RÁDI VÁM PORADÍME na tel.:
košík: 0 ks
celková cena: 0 Kč
0
Dokončit objednávku

Kolik květů ve svatební kytici

Kolik květin do svatební kytice

Jedna z nejčastěji kladených otázek, týkající se svatebního květinového aranžmá. Jaký počet je ideální do svatební kytice? Existuje vůbec nějaké takové číslo? Někdo možná touží po tom, získat ono magické číslo, které bude skvělým symbolem pro jejich významný den, zároveň ale nechtějí aby jejich kytice vypadala chudě, nebo naopak aby byla přeplácaná zbytečnostmi. Existuje příliš mnoho podnětů, aby se dal snadno definovat ideální počet květin do kytice. Proto si v dnešním článku přiblížíme konkrétní druhy květin, jejich velikost a také ideální poměr, který vám pomůže vytvořit vaše vysněné aranžmá.

 

Promyslete, kde všude chcete mít květiny

Na každé svatbě je mnoho možností, kde by se daly zakomponovat květiny. A zároveň má také každá svatba naprosto rozdílný rozpočet. Proto je dobré si jako startovací bod ujasnit tyto dvě základní věci a poté začít přemýšlet nad konkrétními květinami. Na začátek je dobré si vytvořit seznam prioritních míst, kde by opravdu květiny neměly chybět a které je třeba ozdobit. Napište si všechna jednotlivá místa, bez ohlednu na rozpočet. A rozhodně také nezapomeňte, že nevěstina kytice by měla být na tomto seznamu číslem jedna. Další prioritní místa jsou už jen zcela na vašich preferencích a nápadech, pro představu ale přinášíme seznam pro nejběžnější květinové dekorace.

 

●       Ženichova vonička

●       Kytice pro družičky a svědky. V tomto případě se nemusí nutně jednat o kytice, ale drobné dekorace jako jsou květinové náramky pro družičky, nebo speciální voničky pro svědky.

●       Jedna nebo dvě kytice pro nevěstu? Některé nevěsty preferují dvě kytice, přičem menší, ne tolik honosou plánují vyhazovat pro potenciální nové nevěsty.

●       Výzdoba na svatební stůl

●       Výzdoba oltáře

●       Zdobení auta pro svatebčany

 

Ujasněte si velikost a množství jednotlivých květů

I květinové aranžmá mají svoje velikosti. Proto je dobré si jednotlivé kytice rozdělit do tří kategorií přes malé, střední až po velké kytice. Jedná se zejména o květiny pro nevěstu, protože ženichova vonička a voničky pro hosty jsou vždy zahrnuty do drobných aranžmá a pro obě varianty vždy budete potřebovat pouze jeden květinový stonek, nanejvýš dva. Tyto počty se ale také mohou v průběhu plánování měnit, proto je nejlepší s nimi počítat jakmile budete mít finální počet potvrzených hostů.

Jednoduchá květina

Mnoho nevěst se rozhodlo pro svatební kytici složenou jen a pouze z jednoho květinového druhu. Mezi nejoblíbenější druhy květin pro tato jednoduchá uspořádání patří zejména pivoňky, růže nebo hortenzie. Samozřejmě tuto jednoduchou variantu kytice můžete vytvořit z jakéhokoli druhu vaší oblíbené kytky. V zásadě je dobré zvolit odolné druhy květů, aby kytice zvládla přežít celý svatební den, včetně dopravy na místo a následné celodenní manipulace. Pro letní svatby je také dobré vybrat květy, které jsou odolné vůči teplému počasí.

Konkrétní druhy květin pro svatební aranžmá


Hortenzie

Hortenzie dokáží vytvořit opravdu nádhernou a plnou kytici. Vzhledem k jejich opravdu velkým květům, nepotřebujete k výrobě kytice ani příliš jednotlivých stonků. Co se týče hortenzií a počtu jednotlivých stonků, pro malou kytici vám bohatě postačí 2-3 stonky, ze 4-5 stonků vytvoříte středně velkou kytici a na velkou si připravte 6-8 stonků. Mezi nejoblíbenější u hortenzií patří střední velikost kytice, ovšem záleží zejména na vašich preferencích. Určitě je dobré si nanečisto vyzkoušet na jednotlivý počet stonků, jaká velikost kytice vám nejvíce sedí a vyhovuje.

