RÁDI VÁM PORADÍME na tel.:
košík: 0 ks
celková cena: 0 Kč
0
Dokončit objednávku

Ekvádorská růže

Královna všech růží: Ekvádorská růže

Ekvádorské růže svými přitažlivými květy a příjemnou, pronikavou vůní získaly srdce již mnoha milovníků květin po celém světě. Jedná se o jeden z nejoblíbenějších druhů růží a právě tyto květy vám pomohou získat srdce každé dívky na prvním rande! Mnoho cestovatelů se vydává na cesty až do dalekého Ekvádoru, jenom aby si prohlédly tyto neskutečně nádherné květy, které mají svůj původ - i jméno právě odsud. Navíc mezi oblíbené ubytování patří také místa v blízkosti farem s růžemi, každé ráno se vám po probuzení naskytne jeden z nejromantičtějších pohledů ve vašem životě, tím jsme si jistí!

 

Ekvádor a růže

Možná vás to překvapí, ale právě Ekvádor je ve skutečnosti třetím největším dodavatelem řezaných květin na světě! Až ¾ vývozu čerstvých květin z Ekvádoru jsou právě růže, které jsou známé pod jménem ekvádorské růže. Pěstování růží v Ekvádoru zároveň poskytuje mnoho pracovních příležitostí místním obyvatelům, kteří tak pomáhají šířit krásu tohoto druhu růží po celém světě.

Ekvádorské růže nepřehlédnete

Ano, všichni známe pravidlo, že větší, ne vždy automaticky znamená lepší, ovšem tohle se nedá říct v případě ekvádorských růží, které velikostí získávají ještě o to větší kouzlo! Jejich velikost je viditelně větší než velikost průměrné růže. Díky poloze Ekvádoru, který se nachází v srdci samotného rovníku se dostává růžím ideální dávky slunečního záření, díky kterému vypadají také zdravěji. Zároveň jsou také pěstované ve vyšších nadmořských výškách, kde panuje příjemný chladný vzduch, proto dokážou ze slunce získat to nejlepší. Navíc v Ekvádoru existuje spousta ekologických farem po celé zemi, které se zabývají pěstováním růží. Tyto farmy nepoužívají umělé osvětlení a pupeny růží tak směřují přímo ke slunci. Díky růstu směrem vzhůru tak mají tyto květiny rovné, dlouhé stonky s nádhernými květy. Také ekvádorci jsou na své růže poměrně pyšní a berou je jako dar, proto je pěstují s láskou a péčí.

Ekvádorské růže mají delší životnost než běžné růže

Všichni to známe, krása čerstvých růží trvá pouze chvilku. Ekvádorské růže mají však mnohem delší životnost, než běžné růže a průměrně vydrží dělat parádu s nežnou a milující péčí více než dva týdny! Přičemž běžné vypadají svěže a zdravě zpravidla týden. Tato výdrž je také povzbuzena přímým rovníkovým sluncem.

Ekvádorské růže jsou plné barev

Jejich estetický vzhled je opravdu velmi přitažlivý a to nepotřebují ani umělé barvení, pesticidy a další chemii, která se snaží běžné, konvenční růže vylepšoovat. Klima i u barev hraje významnou roli a během teplých dnů a chladnějších nocí se tak přirozeně vytváří zářivé odstíny uvnitř i navenek růží. Proto jsou ekvádorské růže plné sytých a zářivých barev. Díky síle přírody, zde neochvějně kvetou přirozeným způsobem lístek za lístkem, až se zdá občas nemožné vybrat tu pravou, jelikož všechny jsou nádherné! Pokud vsadíte na nejtradičnější červenou růží, věnujte ji někomu, komu si přejete vyznat vaši vášeň a lásku.

Péče o ekvádorské růže

Péče o ekvádorské růže vyžaduje disciplínu. Nejlépe se jim daří ve váze, která je naplněna z ⅓ vodou. Důležité je také dbát na pravidelnou výměnu vody, kterou je vhodné měnit každé 2 dny, abychom předešli nežádoucímu šíření bakterií, kvůli kterým růže okamžitě ztrácí svůj lesk a svoji barvu. Jakmile růže jednou přeříznete, přestanou růst a tím pádem nepotřebují sluneční svit pro další růst. Naopak je dobré je umístit mimo přímé sluneční světlo, raději do polostínu.

