Podzimní věnec
Váš podzimní věnec
Věnce už dlouho nejsou spojovány pouze s Vánocemi, ale mění se s každým ročním obdobím. Proto by vám neměl chybět také pořádný podzimní věnec. Pokud se vám z jakéhokoliv důvodu věnce v obchodech zdají buďto cenově nedostupné, příliš kýčovité, nebo jednoduše ne úplně podle vašeho vkusu, není nic jednoduššího než si vyrobit svůj vlastní přesně podle vašich představ! Má to hned několik výhod:
1. Ušetříte. I přes nákup nezbytných dekorací, drátků a dalších věcí vás věnec, který si uděláte sami doma vyjde cenově příznivěji.
2. Bude přesně podle vašeho vkusu. Ušetříte si čas, který byste strávili návštěvami obchodů, při hledání vašeho vysněného věnce, který možná ani obchody nenabízí.
3. Nikdo nebude mít stejný. Můžete si být naprosto jistí, že na žádných jiných dveřích neuvidíte viset stejný věnec, jako je ten váš.
Jak začít?
Pro kostru věnce je důležitý kruhovitý základ, který koupíte v každém květinářství. Můžete zvolit klasický polystyrenový nebo také slaměný. Pokud jste tvořivější povahy nebude pro vás nic snadnějšího než si i kostru věnce vyrobit doma. Zde záleží jen na vašich preferencích Můžete zvolit klasické větvičky, které budete postupně drátkovat k sobě do tvaru kruhu, nebo slaměný věnec, kdy si vytvoříte kostru z drátku, kolem kterého budete postupně namotávat vrstvy slámy. Dalším trendem jsou věnce z mechu či listí.
Pokud si nevíte rady, jak přesně postupovat při tvorbě kostry věnce, na internetu najdete spoustu návodů jak postupovat krok za krokem.
Dekorace na věnec
Po vytvoření pevného základu věnce začíná nejoblíbenější část - dekorace! Zde byste se měli držet pravidla, že méně je někdy více a předem si promyslet barvy a jednotlivé dekorace které budete chtít použít. Před jejich aplikací je vhodné dekorace na volno naskládat na věnec, předtím než přejdete k lepidlu. A co za dekorace použít?
Poklady lesa
Jak jsme psali výše, vyrobit si vlastní věnec není vůbec cenově nákladné a proto není nic jednoduššího, než si dekorace nasbírat přímo v lese. Vydejte se spolu s dětmi na procházku a nasbírejte plody lokálních stromů. Na podzimním věnci se krásně budou vyjímat kaštany, bukvice, žaludy i šišky. Barevnost věnci můžete dodat v podobě barevných podzimních listů, rudě červených šípků, jeřabin nebo hlohu.
Mochyně, kukuřice a tráva
Sytě oranžová barva mochyně váš věnec krásně nadzvedne. Další použitelnou dekorací může být i kukuřice a její listy, které věnci přidají ten pravý venkovský vzhled. Nebojte se zapojit také obyčejnou trávou, kterou natrháte během každé procházky.
Sušené květiny
Zapojte do vašeho věnce i sušené kvítí, které mu dodá jemnost. Použít můžete například sušené růže, slunečnice, levanduli a mnoho dalších.
Zapojte děti
Aby váš věnec byl opravdu originální, nebojte se zapojit k výrobě i děti. Papírové dekorace v podzimních barvách vytvořené od vašich nejmenších se budou na věnci jistě vyjímat.
Mašle nesmí chybět
Co by to bylo za věnec bez pořádné mašle? Mašle můžete koupit v každém květinářství nebo si vyrobit vlastní ze slámy. Naším tipem je mašle z juty, která se perfektně hodí k podzimnímu věnci.
Doufáme že jsme vás inspirovali k výrobě vašeho vlastního věnce a přesvědčili, že jeho výroba není vůbec náročná, ani cenově nákladná.
tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v Praze
Mohlo by vás také zajímat
Popisek stránky a produktu
Magická symbolika spojená s bonsajemi
Význam a symbolika bonsají
Bonsaje jsou silně spojené s Japonskem, věděli jste ale, že umění pěstování miniaturních stromů ve skutečnosti pochází ze starověké Číny? Už v roce 700 př.n.l. Číňané používali speciální techniky pro pěstování zakrslých květin a stromů v květináčích nebo jiných nádobách. Tato technika se stala známou jako „pun-sai“ (nebo „penzai“) a původně ji pěstovala pouze elita ve společnosti. Až v období Kamakura byly do Japonska přivlečeny miniaturní rostoucí stromy právě uvnitř květináče. V dnešní době bonsaje už dávno nejsou otázkou pouze Japonska a Číny, naopak se jejich obliba rozšířila do celého světa a my si jejich krásu můžeme užívat téměř všude po světě. Milovníci bonsají se o ně starají doslova jako o umělecká díla.
Význam a symbolika levandule
Zajímavosti o levanduli
Voňavá a půvabná levandule se stříbřitě zelenými listy a klasy nám provoní dlouhé pole a lány každé letní období. Sledovat dlouhé lineální pole plné voňavé levandule je skutečně balzámem na duši. Nejčastěji levanduli najdeme v jemné fialové barvě, která je uklidňující už jen na pohled. Ve skutečnosti se ale jedná o vytrvalý keř, který patří do čeledi máty a najdeme ho jak v jemné fialové barvě, tak i v bílé, růžové nebo purpurové. Přestože se dnes levandule pěstuje po celém světě, svým původem pochází z oblasti kolem Středozemního moře a zemí na východ od Indie.
Proč květiny voní?
Zajímavosti o vůních květin
Představte si, že se procházíte tropickým pralesem a vzduchem se line sladká vůně. O kousek dál po cestě se vám zatají dech při hnilobném zápachu masa. Po větším zkoumání ale zjistíte, že oba dva pachy pocházejí z květin. Najednou se zamyslíte a položíte si otázku, proč květiny vůbec voní? Je to vlastně součást životní strategie, která pomáhá kvetoucím rostlinám rozmnožovat se a šířit svůj druh. Určité vůně pomáhají těmto květinám vyřešit velký problém.