RÁDI VÁM PORADÍME na tel.:
košík: 0 ks
celková cena: 0 Kč
0
Dokončit objednávku

Šest svatebních barev pro rok 2021

Nejdůležitější svatební barvy pro tento rok 

Svatební sezóna je doslova a rohem a mezi jednu z nejzásadnějších otázek, které si často nevěsty pokládají je rozhodně barva svatby. Svatební barvy mají moc udávat hlavní tón po celý den a je důležité je plánovat opravdu v předstihu, jelikož právě na svatební barvě závisí mnoho dalších podnětů. Výběr správné barvy může být však náročný úkol a cesta na dlouhou trať. Je důležité myslet na to, že barva svatby dokáže napřímo ovlivnit náladu a celkový vzhled svatby a to v případě, že se jedná o mini svatbu, nebo obří svatební oslavu, barva hraje vždy významnou roli. Pokud nyní plánujete, nebo v blízké budoucnosti budete plánovat svatbu, barevné schéma bude jednou z věcí, které byste měli co nejdříve hodnotit a dokončit, jelikož na něm závisí další významné prvky jako výroba pozvánek, dekorace a výzdoba samotného svatebního místa, kytice nevěsty, ale také drobné detaily, které jsou klíček k dokonalé svatbě! V dnešním článku vám odhalíme barevné schéma pro rok 2021 a uvidíte sami, že je rozhodně z čeho vybírat!

 

Světlé barvy pro pozitivnější myšlenky


Zkráceně, tento rok ovládnou svatební barvy světlé a povznášející odstíny, které budou dokonale oslavovat nový život. Mezi oblíbené barvy bude patřit bledě modrá, jemná, šalvějově zelená, nebo klasická slonovinová. Stále častěji jsou jako svatební barvy zvoleny tlumenější odstíny, které dodají atmosféře na fotkách lehký a vzdušný pocit. Na druhé straně dochází k nárůstu výrazných barev, zejména žluté spolu se třpytivými až kovovými tóny v barvách zlata a mědi. Jedná se o univerzální akcentní barvy, které se hodí pro všechny barevné palety.

 

Svatební barvy pro rok 2021
 

Pudrově modrá

Oblíbená pudrově modrá se vrací do oblíbeného svatebního mixu v roce 2021. Nejlepší na pudrově modré je její sezónnost a univerzální využití. Od svatebních uliček až po dlouhé svatební stoly, s jemnou pudrově modrou barvou nemůžete prakticky nic pokazit. Jedná se o dostatečně výraznou a sytou barvu, abyste ji mohli využít samostatně nebo k další neutrální barvě a zároveň v sobě nese jemnou pro ideální kombinaci s výraznějšími a kontrastnějšími barvami. Začleňte pudrově modrou barvu také do drobných detailů, jako jsou stužky, voničky nebo ozdoby do vlasů. Co se týče květin, zakomponujte do svého aranžmá například stračku nebo hortenzie, které mohou nevěsty sladit s jejich očními stíny.

 

Levandulová

Fialově levandulová je další módní svatební barva, která je vhodnou volbou pro barevnou paletu roku 2021. Místo tmavé švestkové nebo ametystové barvy je tato světlejší verze fialové barvy jednou z nejpopulárnějších svatebních barev v nadcházejících měsících. Ať už podpoříte levandulovou barvu samotnými levandulemi, nebo zvolíte jemné, voňavé šeříky, tato jemná a elegantní barva vám vytvoří nádhernou svatební atmosféru plnou míru, lásky a lidskosti. Je ideální barvou pro venkovní a zahradní svatby, zejména v jarním a brzkém letním období.

 

Papájově oranžová

Jednou z méně tradičních svatebních barev roku 2021, je rozhodně pulzující papájová! Pokud se vám příliš nepozdává, nutně si potřebujete přečíst následující řádky. Během posledních několika let se oranžové tóny, zejména tmavě oranžová až rezavá, dostaly na první příčky barev pro bohémské svatby a svatby v rustikálním stylu. Tato pastelová alternativa je však jedinečná, poutavá a dokáže si dokonale poradit s každou svatební atmosférou. Pokud plánujete svatbu v letním, neformálním stylu papájová barva by se tak mohla stát rozhodně jednou z preferovaných barev, budete s ní mít pocit úniku na pláž, nebo do tropických pralesů a díky tomu naprosto zapomenete na všechen stres spojený s plánováním a hektickým svatebním dnem. Pokud se rozhodnete papájovou barvu kombinovat s dalšími, živými odstíny jako je například fuchsiová, docílíte tím naprostého a instantního zlepšovače nálady.

