RÁDI VÁM PORADÍME na tel.:
košík: 0 ks
celková cena: 0 Kč
0
Dokončit objednávku

Proč květiny z květinářství

Proč zvolit květiny z květinářství a ne ze supermarketu?

Při rozhodování, kde koupit čerstvě řezané květiny do vázy lidé často přichází s nápadem pořídit květiny v supermarketu, který je téměř na každém kroku. V dnešním článku si prozradíme kvůli kterým důvodům je vždy lepší zvolit místní květinářství, nebo raději objednat kytici čerstvě řezaných květin online.

 

Supermarket = levnější kytice? Ne tak úplně.

Možná první myšlenka která vás napadne souvisí rozhodně s cenou. Předpoklad že v supermarketu člověk pořídí kytici růží za výhodnější cenu je zavádějící. Cena by se měla vždy porovnávat s kvalitou, kterou často květiny ze supermarketu postrádají. Naopak plno květinářství nabízí již předem naaranžované kytice, pro každou příležitost. A to ať už sháníte kytici k narozeninám, na křtiny, pohřeb nebo jen tak pro radost do vázy.

 

Podpořte svého místního floristu

Dalším z důvodů je určitě vnitřní pocit, který by zejména teď v dobách krize měl převládat. Místní nákup, který můžeme uskutečnit v našem oblíbeném květinářství je dobrý pro každého. Podpoříme tím nejen našeho oblíbeného floristu, ale také jeho podnikání, naši ekonomiku, ale také naši psychiku pro lepší pocit, který nám tato kytice přinese. Oproti supermarketu je zde s květinami zacházeno opravdu s láskou a péči, květiny zde nejsou považovány pouze za kus zboží, ale naopak za dar od přírody a přesně tak bychom s květinami měli nakládat taktéž.

Pokud zvolíte květinářství nebo online květinářství, máte zaručeny květiny té nejvyšší kvality! Výhodou květinových e-shopů je že si květiny navíc můžete objednat v jakoukoliv denní dobu s doručením přesně na místo dle vašich požadavků.

 

Omezený výběr

Další výhodou proč jednoznačně zvolit květinářství je celkový výběr z různých druhů a barev květin. V supermarketu narazíte většinou na omezený výběr v podobě růží, tulipánů, gerber a občas se tam objeví i nějaké orchideje. Kdežto v květinářství se otevírají dveře vaší kreativitě, kde si můžete sami poskládat kytici přesně podle vašich představ. Pokud si navíc nebudete vědět, s výběrem vám pomůže opravdový odborník.

 

Péče a kvalita

Květiny v supermarketu mají také bohužel často krátkou životnost, jelikož jim není věnována dostatečná a kvalitní péče ať už během přepravy, tak i v samotném supermarketu. Což je jeden z dalších důvodů proč raději zvolit květiny z květinářství, které na vašem stole či kdekoliv jinde budou dělat parádu mnohem déle. Když navíc investici srovnáte s životností květin, najednou květiny z květinářství nejsou tak drahé, nemyslíte?

 

Kvalifikace a trendy

To co v supermarketu určitě nenajdete jsou trendy, které se odráží i v květinách. Nejen móda či doplňky jsou ovlivňovány světovými trendy, ale i samotné květiny. Každá sezóna má svého favorita a věřte že váš florista o něm rozhodně bude vědět! Navíc vám vždy předá cenné rady jak o danou květinu pečovat, čemu se vyvarovat a jak z ní vytěžit maximum. Zároveň zkušení floristé mají osvojenou i symboliku květin, proto přesně ví, kterou květinu pro různé příležitosti zvolit.

 

Přesvědčeni?

Momentálně záleží už jen a jen na vás, zda jsme vás dostatečně přesvědčili a při další plánované kytici raději zavítáte do místního květinářství, nebo kytici objednáte online. V supermarketu pořiďte potraviny, ale květiny přenechejte raději odborníkům. Budete zde mít jistotu kvality a dobré péče, která byla květinám před jejich prodejem věnována a věřte nebo ne, kytice čerstvých květin, se vám za to svou životností řádně odvděčí.