 

Ekvádorská růže je symbolem věčné lásky, která vaše emoce poví za vás. Proto pokud hledáte osudovou kytku, která vaše láskyplné činy vyjádří za vás, ekvádorská růže je vhodná volba. Překvapte vaši vyvolenou růží z ekvádoru a získejte její srdce jen pro sebe!

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v Praze

EKVÁDOR RŮŽE MIX

EKVÁDOR RŮŽE MIX
Zde zvolte vámi požadovaný počet květů. ? 0 Kč

EKVÁDOR RŮŽE ŽÍHANÉ

EKVÁDOR RŮŽE ŽÍHANÉ
Zde zvolte vámi požadovaný počet květů. ? 0 Kč

EKVÁDOR RŮŽE RŮŽOVÉ

EKVÁDOR RŮŽE RŮŽOVÉ
Zde zvolte vámi požadovaný počet květů. ? 0 Kč

EKVÁDOR RŮŽE FIALOVÉ

EKVÁDOR RŮŽE FIALOVÉ
Zde zvolte vámi požadovaný počet květů. ? 0 Kč

EKVÁDOR RŮŽE BÍLÉ

EKVÁDOR RŮŽE BÍLÉ
Zde zvolte vámi požadovaný počet květů. ? 0 Kč

KVĚTINOVÝ KOŠ FIALOVÝ

KVĚTINOVÝ KOŠ FIALOVÝ

KVĚTINOVÝ KOŠ FIALOVÝ + MERCI 250g a LÁHEV SEKTU Bohemia Rose 0,75l

KVĚTINOVÝ KOŠ FIALOVÝ + MERCI 250g a LÁHEV SEKTU Bohemia Rose 0,75l
Neprodejné

EKVÁDORSKÉ RŮŽE ŽLUTÉ

EKVÁDORSKÉ RŮŽE ŽLUTÉ
Zde zvolte vámi požadovaný počet květů. ? 0 Kč

EKVÁDOR RŮŽE HAPPY

EKVÁDOR RŮŽE HAPPY
Zde zvolte vámi požadovaný počet květů. ? 0 Kč

MOODY

MOODY
Neprodejné

Mohlo by vás také zajímat

Popisek stránky a produktu

Magická symbolika spojená s bonsajemi

Magická symbolika spojená s bonsajemi

Význam a symbolika bonsají

Bonsaje jsou silně spojené s Japonskem, věděli jste ale, že umění pěstování miniaturních stromů ve skutečnosti pochází ze starověké Číny? Už v roce 700 př.n.l. Číňané používali speciální techniky pro pěstování zakrslých květin a stromů v květináčích nebo jiných nádobách. Tato technika se stala známou jako „pun-sai“ (nebo „penzai“) a původně ji pěstovala pouze elita ve společnosti. Až v období Kamakura byly do Japonska přivlečeny miniaturní rostoucí stromy právě uvnitř květináče. V dnešní době bonsaje už dávno nejsou otázkou pouze Japonska a Číny, naopak se jejich obliba rozšířila do celého světa a my si jejich krásu můžeme užívat téměř všude po světě. Milovníci bonsají se o ně starají doslova jako o umělecká díla.

Číst celé
Význam a symbolika levandule

Význam a symbolika levandule

Zajímavosti o levanduli

Voňavá a půvabná levandule se stříbřitě zelenými listy a klasy nám provoní dlouhé pole a lány každé letní období. Sledovat dlouhé lineální pole plné voňavé levandule je skutečně balzámem na duši. Nejčastěji levanduli najdeme v jemné fialové barvě, která je uklidňující už jen na pohled. Ve skutečnosti se ale jedná o vytrvalý keř, který patří do čeledi máty a najdeme ho jak v jemné fialové barvě, tak i v bílé, růžové nebo purpurové. Přestože se dnes levandule pěstuje po celém světě, svým původem pochází z oblasti kolem Středozemního moře a zemí na východ od Indie.

Číst celé
Proč květiny voní?

Proč květiny voní?

Zajímavosti o vůních květin

Představte si, že se procházíte tropickým pralesem a vzduchem se line sladká vůně. O kousek dál po cestě se vám zatají dech při hnilobném zápachu masa. Po větším zkoumání ale zjistíte, že oba dva pachy pocházejí z květin. Najednou se zamyslíte a položíte si otázku, proč květiny vůbec voní? Je to vlastně součást životní strategie, která pomáhá kvetoucím rostlinám rozmnožovat se a šířit svůj druh. Určité vůně pomáhají těmto květinám vyřešit velký problém.

Číst celé