RÁDI VÁM PORADÍME na tel.:
košík: 0 ks
celková cena: 0 Kč
0
Dokončit objednávku

Květinové festivaly v Evropě

Jarní květinové festivaly po Evropě 

S blížícím se jarem přichází nejen vůně a barvy květin, ale také květinové festivaly! A že jich v Evropě není zrovna málo. Pokud jste akčnější povahy a zároveň milujete květiny, neměli byste některý z nich rozhodně vynechat. Většina se koná v Nizozemí, ovšem zabrousíme také do Belgie, Velké Británie nebo na Madeiru. Začneme tím nejznámějším, kterým je bezpochyby Keukenhof a který by měl za život každý milovník (nejen) tulipánů alespoň jednou spatřit!

 

Keukenhof (21. 3. - 10. 5. 2020 Lisse, Nizozemí)

Keukenhof v překladu znamená zahradní kuchyně, ale používá se pro něj název také jako zahrada Evropy. Je jednou z největších květinových zahrad na světě. Na festivalu máte možnost spatřit až 7 milionů tulipánů, narcisů a hyacintů a to všechno na jednom jediném místě!

Kromě více než 32 hektarů květin, nabízí také 30 nádherných květinových přehlídek, 7 inspirativních zahrad a až 100 nádherných uměleckých děl! Na Keukenhofu se rozhodně nudit nebudete. Letošní ročník festivalu se nechal inspirovat celosvětově známými nizozemskými návrháři, kteří získávají světově uznávané ocenění v designu v oblastech módy, grafiky, architektury či nábytku. Takže se máte určitě na co těšit! Nizozemský tradiční design stále zůstává mezi nejoblíbenější část festivalu. Proto zde najdete tradiční mozaiky z tulipánů, ale také nesmíte vynechat květinové výstavy v pavilonu Oranje Nassau.

Květinový festival na Madeiře (4. - 21. 5. 2020 Madeira, Portugalsko)

Přehlídka květinového festivalu, která zde má tradici již od roku 1979 je jednou z nejvýraznějších a dychtivě očekávaných událostí na celém ostrově, a to jak pro turisty, tak i pro samotné obyvatele. Událost je známá zejména pro svoji jedinečnou velkolepost! Ulice plné lodí zdobených květinami, stovky kostýmů a dětí ozdobených drobnými druhy květin, ulice plné živé portugalské hudby nesmí k doladění perfektní atmosféry rozhodně chybět!

Zároveň ve stejném termínu se celá Madeira mění doslova na květinový ostrov, díky svému subtropickém klimatu je místem pro neskutečnou podívanou i mimo hlavní místa festivalu. Všechny květy zde začínají kvést a Madeira se před očima mění doslova na květinový ráj.

Slavnosti začínají vždy v sobotu kdy se tisíce dětí oblečených do květinových kostýmů se scházejí na náměstí Praça do Município, aby vytvořili nástěnnou malbu květin, takzvanou “zeď naděje”.

Následující den vyráží do ulic “lodě” zdobené tisíci květin typických pro tento ostrov, které ve vzduchu zanechájí jemnou parfémovou vůni - je tedy čas na hlavní květinový průvod! Současně během festivalu se místní umělci věnují výrobě květinových koberců, které můžete najít různě v ulicích Funchalu. V neposlední řadě se zde také pořádají soutěže o co nejlépe vyzdobenou výkladní skříň. Portugalci jsou zkrátka milovníci květin a festival si užívají plnými doušky.

Floralia Brussels (4. 4. - 3. 5. 2020 Brussel, Belgie)

Jarní květinová výstava v zámeckém parku Gran Bigar (Groot-Bijgaarden) nabízí opravdu nezapomenutelný zážitek. V parku o rozloze 14 hektarů najdete snad všechny odrůdy jarních cibulek. Každé jaro zde místní zahradníci zasadí přes více než 1 milion cibulek! Zvláštní pozornost je zde věnována zejména tulipánům, kterých na místě najdete až 400 různých druhů. Stejně tak dobře jsou zde zastoupeny i hyacinty a narcisy. Můžete se těšit také na vnitřní výstavu v nově zrekonstruovaném skleníku o velikosti více než 1000 metrů čtverečních! Záhony plné aranžovaných květin se zde budou obměňovat každý týden a v této krásné skryté zahradě bude vystaveno více než 150 designových výtvorů reflektující současné trendy!

 

Jarní festival RHS Malvern (7. - 10. 5. 2020 Malvern, UK)

Jarní festival v Malvernu je ideální příležitostí, jak se naladit na nadcházející zahradnickou sezónu. Užijte si procházku po výstavních zahradách, načerpejte zde inspiraci a získejte zde užitečné rady a tipy z řady přednášek a výstav spojených s festivalem. Festival má svoji tradici již od roku 1985 a jedná se o jednu z prvních výstav roku, která otevírá dveře do letní sezóny. Mezi nejzajímavější fakta o festivalu patří hlavně:

-        Na stavbě a projektování školních zahrad se podílelo kolem 10 000 studentů

-        V roce 2015 bylo až 100 procent materiálu školní zahrady recyklováno

-        Hlavní květinová výstava odpovídá velikosti až 28 tenisovým kurtům

-        Návštěvníci tu během festivalu zkonzumují až 18 000 šálků pravého britského čaje a 6 000 kusů dortů. Britové se zkrátka nezapřou ani na květinovém festivalu.

-        Festival se koná na rozloze, která se vyrovná 40 fotbalovým hřištím!