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v Praze

ZORA

ZORA

SELA

SELA

LUCI

LUCI

BEATA

BEATA
láska

CAROL

CAROL

KAMI

KAMI

LARY

LARY

SELI

SELI

KLAUDI

KLAUDI

FONDA

FONDA

KUKI

KUKI

DEBIE

DEBIE

ZUZI

ZUZI

JULI

JULI

DIDI

DIDI

DURI

DURI

HOLA

HOLA
Neprodejné

ZIZU

ZIZU

COLY

COLY

SUNNY

SUNNY

PAULA

PAULA

LONDA

LONDA

TAMI

TAMI

NORY

NORY

TAMARA

TAMARA

KAJA

KAJA

DAFE

DAFE

GABRIELA

GABRIELA

BEDY

BEDY

KAROL

KAROL

LUCIA

LUCIA

KVĚTINOVÝ KOŠ KARMELITA

KVĚTINOVÝ KOŠ KARMELITA

PINKI

PINKI

GUDI

GUDI

KVĚTINOVÝ KOŠ ROBIN

KVĚTINOVÝ KOŠ ROBIN

KVĚTINOVÝ KOŠ LETNÍ

KVĚTINOVÝ KOŠ LETNÍ

KVĚTINOVÝ KOŠ PINK

KVĚTINOVÝ KOŠ PINK

KVĚTINOVÝ KOŠ ADRIANA

KVĚTINOVÝ KOŠ ADRIANA
Neprodejné

KAROLINA

KAROLINA

DARINA

DARINA

HUSTON

HUSTON

ORANGA

ORANGA

KOKI

KOKI

ADINA

ADINA

AMANDA

AMANDA

BARBA SET + TATIANA 172g

BARBA SET + TATIANA 172g
Nové

BRIGITA

BRIGITA

LORA

LORA

Mohlo by vás také zajímat

Popisek stránky a produktu

Magická symbolika spojená s bonsajemi

Magická symbolika spojená s bonsajemi

Význam a symbolika bonsají

Bonsaje jsou silně spojené s Japonskem, věděli jste ale, že umění pěstování miniaturních stromů ve skutečnosti pochází ze starověké Číny? Už v roce 700 př.n.l. Číňané používali speciální techniky pro pěstování zakrslých květin a stromů v květináčích nebo jiných nádobách. Tato technika se stala známou jako „pun-sai“ (nebo „penzai“) a původně ji pěstovala pouze elita ve společnosti. Až v období Kamakura byly do Japonska přivlečeny miniaturní rostoucí stromy právě uvnitř květináče. V dnešní době bonsaje už dávno nejsou otázkou pouze Japonska a Číny, naopak se jejich obliba rozšířila do celého světa a my si jejich krásu můžeme užívat téměř všude po světě. Milovníci bonsají se o ně starají doslova jako o umělecká díla.

Číst celé
Význam a symbolika levandule

Význam a symbolika levandule

Zajímavosti o levanduli

Voňavá a půvabná levandule se stříbřitě zelenými listy a klasy nám provoní dlouhé pole a lány každé letní období. Sledovat dlouhé lineální pole plné voňavé levandule je skutečně balzámem na duši. Nejčastěji levanduli najdeme v jemné fialové barvě, která je uklidňující už jen na pohled. Ve skutečnosti se ale jedná o vytrvalý keř, který patří do čeledi máty a najdeme ho jak v jemné fialové barvě, tak i v bílé, růžové nebo purpurové. Přestože se dnes levandule pěstuje po celém světě, svým původem pochází z oblasti kolem Středozemního moře a zemí na východ od Indie.

Číst celé
Proč květiny voní?

Proč květiny voní?

Zajímavosti o vůních květin

Představte si, že se procházíte tropickým pralesem a vzduchem se line sladká vůně. O kousek dál po cestě se vám zatají dech při hnilobném zápachu masa. Po větším zkoumání ale zjistíte, že oba dva pachy pocházejí z květin. Najednou se zamyslíte a položíte si otázku, proč květiny vůbec voní? Je to vlastně součást životní strategie, která pomáhá kvetoucím rostlinám rozmnožovat se a šířit svůj druh. Určité vůně pomáhají těmto květinám vyřešit velký problém.

Číst celé