RÁDI VÁM PORADÍME na tel.:
košík: 0 ks
celková cena: 0 Kč
0
Dokončit objednávku

Velikonoční dekorace

Velikonoce kreativně

Sotva skončila doba vánoční, pomalu ale jistě klepou na dvěře Velikonoce. Svátky jara, které přináší trochu barev po dlouhé šedé zimě. Velikonocemi vítáme jaro a novou etapu života kolem nás. Mezi oblíbené velikonoční dekorace patří zejména zajíčci, kuřátka, vajíčka a pastelové barvy. Velikonoční dekorace jsou také skvělou příležitostí pro vaši kreativitu. Doslova vybízí k akci vytvořit si hezké a vkusné dekorace a odpustit si kýče, které často potkáte různě v obchodech. Dneska si představíme hned několik dekorací, které hravě zvládnete vytvořit z pohodlí domova. Má to přitom hned dvě výhody!  Nejen že ušetříte čas a peníze, ale navíc si vytvoříte i originální dekoraci, kterou nikde jinde nepotkáte!

 

Kvetoucí skořápky

Pokud hledáte něco efektivního, levného a zeleného – kvetoucí skořápky jsou pro vás tou správnou volbou. K jejich výrobě budete potřebovat pouze vatu, skořápky od vajíček a semínka řeřichy, pažitky nebo například mladého ječmene. Skořápky od vajíčka postavte do stojanu, ideálně v pastelové nebo jiné elegenantní jarní barvě. Poté do skořápky opratrně vložíme kousek navhlčené vaty a na ni nasypeme semínka řeřichy. Do tří dnů bychom měli mít krásné rostoucí vajíčka, které si získají svoji pozornost a vypadají úchvatně! Tento rostoucí efekt můžete využít různě – do květináčů, velikonočních hrníčků nebo mističek. Ve skořápce od vajíček, si ale drobná rostoucí řeřicha získá svou pozornost.

Nesmrtelné kraslice

K velikonocím bez váhání patří kraslice, kde se nabízí doslova nekonečný výběr možností ve zdobení. V tomto případě by byla škoda zůstat u klasických barvených vajíčet. Vyzkoušejte tento rok přírodní barvení pomocí kurkumy, cibule nebo káva. Mezi oblíbené patří take motání barevných bavlnek podél vajíčka, které dokážou vytvořit naprosto úchvatné vzory. Pokud chcete, aby vaše kraslice vypadaly co nejpřirozeněji, zkuste použít obyčejný provázek a drobné jarní větvičky, které přivážete k vajíčku – tato jednoduchá vajíčka vypadají skvěle například v ošatce nebo květináči. Pokud chcete něco opravdu jednoduchého, vystačíte si pouze se štětcem a temperovými barvami. Můžete vajíčka například pokreslit elegantními puntínky, jednoduchými čárkami nebo jednotlivé kraslice například pospsat jmény koledníků.


Velikonoční věnec

Stejně jako vánoční věnec, i velikonoční věnec nesmí během jara u vás na dvěřích chybět. Doporučujeme zakoupit kostru věnce kdekoliv v květinářství a z něho následně vytvořit ten pravý podle vašich představ. Stejně jako jednotlivých dekorací by zde měly dominovat pestré barvy v odstínech žluté, oranžové, růžové a zelené.. Pokud preferujete pastelové barvy ideální volnou bude jemná žlutá, baby blue nebo velmi oblíbená baby pink. Dále je vhodné přidat kočičky nebo jiné jarní větvičky, které veněc nejen ozvláštní, ale navíc mu přidají šmrnc. Barva stuhy by měla korespondovat z celkovým vzhledem věnce, nebojte se použít i různé potisky puntíků, kytiček a nebo vajíček! Zároveň můžete do věnce zakomponovat dřevěné postavičky zajíčků, kuřátek nebo slepiček, aby byl co nejveselejší.


Vlastní domeček pro velikonoční zajíčky

Máte děti a chcete jim udělat radost? Vytvořte vaším keramickým zajíčkům, slepičkám nebo jakmkoliv dalším zvířátkům krásný jarní domeček. Vyberte vhodnou velikost květináče nebo truhlíku, který vystele slámou, mechem, nebo hlínou s vysazenými jarními květinami. Poté přidejte jednotlivé velikonoční dekorace v podobě vajíček, skořápek a dalších dekorací a připravte si několik vrbových proutků které zapíchejte okolo zaječí smečky. Nahoře je svažte pomocí drátku či provázku a okolo nejužšího místa uvažte barevnou stuhu. Tradá a je hotovo. Právě jste si vyrobili krásnou jarní dekoraci, která rozhodně nezůstane bez povšimnutí.