Bulbflower Parade, Bloemencorso (25. 4. 2020 Bollenstreek, Nizozemí)

Každoroční květinový průvod je svátkem plným barev a nádherné květinové vůně linoucí se za automobily, jak paradoxní, že? Dvacet obrovských nazdobených plováků a třicet bohatě zdobených aut se vydá na 42 kilometrů dlouhou trasu z Noordwijku až do Haarlemu. Pravidelně tato jedinečná podívaná přiláká stovky tisíc návštěvníků z Nizozemí, tak i ze zahraničí, aby se podívali na tuto jedinečnou květinovou show. Důležité je přijít na místo opravdu brzy, abyste měli ten nejlepší výhled na silnici a užili si tuto netradiční květinovou přehlídku co nejvíce.

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v Praze

ALENKA

ALENKA

SELA

SELA

BELLA

BELLA

RONY

RONY

KALIN SET

KALIN SET

BEATA

BEATA
láska

CAROL

CAROL

LARY

LARY

ZUZI

ZUZI

VIVI

VIVI

KYTICE FRÉZIÍ

KYTICE FRÉZIÍ
Neprodejné

TAMI

TAMI

VIVI SET 3

VIVI SET 3

KAJA

KAJA

GUDI

GUDI

BARBA SET 1

BARBA SET 1

LADA

LADA

JARNÍ SET 7

JARNÍ SET 7

JARNÍ SET 10

JARNÍ SET 10

JARNÍ SET 11

JARNÍ SET 11

NARCISKY

NARCISKY
Nové
Neprodejné

LONA

LONA

FRESIA

FRESIA
Neprodejné

MENDY

MENDY

RUUBY

RUUBY

OZZY

OZZY

SUDY

SUDY

FREZIE + EUSTOMA

FREZIE + EUSTOMA

KYTICE GERBER

KYTICE GERBER

FOLY

FOLY

DANDY

DANDY

GUDY

GUDY

SANTINY + FREZIE

SANTINY + FREZIE

TOLINS

TOLINS

KYTICE EUSTOMY

KYTICE EUSTOMY

KVĚTINOVÝ KOŠ LENY

KVĚTINOVÝ KOŠ LENY

KVĚTINOVÝ KOŠ SISI

KVĚTINOVÝ KOŠ SISI

KYTICE BEATA V KRABICI

KYTICE BEATA V KRABICI

RŮŽE A FREZIE V KRABICI

RŮŽE A FREZIE V KRABICI

KVĚTINOVÝ KOŠ PENELOPE

KVĚTINOVÝ KOŠ PENELOPE

FOLY SET 1

FOLY SET 1

FOLY SET 2

FOLY SET 2

FOLY SET 3

FOLY SET 3

FOLY SET 4

FOLY SET 4

KYTICE FOLY V KRABICI

KYTICE FOLY V KRABICI

KVĚTINOVÝ KOŠ BEATA

KVĚTINOVÝ KOŠ BEATA

KVĚTINOVÝ KOŠ GUDI

KVĚTINOVÝ KOŠ GUDI

KVĚTINOVÝ KOŠ Z FRÉZIÍ

KVĚTINOVÝ KOŠ Z FRÉZIÍ
Neprodejné

Mohlo by vás také zajímat

Popisek stránky a produktu

Magická symbolika spojená s bonsajemi

Magická symbolika spojená s bonsajemi

Význam a symbolika bonsají

Bonsaje jsou silně spojené s Japonskem, věděli jste ale, že umění pěstování miniaturních stromů ve skutečnosti pochází ze starověké Číny? Už v roce 700 př.n.l. Číňané používali speciální techniky pro pěstování zakrslých květin a stromů v květináčích nebo jiných nádobách. Tato technika se stala známou jako „pun-sai“ (nebo „penzai“) a původně ji pěstovala pouze elita ve společnosti. Až v období Kamakura byly do Japonska přivlečeny miniaturní rostoucí stromy právě uvnitř květináče. V dnešní době bonsaje už dávno nejsou otázkou pouze Japonska a Číny, naopak se jejich obliba rozšířila do celého světa a my si jejich krásu můžeme užívat téměř všude po světě. Milovníci bonsají se o ně starají doslova jako o umělecká díla.

Číst celé
Význam a symbolika levandule

Význam a symbolika levandule

Zajímavosti o levanduli

Voňavá a půvabná levandule se stříbřitě zelenými listy a klasy nám provoní dlouhé pole a lány každé letní období. Sledovat dlouhé lineální pole plné voňavé levandule je skutečně balzámem na duši. Nejčastěji levanduli najdeme v jemné fialové barvě, která je uklidňující už jen na pohled. Ve skutečnosti se ale jedná o vytrvalý keř, který patří do čeledi máty a najdeme ho jak v jemné fialové barvě, tak i v bílé, růžové nebo purpurové. Přestože se dnes levandule pěstuje po celém světě, svým původem pochází z oblasti kolem Středozemního moře a zemí na východ od Indie.

Číst celé
Proč květiny voní?

Proč květiny voní?

Zajímavosti o vůních květin

Představte si, že se procházíte tropickým pralesem a vzduchem se line sladká vůně. O kousek dál po cestě se vám zatají dech při hnilobném zápachu masa. Po větším zkoumání ale zjistíte, že oba dva pachy pocházejí z květin. Najednou se zamyslíte a položíte si otázku, proč květiny vůbec voní? Je to vlastně součást životní strategie, která pomáhá kvetoucím rostlinám rozmnožovat se a šířit svůj druh. Určité vůně pomáhají těmto květinám vyřešit velký problém.

Číst celé