 

Pivoňky a zahradní růže

Tohle duo je považováno květiny se středně velkými květy. Proto pro malou pivoňkovou kytici si vystačíte s 3-4 stonky, střední kytice bude ideálně složená z 6-9 stonků a pro velkou kytici už budete potřebovat 10 až 12 stonků. Naopak růže má trochu drobnější květy než pivoňky, proto budou vyžadovat trochu více stonků pro vytvoření finálního aranžmá. Z 8-12 stonků můžete vytvořit hezkou a dostatečnou malou kytici, středně velká kytice bude složená z 18-20 stonků a pro velkou svatební kytici růží počítejte s více než 20 stonky.

 

Pro smíšené květinové aranžmá

U smíšené kytice existují tři základní prvky, které by neměly chybět. Ve středu by měly být zastoupeny fokální květy, neboli hlavní středové, poté by měly následovat sekundární květy a následně výplňové květy a listy. Už název jednotlivých květů vám snadno napoví, co bude jejich hlavní úlohou. Fokální neboli středové by měly být nejzajímavějších a hlavním prvkem celé kytice, může se jednat například o pivoňky nebo růže. Sekundární květy jsou menší květy, které by měly být sladěné s fokálními květy, může jít například o menší růžičky, nebo pryskyřník. Následně výplňové květy plní funkci výplně a dávají kytici ten pravý finální vzhled. Mezi oblíbené výplňové květy patří například nevěstin závoj, nebo voskový květ. Můžete použít také oblíbený eukalyptový list nebo pittosporum.

 

A co květinové vázy pro svatební stůl?

Počet květin, které potřebujete na ideální tvar do velké míry závisí na velikosti vázy nebo nádoby. Menší vázy většinou stačí vyplnit 10 stonky, kdežto středně velká váza se pohybuje už od 15 kusů stonků až po 20. Pokud chcete zvolit pro váš stůl velkou vázu, která bude vypadat dostatečně robustně a atraktivně, mělo by vám stačit 25-30 stonků.

 

Je nutné si uvědomit, že svatební den neznamená pouze kytice pro nevěstu ale mnohem více. Proto je dobré si předběžně spočítat jednotlivé květinové dekorace a odhadnout kolik kusů od různých druhů budete potřebovat. Určitě je dobré mít vždy nějakou rezervu, která vám přinese klid na duši. Poté promítnout počet květin do vašeho rozpočtu a pokud je vše v souladu, můžete začít vesele objednávat! Vždy ale pamatujte, že svatba je jenom váš den, který si máte užít a na který máte vzpomínat v tom nejlepším. Proto hlavně zachovejte chladnou hlavu nestresujte se a užijte si ho!