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v Praze

ALENKA

ALENKA

SELA

SELA

BELLA

BELLA

RONY

RONY

KALIN SET

KALIN SET

BEATA

BEATA
láska

CAROL

CAROL

LARY

LARY

ZUZI

ZUZI

VIVI

VIVI

KYTICE FRÉZIÍ

KYTICE FRÉZIÍ
Neprodejné

TAMI

TAMI

VIVI SET 3

VIVI SET 3

KAJA

KAJA

GUDI

GUDI

BARBA SET 1

BARBA SET 1

LADA

LADA

JARNÍ SET 7

JARNÍ SET 7

JARNÍ SET 10

JARNÍ SET 10

JARNÍ SET 11

JARNÍ SET 11

NARCISKY

NARCISKY
Nové
Neprodejné

LONA

LONA

FRESIA

FRESIA
Neprodejné

MENDY

MENDY

RUUBY

RUUBY

OZZY

OZZY

SUDY

SUDY

FREZIE + EUSTOMA

FREZIE + EUSTOMA

KYTICE GERBER

KYTICE GERBER

FOLY

FOLY

DANDY

DANDY

GUDY

GUDY

SANTINY + FREZIE

SANTINY + FREZIE

TOLINS

TOLINS

KYTICE EUSTOMY

KYTICE EUSTOMY

KVĚTINOVÝ KOŠ LENY

KVĚTINOVÝ KOŠ LENY

KVĚTINOVÝ KOŠ SISI

KVĚTINOVÝ KOŠ SISI

KYTICE BEATA V KRABICI

KYTICE BEATA V KRABICI

RŮŽE A FREZIE V KRABICI

RŮŽE A FREZIE V KRABICI

KVĚTINOVÝ KOŠ PENELOPE

KVĚTINOVÝ KOŠ PENELOPE

FOLY SET 1

FOLY SET 1

FOLY SET 2

FOLY SET 2

FOLY SET 3

FOLY SET 3

FOLY SET 4

FOLY SET 4

KYTICE FOLY V KRABICI

KYTICE FOLY V KRABICI

KVĚTINOVÝ KOŠ BEATA

KVĚTINOVÝ KOŠ BEATA

KVĚTINOVÝ KOŠ GUDI

KVĚTINOVÝ KOŠ GUDI

KVĚTINOVÝ KOŠ Z FRÉZIÍ

KVĚTINOVÝ KOŠ Z FRÉZIÍ
Neprodejné

Mohlo by vás také zajímat

Popisek stránky a produktu

Magická symbolika spojená s bonsajemi

Magická symbolika spojená s bonsajemi

Význam a symbolika bonsají

Bonsaje jsou silně spojené s Japonskem, věděli jste ale, že umění pěstování miniaturních stromů ve skutečnosti pochází ze starověké Číny? Už v roce 700 př.n.l. Číňané používali speciální techniky pro pěstování zakrslých květin a stromů v květináčích nebo jiných nádobách. Tato technika se stala známou jako „pun-sai“ (nebo „penzai“) a původně ji pěstovala pouze elita ve společnosti. Až v období Kamakura byly do Japonska přivlečeny miniaturní rostoucí stromy právě uvnitř květináče. V dnešní době bonsaje už dávno nejsou otázkou pouze Japonska a Číny, naopak se jejich obliba rozšířila do celého světa a my si jejich krásu můžeme užívat téměř všude po světě. Milovníci bonsají se o ně starají doslova jako o umělecká díla.

Číst celé
Význam a symbolika levandule

Význam a symbolika levandule

Zajímavosti o levanduli

Voňavá a půvabná levandule se stříbřitě zelenými listy a klasy nám provoní dlouhé pole a lány každé letní období. Sledovat dlouhé lineální pole plné voňavé levandule je skutečně balzámem na duši. Nejčastěji levanduli najdeme v jemné fialové barvě, která je uklidňující už jen na pohled. Ve skutečnosti se ale jedná o vytrvalý keř, který patří do čeledi máty a najdeme ho jak v jemné fialové barvě, tak i v bílé, růžové nebo purpurové. Přestože se dnes levandule pěstuje po celém světě, svým původem pochází z oblasti kolem Středozemního moře a zemí na východ od Indie.

Číst celé
Proč květiny voní?

Proč květiny voní?

Zajímavosti o vůních květin

Představte si, že se procházíte tropickým pralesem a vzduchem se line sladká vůně. O kousek dál po cestě se vám zatají dech při hnilobném zápachu masa. Po větším zkoumání ale zjistíte, že oba dva pachy pocházejí z květin. Najednou se zamyslíte a položíte si otázku, proč květiny vůbec voní? Je to vlastně součást životní strategie, která pomáhá kvetoucím rostlinám rozmnožovat se a šířit svůj druh. Určité vůně pomáhají těmto květinám vyřešit velký problém.

Číst celé