RÁDI VÁM PORADÍME na tel.:
košík: 0 ks
celková cena: 0 Kč
0
Dokončit objednávku

Květinový box

Květiny v květinovém boxu

Originalita v květinovém světě nezná meze v poslední době se stále častěji můžete setkat s takzvanými květinovými boxy, které působí velmi luxusním dojmem. Jednoduše řečeno jedná se o květiny naaranžované do krabice, která pro ně funguje jako váza s vodou. Možná vás zajímá, jak dlouhá je životnost květinových boxů, jak udržovat boxy krásné, nebo zkrátka jen chcete zjisti, zda je se je o to pravé ořechové pro vás. A právě květinovým boxům jsme věnovali dnešní článek.

 

 

Jak to funguje?

Základem květinového boxu je krabice, v níž jsou umístěné květiny. Aktuálně trh nabízí nespočet velikostí, barev a také tvarů krabic. Zde samozřejmě platí přímá úměra, čím větší krabice, tím více květin a o to vyšší cena. Můžete najít krabice s pár květy, ale také krabice se stovkami růží.

Základem vzhledu krabice je kvalitní a vzhledný potisk, který bude ladit s vašimi květy. Co se týče funkčnosti krabice, mezi nejdůležitější aspekty patří rozhodně dno krabice, kde je umístěna nepromokavá hmota, která zabrání protečení vody. Může se jednat o celofán nebo i drobný upravený květináč, přizpůsobený tvaru krabice. Mezi opravdu nejdůležitější složku samotného boxu je aranžovací hmota, v níž jsou umístěny květiny. Při výběru květinového boxu by právě aranžovací hmota měla být jedním z hlavních indikátorů při nákupu. Vždy volte kvalitní hmotu, v níž květiny drží pevně a nepromokne. Hmota funguje na principu houby, kdy nasákne všechnu potřebnou vodu, kterou následně zásobuje květiny. Hmota se také namáčí do speciálního roztoku, který obsahuje desinfekční a výživovou složku, pro zajištění co nejlepší péče květinám.

 

Výběr květin

Květinové boxy nejsou nijak druhově omezeny. Nejčastěji najdete květinové boxy plné růží všech barev, to ovšem není pravidlo! Může použít libovolné květiny jako například tulipány, pivoňky, chryzantémy, gerbery a další. Květiny do boxu by měly být co nejvyšší kvality, což by se mělo odrazit na jejich životnosti, která se pohybuje v rozmezí od 8 do 14 dnů v závislosti na vaší péči a také na volbě květin.

V dnešní době najdete také nepřeberné množství různě tematických boxů, které mohou obsahovat například tvary srdce vyskládané růžemi, nebo vaše iniciály či věk oslavence. Existují také speciálně upravené květinové dárkové boxy v nichž je speciálně upraveno místo na dárek.

 

Údržba květinového boxu

Zde vás čeká příjemná zpráva! Péče o květinový box je ještě snadnější než o květiny ve váze, nutno ale počítat s tím, že životnost boxu může být o trochu kratší, než je tomu u běžných kytic. Starost o květiny v boxu spočívá zejména v přilévání malého objemu vody (100-150ml) do volných míst mezi květinami. Vodu rozmíchejte s desinfekčním a výživovým roztokem, pro co největší efekt. Dejte si jenom pozor, abyste krabičku s květinami nepřelili. Květinový box postavte mimo přímé sluneční světlo a vyvarujte se horkému vzduchu.

 

Vyrobte si vlastní box!

Pokud rádi tvoříte, není nic jednoduššího než si vyrobit svůj vlastní květinový box. K výrobě budete potřebovat krabici na květiny, kterou seženete volně na internetu, nebo v obchodech s dekoracemi, zde je dobré dbát na kvalitu, nechcete přece aby se po jednom zalití celá krabice rozmočila. Následně budete k výrobě potřebovat aranžovací hmotu a dezinfekční a výživový roztok, obojí seženete ve větším květinářství nebo domácích potřebách. A samozřejmě to nejdůležitější – čímž jsou samotné květiny! Je dobré si předem rozmyslet barvy a jednotlivé druhy květin, práce s čerstvými květy bude náročnější než s umělými. Pokud jste začátečník, doporučujeme si nejprve výrobu dekorace vyzkoušet s umělými květinami a poté přejít k čerstvým květinám. Je dobré mezi květiny zakomponovat trochu zeleně nebo nevěstin závoj, který celý box krásně doladí. Pokud chcete ještě více zaexperimentovat, můžete ke květinám přidat také bonbony nebo další drobné dekorace.

 

Ať už plánujete darovat kytici k narozeninám, nebo jen tak pro radost, zkuste tentokrát zvolit originálnější volbu ve formě květinového boxu – obdarovaného tím zajisté překvapíte!