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v Praze

PETI

PETI
láska

ZORA

ZORA

KALIN

KALIN

ALANIS

ALANIS

ALENKA

ALENKA

ALEX

ALEX

AFNE

AFNE

ANDY

ANDY

COKY

COKY

EVRIL

EVRIL

AURORA

AURORA

KONE

KONE

BEBI

BEBI

RONY

RONY

SUMI

SUMI

KALIN SET

KALIN SET

APOLENA SET 1

APOLENA SET 1

APOLENA SET 3

APOLENA SET 3
Neprodejné

LUCI

LUCI

BEATA

BEATA
láska

KYTICE BÍLÝCH RŮŽÍ

KYTICE BÍLÝCH RŮŽÍ
Zde zvolte vámi požadovaný počet květů. ? 0 Kč

KATARINA

KATARINA

CAROL

CAROL

KAMI

KAMI

LARY

LARY

SELI

SELI

KLAUDI

KLAUDI

FONDA

FONDA

TOLI

TOLI

WHITE

WHITE

KUKI

KUKI

DEBIE

DEBIE

ZUZI

ZUZI

JULI

JULI

DIDI

DIDI

DURI

DURI

HOLA

HOLA
Neprodejné

SULI

SULI

EMI

EMI

COLY

COLY

VIVI

VIVI

PAULA

PAULA

KYTICE RUDÝCH RŮŽÍ

KYTICE RUDÝCH RŮŽÍ
Zde zvolte vámi požadovaný počet květů. ? 0 Kč

KYTICE RŮŽOVÝCH RŮŽÍ

KYTICE RŮŽOVÝCH RŮŽÍ
Zde zvolte vámi požadovaný počet květů. ? 0 Kč

KYTICE ŽLUTÝCH RŮŽÍ

KYTICE ŽLUTÝCH RŮŽÍ
Zde zvolte vámi požadovaný počet květů. ? 0 Kč

KYTICE ŽÍHANÝCH RŮŽÍ

KYTICE ŽÍHANÝCH RŮŽÍ
Zde zvolte vámi požadovaný počet květů. ? 0 Kč

EVELYN

EVELYN
Zde zvolte vámi požadovaný počet květů. ? 0 Kč

RŮŽOVÉ + ČERVENÉ RŮŽE

RŮŽOVÉ + ČERVENÉ RŮŽE
Zde zvolte vámi požadovaný počet květů. ? 0 Kč

Mohlo by vás také zajímat

Popisek stránky a produktu

Magická symbolika spojená s bonsajemi

Magická symbolika spojená s bonsajemi

Význam a symbolika bonsají

Bonsaje jsou silně spojené s Japonskem, věděli jste ale, že umění pěstování miniaturních stromů ve skutečnosti pochází ze starověké Číny? Už v roce 700 př.n.l. Číňané používali speciální techniky pro pěstování zakrslých květin a stromů v květináčích nebo jiných nádobách. Tato technika se stala známou jako „pun-sai“ (nebo „penzai“) a původně ji pěstovala pouze elita ve společnosti. Až v období Kamakura byly do Japonska přivlečeny miniaturní rostoucí stromy právě uvnitř květináče. V dnešní době bonsaje už dávno nejsou otázkou pouze Japonska a Číny, naopak se jejich obliba rozšířila do celého světa a my si jejich krásu můžeme užívat téměř všude po světě. Milovníci bonsají se o ně starají doslova jako o umělecká díla.

Číst celé
Význam a symbolika levandule

Význam a symbolika levandule

Zajímavosti o levanduli

Voňavá a půvabná levandule se stříbřitě zelenými listy a klasy nám provoní dlouhé pole a lány každé letní období. Sledovat dlouhé lineální pole plné voňavé levandule je skutečně balzámem na duši. Nejčastěji levanduli najdeme v jemné fialové barvě, která je uklidňující už jen na pohled. Ve skutečnosti se ale jedná o vytrvalý keř, který patří do čeledi máty a najdeme ho jak v jemné fialové barvě, tak i v bílé, růžové nebo purpurové. Přestože se dnes levandule pěstuje po celém světě, svým původem pochází z oblasti kolem Středozemního moře a zemí na východ od Indie.

Číst celé
Proč květiny voní?

Proč květiny voní?

Zajímavosti o vůních květin

Představte si, že se procházíte tropickým pralesem a vzduchem se line sladká vůně. O kousek dál po cestě se vám zatají dech při hnilobném zápachu masa. Po větším zkoumání ale zjistíte, že oba dva pachy pocházejí z květin. Najednou se zamyslíte a položíte si otázku, proč květiny vůbec voní? Je to vlastně součást životní strategie, která pomáhá kvetoucím rostlinám rozmnožovat se a šířit svůj druh. Určité vůně pomáhají těmto květinám vyřešit velký problém.

Číst celé