 

Matcha zelená

Zelená je již dlouho opěvovaným hrdinou, pokud jde konkrétně o svatební barvy. Stačí se zamyslet nad jednoduchými svatebními kyticemi, které jsou složeny pouze v jedné, přírodní barvě – zelené. Avšak místo tradičních tmavých, smaragdových a jalovcových tónů se do hry dostanou i lehčí zelené tóny, které v sobě skrývají jak dokonalou mužnost, tak i ženskou jemnost. V poslední době stále častěji nevěsty do svých květin volí i zelené bylinky jako je například máta nebo šalvěj. Jasnější zelené barvy dodají vaší svatební paletě energický a svěží nádech. Barvy jako matcha zelená, olivová nebo pistáciová jsou barvami 70. lét a jsou tedy i perfektní volbou pro dosažení retro-cool efektu.

 

Přírodní barvy

Pokud zářivé barvy nejsou váš šálek kávy, nemusíte se bát, že byste strádali. Neutrální svatební barvy jsou i v roce 2021 nadále populární. Barvy v odstínech slonové kosti, šedé a krémové budou svatebním trendem jak pro svatební dekorace a šaty, tak i pro květinová aranžmá. Použití čistých, bílých květů doplněných o tlumenější, zemské barvy vytvoří dokonalý kontrast! Pokud se však rozhodnete pracovat s neutrální barevnou paletou, stává se textura složitější než kdy jindy, jelikož zde musíte myslet na monochromatické tóny, které velmi snadno ztratí na významu. Zvýrazněte tyto svatební barvy detaily jako jsou sušené květiny, jemné okrasné trávy nebo vybledlá zeleň pro krásný minimalistický a elegantní vzhled.

 

Toskánská žlutá

V neposlední řadě patří odstín toskánské žluté barvy, mezi jednu z nejodvážnějších svatebních barev roku 2021, které jsme pro vás vybrali. I ta nejmenší dávka žluté barvy okamžitě zaujme, jelikož se jedná o opravdu netradiční svatební barvu, ideální pro páry, které touží po jedinečné a luxusní barevné kombinaci. Toskánská žlutá v sobě skrývá bohaté zlaté tóny, které dodají každé svatbě vřelý, sluncem políbený akcent.

 

Paleta svatebních barev pro rok 2021 má rozhodně co nabídnout, proto neváhejte a trošku experimentujte s přidáním jednotlivých barev do vašich květinových aranžmá, které nemusí být nutně svatební!

 

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v Praze

Mohlo by vás také zajímat

Popisek stránky a produktu

Magická symbolika spojená s bonsajemi

Magická symbolika spojená s bonsajemi

Význam a symbolika bonsají

Bonsaje jsou silně spojené s Japonskem, věděli jste ale, že umění pěstování miniaturních stromů ve skutečnosti pochází ze starověké Číny? Už v roce 700 př.n.l. Číňané používali speciální techniky pro pěstování zakrslých květin a stromů v květináčích nebo jiných nádobách. Tato technika se stala známou jako „pun-sai“ (nebo „penzai“) a původně ji pěstovala pouze elita ve společnosti. Až v období Kamakura byly do Japonska přivlečeny miniaturní rostoucí stromy právě uvnitř květináče. V dnešní době bonsaje už dávno nejsou otázkou pouze Japonska a Číny, naopak se jejich obliba rozšířila do celého světa a my si jejich krásu můžeme užívat téměř všude po světě. Milovníci bonsají se o ně starají doslova jako o umělecká díla.

Číst celé
Význam a symbolika levandule

Význam a symbolika levandule

Zajímavosti o levanduli

Voňavá a půvabná levandule se stříbřitě zelenými listy a klasy nám provoní dlouhé pole a lány každé letní období. Sledovat dlouhé lineální pole plné voňavé levandule je skutečně balzámem na duši. Nejčastěji levanduli najdeme v jemné fialové barvě, která je uklidňující už jen na pohled. Ve skutečnosti se ale jedná o vytrvalý keř, který patří do čeledi máty a najdeme ho jak v jemné fialové barvě, tak i v bílé, růžové nebo purpurové. Přestože se dnes levandule pěstuje po celém světě, svým původem pochází z oblasti kolem Středozemního moře a zemí na východ od Indie.

Číst celé
Proč květiny voní?

Proč květiny voní?

Zajímavosti o vůních květin

Představte si, že se procházíte tropickým pralesem a vzduchem se line sladká vůně. O kousek dál po cestě se vám zatají dech při hnilobném zápachu masa. Po větším zkoumání ale zjistíte, že oba dva pachy pocházejí z květin. Najednou se zamyslíte a položíte si otázku, proč květiny vůbec voní? Je to vlastně součást životní strategie, která pomáhá kvetoucím rostlinám rozmnožovat se a šířit svůj druh. Určité vůně pomáhají těmto květinám vyřešit velký problém.

Číst celé