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v Praze

KRABICE ČERVENÝCH RŮŽÍ

KRABICE ČERVENÝCH RŮŽÍ
Zde zvolte vámi požadovaný počet květů. ? 0 Kč
Neprodejné

SRDCE PLNÉ RŮŽÍ

SRDCE PLNÉ RŮŽÍ
láska

KRABICE BÍLÝCH RŮŽÍ

KRABICE BÍLÝCH RŮŽÍ
Zde zvolte vámi požadovaný počet květů. ? 0 Kč
Neprodejné

KRABICE RŮŽOVÝCH RŮŽÍ

KRABICE RŮŽOVÝCH RŮŽÍ
Zde zvolte vámi požadovaný počet květů. ? 0 Kč
Neprodejné

KRABICE RŮŽÍ + bonboniera MILKA SRDCE + SEKT Bohemia demi sec 0,75l

KRABICE RŮŽÍ + bonboniera MILKA SRDCE + SEKT Bohemia demi sec 0,75l
Neprodejné

OKVĚTNÍ LÍSTKY - PLÁTKY RŮŽÍ

OKVĚTNÍ LÍSTKY - PLÁTKY RŮŽÍ
láska

RUDÉ RŮŽE V KRABICI

RUDÉ RŮŽE V KRABICI
Nové

BÍLÉ RŮŽE V KRABICI

BÍLÉ RŮŽE V KRABICI
Nové

KVĚTINA V KRABICI

KVĚTINA V KRABICI
NÁŠ TIP

KYTICE BEATA V KRABICI

KYTICE BEATA V KRABICI

KYTICE AMORE V KRABICI

KYTICE AMORE V KRABICI
láska

RŮŽE A FREZIE V KRABICI

RŮŽE A FREZIE V KRABICI

RŮŽE A GERBERY V KRABICI

RŮŽE A GERBERY V KRABICI

ROMANTICKÉ SRDCE RŮŽÍ

ROMANTICKÉ SRDCE RŮŽÍ
Neprodejné

MODRÉ A BÍLÉ RŮŽE V KRABICI

MODRÉ A BÍLÉ RŮŽE V KRABICI
Neprodejné

BAREVNÁ KYTICE V KRABICI

BAREVNÁ KYTICE V KRABICI

KYTICE FOLY V KRABICI

KYTICE FOLY V KRABICI

KYTICE SOFIE V KRABICI

KYTICE SOFIE V KRABICI

Mohlo by vás také zajímat

Popisek stránky a produktu

Magická symbolika spojená s bonsajemi

Magická symbolika spojená s bonsajemi

Význam a symbolika bonsají

Bonsaje jsou silně spojené s Japonskem, věděli jste ale, že umění pěstování miniaturních stromů ve skutečnosti pochází ze starověké Číny? Už v roce 700 př.n.l. Číňané používali speciální techniky pro pěstování zakrslých květin a stromů v květináčích nebo jiných nádobách. Tato technika se stala známou jako „pun-sai“ (nebo „penzai“) a původně ji pěstovala pouze elita ve společnosti. Až v období Kamakura byly do Japonska přivlečeny miniaturní rostoucí stromy právě uvnitř květináče. V dnešní době bonsaje už dávno nejsou otázkou pouze Japonska a Číny, naopak se jejich obliba rozšířila do celého světa a my si jejich krásu můžeme užívat téměř všude po světě. Milovníci bonsají se o ně starají doslova jako o umělecká díla.

Číst celé
Význam a symbolika levandule

Význam a symbolika levandule

Zajímavosti o levanduli

Voňavá a půvabná levandule se stříbřitě zelenými listy a klasy nám provoní dlouhé pole a lány každé letní období. Sledovat dlouhé lineální pole plné voňavé levandule je skutečně balzámem na duši. Nejčastěji levanduli najdeme v jemné fialové barvě, která je uklidňující už jen na pohled. Ve skutečnosti se ale jedná o vytrvalý keř, který patří do čeledi máty a najdeme ho jak v jemné fialové barvě, tak i v bílé, růžové nebo purpurové. Přestože se dnes levandule pěstuje po celém světě, svým původem pochází z oblasti kolem Středozemního moře a zemí na východ od Indie.

Číst celé
Proč květiny voní?

Proč květiny voní?

Zajímavosti o vůních květin

Představte si, že se procházíte tropickým pralesem a vzduchem se line sladká vůně. O kousek dál po cestě se vám zatají dech při hnilobném zápachu masa. Po větším zkoumání ale zjistíte, že oba dva pachy pocházejí z květin. Najednou se zamyslíte a položíte si otázku, proč květiny vůbec voní? Je to vlastně součást životní strategie, která pomáhá kvetoucím rostlinám rozmnožovat se a šířit svůj druh. Určité vůně pomáhají těmto květinám vyřešit velký problém.

Číst celé