny nevykvetly. Navíc je stejně jako většinu letních květů najdete v široké škále barev a tvarů, čímž vaše zahrada tak získá úplně nový nádech. Mezi nejoblíbenější druhy patří jednoduché jiřiny, anemonky, náhrdelníkovité jiřiny nebo pomponky. Kdy každý jednotlivý druh vypadá jako absolutně odlišná rostlina, což přidává jiřinám na jejich zajímavosti.

Slunečnice

Jejich jméno mluví za vše. Slunečnice jsou zkrátka květiny slunce a to nejen jejich vzhledem, ale také jejich vlastnostmi. Pokud bychom měli jmenovat jednu květinu léta, byly by to rozhodně zářivé a veselé slunečnice pyšnící se svými obřími květy a jasnou žlutou barvou. Slunečnice také nepatří mezi rostliny s vysokou náročností na půdu, jediné co opravdu potřebují je dostatek slunečního záření, proto se ujistěte že vaše slunečnice roste na slunečném místě. Slunečnice vypadají nádherně v letních kyticích s přírodním vzhledem.

Pivoňky

Pivoňky patří mezi opravdu oblíbené letní květy, jedinou nevýhodou je ale jejich opravdu krátká doba květenství, která je doslova v řádu pár týdnů. Pivoňky patří mezi trvalky, což je pro zahradníky skvělá zpráva a můžete se na netěšit hned několik sezón za sebou. Vše, co musíte udělat je pouze zajistit místo s dobře odvodněnou půdou a dostatek slunečního světla. Pokud pivoňky dostanou tuto základní péči, můžete si být jistí, že se jim u vás bude dařit. Pokud pivoňky chcete spíše jako květiny do vázy, ujistěte se, že pořizujete květiny ještě v pupenu, abyste si jich užili snad co nejdéle. Do úplného rozkvětu pivoňky potřebují 2-3 dny a poté si můžete užívat jejich nádherných plných květů, které bohužel poměrně rychle vadnou.

Mečíky

Mečíky jsou pro svou opravdu silnou a intenzivní vůní výraznými květinami léta, některým lidem ovšem jejich pronikavá vůně nesedne a nemusí ji mít zcela v oblibě. Naopak druzí ji mohou naprosto zbožňovat. Proto pokud byste se rozhodli věnovat kytici mečíků, ujistěte se, že váš příjemce je zastánce druhé skupiny. Mečíky jsou sice letničky, to ale neznamená, že byste museli každoročně pořizovat nové. Stačí když po odkvětu a uschnutí nasbíráte jednotlivá semena a zasadíte je znovu. Zároveň jsou mečíky skvělými společníky pro rajčata, jelikož odpuzují hmyz.

 

Ať už to budou růže, pivoňky mečíky nebo ostálky, každá letní kytice rozhodně rozzáří váš interiér a přinese novou energii do vašeho bytu.

 

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v Praze

ZORA

ZORA

KALIN

KALIN

LILI

LILI

ALENKA

ALENKA

ALEXANDRA

ALEXANDRA

ALEX

ALEX

AFNE

AFNE

ANDY

ANDY

COKY

COKY

SELA

SELA

AURORA

AURORA

KONE

KONE

BEBI

BEBI

RONY

RONY

SUMI

SUMI

LUCI

LUCI

BEATA

BEATA
láska

KATARINA

KATARINA

CAROL

CAROL

KAMI

KAMI

LARY

LARY

SELI

SELI

KLAUDI

KLAUDI

FONDA

FONDA

KUKI

KUKI

DEBIE

DEBIE

ZUZI

ZUZI

JULI

JULI

KYTICE SLUNEČNIC

KYTICE SLUNEČNIC

DIDI

DIDI

HOLA

HOLA
Neprodejné

SULI

SULI

EMI

EMI

ZIZU

ZIZU

VIVI

VIVI

SUNNY

SUNNY

RŮŽE MIX

RŮŽE MIX
Zde zvolte vámi požadovaný počet květů. ? 0 Kč

LONDA

LONDA

KYTICE FRÉZIÍ

KYTICE FRÉZIÍ
Neprodejné

TAMI

TAMI

KAJA

KAJA

KODI

KODI

DAFE

DAFE

GABRIELA

GABRIELA

BEDY

BEDY

KAROL

KAROL

LUCIA

LUCIA

GRACIELA

GRACIELA

Mohlo by vás také zajímat

Popisek stránky a produktu

Magická symbolika spojená s bonsajemi

Magická symbolika spojená s bonsajemi

Význam a symbolika bonsají

Bonsaje jsou silně spojené s Japonskem, věděli jste ale, že umění pěstování miniaturních stromů ve skutečnosti pochází ze starověké Číny? Už v roce 700 př.n.l. Číňané používali speciální techniky pro pěstování zakrslých květin a stromů v květináčích nebo jiných nádobách. Tato technika se stala známou jako „pun-sai“ (nebo „penzai“) a původně ji pěstovala pouze elita ve společnosti. Až v období Kamakura byly do Japonska přivlečeny miniaturní rostoucí stromy právě uvnitř květináče. V dnešní době bonsaje už dávno nejsou otázkou pouze Japonska a Číny, naopak se jejich obliba rozšířila do celého světa a my si jejich krásu můžeme užívat téměř všude po světě. Milovníci bonsají se o ně starají doslova jako o umělecká díla.

Číst celé
Význam a symbolika levandule

Význam a symbolika levandule

Zajímavosti o levanduli

Voňavá a půvabná levandule se stříbřitě zelenými listy a klasy nám provoní dlouhé pole a lány každé letní období. Sledovat dlouhé lineální pole plné voňavé levandule je skutečně balzámem na duši. Nejčastěji levanduli najdeme v jemné fialové barvě, která je uklidňující už jen na pohled. Ve skutečnosti se ale jedná o vytrvalý keř, který patří do čeledi máty a najdeme ho jak v jemné fialové barvě, tak i v bílé, růžové nebo purpurové. Přestože se dnes levandule pěstuje po celém světě, svým původem pochází z oblasti kolem Středozemního moře a zemí na východ od Indie.

Číst celé
Proč květiny voní?

Proč květiny voní?

Zajímavosti o vůních květin

Představte si, že se procházíte tropickým pralesem a vzduchem se line sladká vůně. O kousek dál po cestě se vám zatají dech při hnilobném zápachu masa. Po větším zkoumání ale zjistíte, že oba dva pachy pocházejí z květin. Najednou se zamyslíte a položíte si otázku, proč květiny vůbec voní? Je to vlastně součást životní strategie, která pomáhá kvetoucím rostlinám rozmnožovat se a šířit svůj druh. Určité vůně pomáhají těmto květinám vyřešit velký problém.

Číst celé