RÁDI VÁM PORADÍME na tel.:
košík: 0 ks
celková cena: 0 Kč
0
Dokončit objednávku

Výživa pro řezané květiny, vytvořte si svou vlastní

Vytvořte si vlastní výživu pro kytice

Existuje jen pár podobně krásných zážitků, jako je moment, kdy obdržíte kytici řezaných květin. Se samotným předáním květin navíc nekončí radost, ale naopak pokračuje, protože právě samotný pohled na řezané květiny vám bude dělat radost ještě několik dní poté. Řezané květiny přinesou nádherné barvy a nezaměnitelnou vůni do vašeho interiéru a nadále vám budou připomínat zvláštní příležitost při věnování. Řezané květy jsou navíc často dodány společně s květinovou výživou, což by měl být standardní proces každého kvalitnějšího květinářství. Pokud se tak nestalo, nebo vám výživa došla, nevadí, stále si můžete u vás doma vytvořit velmi jednoduše vaši vlastní. Každý recept na květinovou výživu obsahuje často ingredience, které má doma každý a pomůžou vám udržet vaše květiny mnohem déle. A to se samozřejmě vyplatí! Pojďme se dneska společně podívat jak si můžete vytvořit vlastní výživu pro rostliny přímo u vás doma.

Výživa pro řezané květiny


Přidání výživy do vázy s čerstvě řezanými květinami patří mezi jeden z nejběžnějších způsobů, jak velmi jednoduše prodloužit životnost vašich květin. Mezi jednu z oblíbených vychytávek patří například aspirin. U aspirinu je to ale spíše na pováženou, jelikož nikdy nebyly stoprocentně dokázány žádné přímé účinky, že by tato kouzelná tabletka dokázala prodloužit životnost řezaných květů.U aspirinu se tedy jedná spíše o babskou radu, než prověřenou strategii prodlužující život vašich květin.

 

Řezané květiny pro svůj život potřebují nejen čerstvou vodu a pravidelnou hydrataci, ale také určitou formu sacharidů, která podporuje jejich výdrž. Proto každá květinová výživa obsahuje především cukry a další živiny navrženy tak, aby udržely kytici co nejdéle svěží. Tyto základní prvky obsahuje téměř každá květinová výživa, tedy i ta, kterou si sami doma vytvoříte.

 

Výživa prodlužující život vašim květinám sice přichází automaticky s vaší kyticí, ovšem co můžete udělat vy, abyste ještě více pomohli květinám prodloužit jejich životnost? Prvním krokem by měla být rozhodně čistá váza a čistý řez stonků pod úhlem, který podpoří příjem vody a živin pro zachování co největší svěžesti květů. Nezapomeňte také odstranit listy, které by se nacházely pod vodou, právě tyto listy by vám mohly nadělat pěknou neplechu.

 

Čistá, nejlépe sterilizovaná váza či jiná nádoba vám naopak zajistí, že uvnitř nezůstanou žádné zbytky květin nebo nečistoty, které by mohly ovlivnit životnost a zdraví rostliny. Ovšem tyto základní kroky nenahrazují funkci výživy květin, pouze ji doplňují. Stejně jako pravidelná výměna čerstvé vody nebo výběr vhodného zázemí pro vaše květy.

 

Nejlepší květinová výživa pro řezané květiny
 

Nelze určit jednu konkrétní květinovou výživu, která by splnila požadavky pro všechny řezané květiny. Vždy bude záviset na odrůdě a také místu. Řezaným květům se zpravidla více daří v nižších teplotách, proto je často květinářství před prodejem umisťují do chladičů. Vysoké teploty totiž znesnadňují udržování potřebné vlhkosti která proudí do stonku a způsobuje tak rychlejší vadnutí. Mnoho květinových nadšenců pomáhá svým řezaným květinám pomocí domácích květinových výživ, které jsou opravdu snadné na výrobu. Budete potřebovat pouze následující:

 

Ingredience pro výrobu květinové výživy

●     2 lžíce citronové šťávy

●     1 lžíci cukru

●     ¼ lžičky bělidla

●     1 litr teplé vody

 

Všechny zmíněné ingredience pořádně rozmíchejte v 1 litru teplé vody a nechejte vychladnout. Podobného efektu docílíte také pomocí jablečného octu, který pouze rozmícháte v horké vodě a poté necháte vychladnout.

 

Pokud pracujete s rostlinami, které plánujete umístit do květinové pěny, je výhodné je předtím položit do zmíněného roztoku. Tímto jednoduchým krokem zabráníte tvorbě vzduchových bublin, které by jinak zrychlily vadnutí květin. Při manipulaci se stonky však buďte opravdu opatrní, abyste je nepoškodili a mohli si vaši nádhernou kytici užívat co nejdéle.

