RÁDI VÁM PORADÍME na tel.:
košík: 0 ks
celková cena: 0 Kč
0
Dokončit objednávku

Pampeliškový čaj pro zdraví

Pampeliškový čaj a jeho výhody

S nástupem podzimu letní drinky začínají výrazně nahrazovat podzimní teplé nápoje na zahřátí, které potěší nejen tělo, ale i naši duši. Mezi jeden z nejoblíbenějších zimních nápojů je určitě čaj, který by neměl chybět u nikoho v kuchyni. Pokud se zajímáte o své zdraví a rádi hledáte nové věci, které zařadit nejen do jídelníčku, ale také do vašeho pitného režimu. Pokud vás květiny zajímají, rozhodně byste neměli přehlížet bylinky, které mají skvělé účinky pro lidské tělo i mysl. Každá bylinka má přitom jiné prospěšné vlastnosti, které dokážou s našim tělem doslova divy! Pokud zakomponujete bylinky nejen do vašeho zahradního hobby ale také do vašeho jídelníčku, můžete si tak plně užívat benefitů, které nabízejí. Pokud jste ještě nikdy nezkoušeli pampeliškový čaj, v dnešním článku si představíme hned několik důvodů, proč byste právě jej měli zařadit do svého pitného režimu.

 

I když pampelišky v tomto období neseženete, můžete si alespoň udělat jarní plány a vyzkoušet si další sezónu udělat vlastní pampeliškový čaj. Nicméně teď si skvěle vystačíte i s jakýmkoliv jiným z lékárny či ze zdravé výživy.

 

Antidepresivum

Jen si vybavte jak vaše mysl reaguje jakmile uvidí pampelišková pole posetá žlutými hlavičkami. Rozhodně to ve vás nezanechá žádné negativní myšlenky, ale naopak vás pouze tento pohled dokáže nabít dostatečnou energií po zbytek dne. Žlutá je energická barva plná radosti a štěstí, stejně tak jako květy pampelišky. Tato radost se přenáší i do samotného čaje. Jakmile si vychutnáte šálek pampeliškového čaje, zjistíte, že dokáže skvěle uklidnit naše tělo a všechny negativní emoce a myšlenky, které nám v daný moment nebo ten den probíhaly hlavou. Uklidňující účinky pampelišek tak působí velmi pozitivním způsobem na naše tělo, když se cítíme být v neustálém shonu a stresu z práce která nám padá na hlavu. Pampeliškový čaj se tak často používá také jako alternativa nebo doplněk ke konvenčním lékům a to hlavně díky svému přírodnímu původu.

 

Protizánětlivé účinky

Pampeliškový čaj má také skvělé antioxidační a protizánětlivé účinky, které vám mohou jenom pozitivně podpořit vaše zdraví. I když se možná cítíte skvěle a vaše tělo funguje tak jak má, nějaké problémy si člověk ani neuvědomuje. Pravidelné pití pampeliškového čaje vám pomůže udržet se nejen v psychické pohodě, ale také ve fyzické a dost možná vám pomůže předejít některým nemocem nebo problémům na které byste bez jeho užívání byli mnohem náchylnější.

 

Diuretika

Skvělým pomocníkem je také pokud trpíte na záněty močových cest nebo ledvinové kameny. Pampeliška má močopudné vlastnosti, což je skvělé pro eliminaci toxinu a zbavení těla přebytečné vody. Pokud trpíte zadržováním vody, nebo velkým nadýmáním, zkuste nahradit jednu kávu denně šálkem pampeliškového čaje a za nějaký čas uvidíte pozitivní rozdíl! Ulevíte vašemu tělu a budete se ihned cítit lépe.

 

Lepší trávení

Pokud vás často trápí zažívací potíže, pampeliškový čaj vám může nabídnou příjemnou úlevu a to ať už se jedná o vaše trávení, ztrátu chuti k jídlu, zácpu nebo jakýkoliv jiný problém spojený s vaším trávením můžete si pomoci pravidelným pitím pampeliškového čaje, který vám pomůže uklidnit vaše namožené střeva. Pampelišky totiž obsahují inulin, tedy rozpustnou vlákninu, která pomáhá zmírnit podrážděný žaludek a skvěle působí také jako prebiotikum.

 

Zdravé játra

Ať už vaším játrům dáváte zabrat alkoholem či nikoliv, rozhodně je dobré o ně pečovat! Existuje řada přírodních prostředků, které vám pomohou chránit vaše játra a zlepšit tak jejich funkci. Čaj vyrobený z kořene pampelišky uleví alespoň trochu vašim játrům při nadměrné konzumaci alkoholu, zatímco extrakt z listů pampelišky prospěje vašim játrům pokud vás trápí vysoký cholesterol. Navíc listy pampelišky můžete využít také do salátu pro zajímavější chuť!

 

S ohledem na všechny výhody pampeliškového čaje si myslíme, že byste neměli na nic čekat a jít si co nejdříve jeden šálek pampeliškového čaje uvařit! A to ať už vás trápí některé ze zmíněných problémů, nebo jenom rádi pečujete o své tělo a dodáváte mu kvalitní a vyváženou stravu i pitný režim.

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v Praze

Mohlo by vás také zajímat

Popisek stránky a produktu

Magická symbolika spojená s bonsajemi

Magická symbolika spojená s bonsajemi

Význam a symbolika bonsají

Bonsaje jsou silně spojené s Japonskem, věděli jste ale, že umění pěstování miniaturních stromů ve skutečnosti pochází ze starověké Číny? Už v roce 700 př.n.l. Číňané používali speciální techniky pro pěstování zakrslých květin a stromů v květináčích nebo jiných nádobách. Tato technika se stala známou jako „pun-sai“ (nebo „penzai“) a původně ji pěstovala pouze elita ve společnosti. Až v období Kamakura byly do Japonska přivlečeny miniaturní rostoucí stromy právě uvnitř květináče. V dnešní době bonsaje už dávno nejsou otázkou pouze Japonska a Číny, naopak se jejich obliba rozšířila do celého světa a my si jejich krásu můžeme užívat téměř všude po světě. Milovníci bonsají se o ně starají doslova jako o umělecká díla.

Číst celé
Význam a symbolika levandule

Význam a symbolika levandule

Zajímavosti o levanduli

Voňavá a půvabná levandule se stříbřitě zelenými listy a klasy nám provoní dlouhé pole a lány každé letní období. Sledovat dlouhé lineální pole plné voňavé levandule je skutečně balzámem na duši. Nejčastěji levanduli najdeme v jemné fialové barvě, která je uklidňující už jen na pohled. Ve skutečnosti se ale jedná o vytrvalý keř, který patří do čeledi máty a najdeme ho jak v jemné fialové barvě, tak i v bílé, růžové nebo purpurové. Přestože se dnes levandule pěstuje po celém světě, svým původem pochází z oblasti kolem Středozemního moře a zemí na východ od Indie.

Číst celé
Proč květiny voní?

Proč květiny voní?

Zajímavosti o vůních květin

Představte si, že se procházíte tropickým pralesem a vzduchem se line sladká vůně. O kousek dál po cestě se vám zatají dech při hnilobném zápachu masa. Po větším zkoumání ale zjistíte, že oba dva pachy pocházejí z květin. Najednou se zamyslíte a položíte si otázku, proč květiny vůbec voní? Je to vlastně součást životní strategie, která pomáhá kvetoucím rostlinám rozmnožovat se a šířit svůj druh. Určité vůně pomáhají těmto květinám vyřešit velký problém.

Číst celé