RÁDI VÁM PORADÍME na tel.:
košík: 0 ks
celková cena: 0 Kč
0
Dokončit objednávku

Bydlení ve skandinávském stylu

Skandinávský styl pro pohodlné bydlení

Možná jste si za poslední dobu všimli, že se nejen v designových magazínech, ale také na internetu a sociálních sítí se začal do popředí dostávat skandinávský styl bydlení. Není se vůbec čemu divit! Pokud milujete pohodlí a nejdůležitějším prvkem pro váš domov je klid, příjemné prostředí a zejména jednoduchost, skandinávský styl pro vás bude tím pravým! Je velmi úzce propojen s přírodou, což se odráží zejména na jeho materiálech, které poznáte na první pohled. Základem je tedy dřevo, které dodává domovu ten správný pocit tepla, dále také kámen a sklo. Skandinávský styl se vyznačuje jednoduchostí, ale zároveň velkou funkčností. Tento severský design dokáže být univerzální, ale zároveň také opravdu trendy a nadčasový. Jeho vzhled je dostatečně jednoduchý na to, abyste si jej dokázali vytvořit sami doma i vy. Základem je mít čistě bílé stěny a dřevěnou podlahu, jenom tento základ vám naprosto vystačí pro vytvoření co nejútulnějšího bydlení ve skandidávském stylu. Poté stačí přidat správný textil, nábytek, ale také hlavně rostliny, které vám pomůžou přidat do každého interiéru nádech skandinávského vkusu.

Co rostliny ve skandinávském stylu?

Ptáte se možná jak moc důležité jsou rostliny pro skandinávský design. Odpovědí je, že patří mezi základní elementy, které by v pravém scandi domově neměly chybět! Rostliny se používají pro rozjasnění místností a vdechnutí života do uzavřených prostor. Tyto živé prvky nabízejí trochu kontrastní barvy vůči typickým tlumeným barvám skandinávského stylu, přičemž ale stále splňují minimalistickou podstatu tohoto stylu. Rostliny mají za hlavní úkol vnést život do místnosti a spojit tak celkový prostor co nejvíce s přírodou.

                                                                                                                              

Rostliny ve skandinávském stylu

V souladu s filozofií skandinávského stylu je důležité držet se základního pravidla, které tvrdí, že i krásné věci by měly být funkční. A proto každá rostlina by měla být pečlivě vybrána nejen pro svou krásnou estetickou hodnotu, ale také aby dodala domovu požadovaný nádech klidu a pohody. Mezi takové rostliny patří například aloe vera, které jsou prokazatelnými čističi vzduchu a dokážou zvýšit hladinu vaší energie. Ptáte se jak? Odpověď je naprosto jednoduchá. Pokud si aloe vera umístíte do ložnice, kde vám bude čistit vzduch, bude se vám lépe spát právě díky čistšímu vzduchu. Skandinávský styl má také typické květináče a truhlíky, kde každý z nich má čisté, nerušené linie, tlumenou paletu barev, která dodává pocit vzdušnosti. Právě tato stylová jednoduchost, která neomrzí je hlavním znakem severského designu. Jaké další rostliny jsou typickými čističi vzduchu? Je jich hned několik! Mezi nejoblíbenější patří například zelenec. Monstera, fíkus, tchýnin jazyk nebo šplhavnice.

 

Méně je více

Jedním z hlavním principů, kterým se tento styl drží je rozhodně heslo “méně je více” a to platí u všeho. Proto si dejte pozor i vy, jaké rostliny plánujete do vašeho domova pořídit a zbytečně je nepřekombinujte. Co se týče ostatních dekorací, držte se zejména přírodních prvků. S dřevěnými a skleněnými dekoracemi nešlápnete rozhodně vedle, ovšem i zde by mělo platit pravidlo praktičnosti a nemělo by se jednat o dekorace bez využití. Proto by se mělo jednat například o dřevěné mísy, do které můžete dát ovoceskleněné vázy, které poslouží pro květiny, dřevěné či pletené prostírání v přírodních barvách a podobně. Dalším nezbytným bodem, který by měl skandinávský styl splňovat je pohodlí, pokud tedy někde chcete trochu kreativity je to právě zde! Polštáře, peřiny, křesla či prostírání. Všechno co vám přinese větší pohodlí do vašeho bydlení je vítáno, ovšem pozor! Znovu v tlumených nebo přírodních barvách. Rozhodně se vyvarujte zbytečnostem, na které vám bude jenom padat prach a nenaleznou další využití. Přemýšlejte nad věcmi, které do vaší domácnosti pořizujete a nad jejich funkčností.

 

To by byl opravdu krátký úvod do skandinávského stylu a jeho filozofie. Skandinávský styl stejně jako ostatní styly není pro každého. Většinou tento styl preferují lidé, kteří mají blízko k přírodě, nemají potřebu sledovat nejnovější trendy, nebo je pro ně nejdůležitější se cítit pohodlně a v teple domova. Ať už je to váš vyvolený styl nebo ne, některé obecné prvky je vhodné praktikovat v jakémkoli stylu.

 

 

 

 

 

 

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v Praze

Mohlo by vás také zajímat

Popisek stránky a produktu

Magická symbolika spojená s bonsajemi

Magická symbolika spojená s bonsajemi

Význam a symbolika bonsají

Bonsaje jsou silně spojené s Japonskem, věděli jste ale, že umění pěstování miniaturních stromů ve skutečnosti pochází ze starověké Číny? Už v roce 700 př.n.l. Číňané používali speciální techniky pro pěstování zakrslých květin a stromů v květináčích nebo jiných nádobách. Tato technika se stala známou jako „pun-sai“ (nebo „penzai“) a původně ji pěstovala pouze elita ve společnosti. Až v období Kamakura byly do Japonska přivlečeny miniaturní rostoucí stromy právě uvnitř květináče. V dnešní době bonsaje už dávno nejsou otázkou pouze Japonska a Číny, naopak se jejich obliba rozšířila do celého světa a my si jejich krásu můžeme užívat téměř všude po světě. Milovníci bonsají se o ně starají doslova jako o umělecká díla.

Číst celé
Význam a symbolika levandule

Význam a symbolika levandule

Zajímavosti o levanduli

Voňavá a půvabná levandule se stříbřitě zelenými listy a klasy nám provoní dlouhé pole a lány každé letní období. Sledovat dlouhé lineální pole plné voňavé levandule je skutečně balzámem na duši. Nejčastěji levanduli najdeme v jemné fialové barvě, která je uklidňující už jen na pohled. Ve skutečnosti se ale jedná o vytrvalý keř, který patří do čeledi máty a najdeme ho jak v jemné fialové barvě, tak i v bílé, růžové nebo purpurové. Přestože se dnes levandule pěstuje po celém světě, svým původem pochází z oblasti kolem Středozemního moře a zemí na východ od Indie.

Číst celé
Proč květiny voní?

Proč květiny voní?

Zajímavosti o vůních květin

Představte si, že se procházíte tropickým pralesem a vzduchem se line sladká vůně. O kousek dál po cestě se vám zatají dech při hnilobném zápachu masa. Po větším zkoumání ale zjistíte, že oba dva pachy pocházejí z květin. Najednou se zamyslíte a položíte si otázku, proč květiny vůbec voní? Je to vlastně součást životní strategie, která pomáhá kvetoucím rostlinám rozmnožovat se a šířit svůj druh. Určité vůně pomáhají těmto květinám vyřešit velký problém.

Číst celé