 

Jak málo stačí ke zdravé kytici! Pokud se budete držet zmíněných základních kroků a zkusíte si sami doma vytvořit výživu pro vaši kytici, odměnou vám bude dlouhotrvající kráska, která vám bude dělat radost ještě dlouhou dobu po předání. Pokud příště neobdržíte výživu společně s květinami, nezoufejte a vytvořte si vlastní u vás doma! Jedná se opravdu o jednoduchou věc, kterou zvládne naprosto každý s ingrediencemi, které máte doma. Vaše květiny vám budou dělat mnohem větší a delší radost!

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v Praze

KVĚTINOVÝ KOŠ KARMELITA

KVĚTINOVÝ KOŠ KARMELITA

KVĚTINOVÝ KOŠ ROBIN

KVĚTINOVÝ KOŠ ROBIN

KVĚTINOVÝ KOŠ LETNÍ

KVĚTINOVÝ KOŠ LETNÍ

KVĚTINOVÝ KOŠ PINK

KVĚTINOVÝ KOŠ PINK

KVĚTINOVÝ KOŠ ADRIANA

KVĚTINOVÝ KOŠ ADRIANA
Neprodejné

KVĚTINOVÝ KOŠ FIALOVÝ + MERCI 250g a LÁHEV SEKTU Bohemia Rose 0,75l

KVĚTINOVÝ KOŠ FIALOVÝ + MERCI 250g a LÁHEV SEKTU Bohemia Rose 0,75l
Neprodejné

KVĚTINOVÝ KOŠ CAMILA

KVĚTINOVÝ KOŠ CAMILA

KVĚTINOVÝ KOŠ SARAH

KVĚTINOVÝ KOŠ SARAH

KVĚTINOVÝ KOŠ BEATA

KVĚTINOVÝ KOŠ BEATA

KVĚTINOVÝ KOŠ LORI

KVĚTINOVÝ KOŠ LORI

KVĚTINOVÝ KOŠ VIVI

KVĚTINOVÝ KOŠ VIVI

KVĚTINOVÝ KOŠ GUDI

KVĚTINOVÝ KOŠ GUDI

KVĚTINOVÝ KOŠ FOLY

KVĚTINOVÝ KOŠ FOLY

KVĚTINOVÝ KOŠ LARY

KVĚTINOVÝ KOŠ LARY

KVĚTINOVÝ KOŠ AFNE

KVĚTINOVÝ KOŠ AFNE

KVĚTINOVÝ KOŠ DANDY

KVĚTINOVÝ KOŠ DANDY

KVĚTINOVÝ KOŠ FANNY

KVĚTINOVÝ KOŠ FANNY

KVĚTINOVÝ KOŠ Z FRÉZIÍ A EUSTOMY

KVĚTINOVÝ KOŠ Z FRÉZIÍ A EUSTOMY

KASABLANKA

KASABLANKA

Mohlo by vás také zajímat

Popisek stránky a produktu

Magická symbolika spojená s bonsajemi

Magická symbolika spojená s bonsajemi

Význam a symbolika bonsají

Bonsaje jsou silně spojené s Japonskem, věděli jste ale, že umění pěstování miniaturních stromů ve skutečnosti pochází ze starověké Číny? Už v roce 700 př.n.l. Číňané používali speciální techniky pro pěstování zakrslých květin a stromů v květináčích nebo jiných nádobách. Tato technika se stala známou jako „pun-sai“ (nebo „penzai“) a původně ji pěstovala pouze elita ve společnosti. Až v období Kamakura byly do Japonska přivlečeny miniaturní rostoucí stromy právě uvnitř květináče. V dnešní době bonsaje už dávno nejsou otázkou pouze Japonska a Číny, naopak se jejich obliba rozšířila do celého světa a my si jejich krásu můžeme užívat téměř všude po světě. Milovníci bonsají se o ně starají doslova jako o umělecká díla.

Číst celé
Význam a symbolika levandule

Význam a symbolika levandule

Zajímavosti o levanduli

Voňavá a půvabná levandule se stříbřitě zelenými listy a klasy nám provoní dlouhé pole a lány každé letní období. Sledovat dlouhé lineální pole plné voňavé levandule je skutečně balzámem na duši. Nejčastěji levanduli najdeme v jemné fialové barvě, která je uklidňující už jen na pohled. Ve skutečnosti se ale jedná o vytrvalý keř, který patří do čeledi máty a najdeme ho jak v jemné fialové barvě, tak i v bílé, růžové nebo purpurové. Přestože se dnes levandule pěstuje po celém světě, svým původem pochází z oblasti kolem Středozemního moře a zemí na východ od Indie.

Číst celé
Proč květiny voní?

Proč květiny voní?

Zajímavosti o vůních květin

Představte si, že se procházíte tropickým pralesem a vzduchem se line sladká vůně. O kousek dál po cestě se vám zatají dech při hnilobném zápachu masa. Po větším zkoumání ale zjistíte, že oba dva pachy pocházejí z květin. Najednou se zamyslíte a položíte si otázku, proč květiny vůbec voní? Je to vlastně součást životní strategie, která pomáhá kvetoucím rostlinám rozmnožovat se a šířit svůj druh. Určité vůně pomáhají těmto květinám vyřešit velký problém.

Číst celé